Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a jobb, a minél kisebb...

Mi a jobb, a minél kisebb vagy a minél nagyobb korkülönbség?

Figyelt kérdés

Tapasztalatokra lennék kíváncsi, ahol nagyon kicsi vagy több év a korkülönbség a gyerekek között.

Januárban lesz 5 hónapos a babánk, és nem akarunk túl sokat várni a kövi babával. Mennyire volt nehéz vagy épp egyszerű ilyen kicsi idővel a picik között? Miért volt jó vagy épp rossz, nehéz?

Valamint, szoptatok, ez mennyire gond általában terhesség alatt? Lehetnek emiatt komplikációk? (Persze, teherbe esni is nehezebb így, és el is mehet a tej terhesség alatt, stb)


Köszönöm szépen!



2020. dec. 30. 21:32
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
Utolsó egyetértek! :) mindenkinek más a jó.
2020. dec. 31. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim válasza:
42%
Én 18,5 lány éves vagyok, az öcsém 17 éves:) Jól megvagyunk, úgy nőttünk fel mintha ikrek lennénk és egyben jó barátok vagyunk, Időnként együtt bulizunk, stb :) A legjobb a kis korkülönbség. Szerintem 1-4 év az ideális
2021. jan. 1. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim válasza:

Nővérem tíz évvel idősebb nálam és szinte egyáltalán nem tartjuk a kapcsolatot (bár itt közrejátszik az is, hogy csak féltestvér)


Húgommal két hónap híján három év van köztünk és szerintem nagyon jó, hogy együtt nőttünk fel. Együtt jártunk oviba, aztán egy iskolába és sok közös barátunk is volt.


Öcsém 16,5 évvel fiatalabb nálam és nagyon imádom.


Nyilván minden testvér kapcsolat jó és teljesen más, ha több év van köztetek. Szerintem ebben nincs ideális, hiszen mindkettőnek vannak előnyei és hátrányai.


Kis korkülönbségnél a féltékenység szerintem nagyon nagy (legalábbis nálam és az ismeretségi körömben szinte mindenkinél így volt), nyilván nehezebb is a kettővel bírni, viszont tényleg együtt nőnek fel és aranyosak, ahogyan együtt játszanak vagy beszélgetnek.


Nagyobb korkülönbség viszont azért jobb, mert az idősebb testvér tud segíteni is akár és szerintem gondoskodóbb is lesz vele szemben.

Viszont kevesebbet is vannak szerintem együtt, mert a nagynak már meg van a saját élete, barátai, szerelme.


Egyébként pedig nevelés kérdése is lehet illetve a gyerektől is függ.


Szerintem amúgy a gyerekeknek mindegy, hogy mennyi a különbség és később sokan azt fogják jónak mondani, amiben ők éltek, hiszen csak ezt ismerik.

2021. jan. 2. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!