Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Rossz anya lennék ezek miatt?

Rossz anya lennék ezek miatt?

Figyelt kérdés
1 hónapos a kisfiúnk,első baba. Hálisten én sem kerültem lelkileg padlóra hormonálisan, borzasztó nagy segítség a családom, a férjem, viszont a szülésem traumát okozott bennünk, mert a kisfiam beragadt, majd 4 kg s volt, én meg kicsi vagyok, vákumozni kellett, leesett a szívhangja, mire kihúzták alig lélegzett, köldökzsinór a nyakán 1x,én pedig sokkos voltam emiatt és a sok vérveszteség miatt is :( Úgy fest megúsztuk maradandó károk nélkül, neurológus is látta, de majd még megyünk dokihoz elővigyázatosságból újra. Emiatt én nem hagyom soká sírni a fiam, annyira sajnáltam őt a szülésnél, hogy nem vagyok képes őt nem babusgatni, felvenni, ha sír. Viszont nincs mindig kézben azért, van ADAMO hintánk, ami tudtommal jó fejlesztő is, feszességre, hasfájásra, sokmindenre ajánlják. Na mármost az én babám nagyon szeret a hintában lenni, jókat alszik is benne,akár órákat is benne tölt egy nap. Nézünk rá,de mi ez idő alatt vagy a konyhában vagy a nappaliban vagyunk, pihenünk stb, nem őrizzük (kb 3 méter a hinta tőlünk). Bnőm kiakadt, hogy ő maga mellől el nem engedné a gyereket, babaként nonstop mellette feküdt, még ha aludt is. Ma a férjem vigyázott rá, amíg én kialudtam magam az esti etetős műszak után, 4 órát vele töltött és nem volt bennem az úristen nem vagyok vele, mi lesz most érzés. Valamint hagytuk már anyósomra, anyumra is 2 órára őt, amikor ügyet intéztünk. Persze imádom, de szeretném szoktatni a nagyszülőkhöz is. Szoptatásnál pedig követem a csecsemősök tanácsát, nem hagyom max 40 percet a cicin, mert kezdett kisebesedni a bimbóm és folyton csak bealudt kaja közben. Most ébresztgetem, hogy lakjon jól,próbálom igény szerint szoptatni, de nem hagyom magamon lógni órákat. 2-3 óránként eszik, sajnos volt, hogy doki tanácsára tápszeres pótlást is kellett kapjon, a rossz vérképem miatt kevés tejem volt..Most kezd több tejem lenni már, de sokszor nem tudom jól csinálom e, amit csinálok vagy cumizavart okozok (cumit is kap, néha igényli, olykor kiköpi) Elnézést a kisregényért.
2020. dec. 31. 14:40
 1/9 anonim ***** válasza:
78%
Nem vagy rossz anya. Jól csinálod. Hidd el, ez az "állandóan velem van" később nagyon megbosszulja magát.
2020. dec. 31. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem teljesen oké, amit csinálsz. Én nem így csináltam, de lehet, hogyha nem sajnáltam volna a pénzt az adamora, akkor nem lettem volna egy két lábon járó zombi csöcspár két hónapig 🤭mondjuk én nem mertem légzésfigyelő nélkül hagyni soha. Éjszakára még mindig bekapcsolom (10 hónapos), nappalra már nem.
2020. dec. 31. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
30%
Nem "kisfiúnk", hanem kisfiunk.
2020. dec. 31. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
90%
Ez honnan jön, hogy mindenkinek mindent ugyanúgy kell csinálni? Nem kell. Ha a barátnőd nem kelt fel mellőle, hát nem kelt fel, ő dolga. Miért kell mindjárt ezen bizonytalankodni, hogy akkor te most rossz anya vagy-e? Szerintem te is tudod a választ, hogy nem vagy az, illetve ha igen, akkor nem emiatt. Bízz már magatokban egy kicsit jobban, mert ha már most így el tud bizonytalanítani egy megjegyzés, hát nem tudom, mi lesz később. A barátnőd lehet, hogy csak irigy, én is irigylem azokat, akik simán le tudják tenni a picinyüket, az enyém mindig felébred rá :) na jó, nem mindig, de gyakran. Most ezért én is rossz anya vagyok, mert nem tudom lerakni? Hát nem. Mondjuk nem is jutna eszembe másnak beszólogatni. Bízz az ösztöneidben és a babádban!
2020. dec. 31. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen jó ez így, jól csinálod! A babádnak is megfelel, nektek is, ez a lényeg. A barátnődnek és/vagy az ő babájának meg más az igénye, az is teljesen jó. Én is hagyom egyedül is játszani, elaludni a hintában, járókában, addig megyek és csinálom a dolgom. Ha nagyon nyűgös, legfeljebb kendőben magamra teszem, de én személy szerint fizikailag képtelen lennék egész nap feküdni. A gyermekágyi időszakot se feküdtem ki. Mikor a babám igényel, akkor vele vagyok, szoptatom, ha az nyugtatja meg, akkor a karomban elalszik, ha fáradt vagyok, akkor fekve szoptatom, és együtt alszunk egy picit. Éjszaka a saját szobájában, saját ágyában van, légzésfigyelővel és bébiőrrel, bármi van, azonnal megyek. Nem kell belebolondulni a gyereknevelésbe, lényeg, hogy mindenkinek jó legyen.
2020. dec. 31. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
79%
Nem vagy rossz anya, sőt.. Tök jó vagy
2020. dec. 31. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
82%
Nem vagy rossz anya, de ébren ne töltsön benne hosszú időt, korlátozza a szabad mozgásfejlődést. Ezt úgy mondom, hogy az 1 éves fiam mai napig szokott adamoban aludni.
2020. dec. 31. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha jó a babádnak és neked is, minden ok. A többi ne érdekeljen. Én nem hagytam ott a fiamat, de őt 2 hónapig nem is lehetett, olyan üvöltős volt. Azóta simán elvan apával, nagyival, most 5 hónapos. Nyugi, vannak olyan babák akik jobban megvannak, jobban alszanak.
2021. jan. 1. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szepen koszonom. Jol esett egy kis visszaigazolas, ha meg ismeretlen emberektol is. Persze, mindenki sajat igenye szerint cselekszik, de azert jo olvasni, hogy nem kiakaszto az, hogy neha a hintaban van hagyva vagy rajtam kivul masokkal.Ferjem szerint is jol csinalom/juk, engedjem el a baratnok nevelesi elveit, eleve ossze se lehet szerinte hasonlitani, mert az o ferje nem igazan foglalkozik a gyerekkel, a bnom mindent a nyakaba vett egyedul, mai napig o vegzi a teendok 80% at es mellette dolgozik is. En is szeretem megoldani egyedul a dolgokat, de most megfogadtam, ha felajanlanak nekem 2 tal fott etelt anyosek vagy 2 ora bebicsoszkodest, hogy en pihenhessek, hat nem mondok nemet, nem leszek martir anyuka. Nagyon feltem, hogy majd nem fogok tudni mit kezdeni egy babaval, de valoban igaz a fama, hogy jonnek az anyai osztonok, bar a fene tudja sokszor hogy jok e ezek az osztonok :] BUEK mindenkinek!
2021. jan. 1. 11:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!