Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Rossz anya lennék?

Rossz anya lennék?

Figyelt kérdés

Én úgy érzem velem van a baj.

Lassan egy hónapos a babàm, iszonyat nyűgös, szinte egész nap altatom hogy pihenjen valamennyit,làthatóan álmos de egyszerüen nem tud elaludni vagy ha mégis kb 20 percre és ez megy lassan egy hónapja.

Én ezt nem így képzeltem persze tudtam hogy nem lesz könnyü, de erre sem szàmìtottam hogy nem lesz egy nyugodt percem sem. Persze ezt senki sem mondta hogy lesznek ilyenek is csak a szépet és jót. Úgy érzem nem vagyok felkészülve, nem érzem azt a boldogságot amit ilyenkor kellene. Természetesen imàdom a babámat, csak még nem öntöttek el azok az igazi anyai érzések.

Velem lehet a baj?


2015. okt. 30. 09:30
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Majd túllesztek ezen az időszakon is, nyugodj meg. Tegyél mindent úgy, ahogy gondolod, hogy a babának jó, kérdezz tapasztaltabb anyukáktól praktikákat, vagy kérdezz a gyerekorvostól, hogy mennyire normális, hátha van vmi az alvatlanság hátterében, járj utána, de semmi keppen se ostorozd magad emiatt. Tőlem annyit kérdezett a gyerekorvos, hogy mikor felveszem abbahagyja-e a sírást. Ha abbahagyja, akkor csak azt szeretné hogy felvedd, ha nem hagyja abba, akkor gond is lehet.
2015. okt. 30. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Nem veled van a baj, mindenkinek nehéz, főleg ennyire az elején. Kisbaba és kisbaba közt óriási különbség van, az egyik nyugodt, sokat alszik, békés, a másik nem annyira. Ne hibáztasd magad. Csodálom, hogy nem hallottál a nehézségekről, és nem meséltek neked rémtörténeteket, biztos óvni akartak, de a lényeg, hogy ezek senkinek nem könnyűek.

Kérlek, beszélj valakivel, szakemberrel az érzéseidről, kétségeidről. Védőnő, gyerekorvos. Nem csak jó tanácsot, de lelki támaszt is kerítenek.

2015. okt. 30. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Ha kertes házban laktok,probáld meg kint elaltatni.nekünk csak ez vált be. Nem vagy rossz anya. Most mèg szokjátok egy mást. Meg kell tanulnotok alkalmaszkodni egymáshoz.nálunk is idő volt. Ès lesznek nehèz időszakok is :)
2015. okt. 30. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Semmiképpen nem vagy rossz anya, hiszen törődsz a babáddal, aggódsz érte, szeretnéd, hogy jobb legyen neki. A rossz anya az, aki nem foglalkozik a babájával, bántja, elhanyagolja.

Az első hónap tényleg nagyon nehéz, persze van néhány szerencsés anyuka nyugodt babával, de a többség ugyanúgy megvívja a "harcait", mire egymásra hangolódnak a babával. Amiatt se gyötörd magad, hogy egyelőre nem érzed a földöntúli boldogságot - ez egy stresszes, aggodalmakkal teli időszak, ami szerintem eleve beárnyékolja a felhőtlen boldogságot. Azért biztos vannak pillanatok, amikor csak nézed és gyönyörködsz benne, amikor örömet okoz, hogy táplálhatod, öltöztetheted, pelenkázhatod, stb... Amíg vannak örömteli pillanatok, és amíg, ahogy te is írod, "imádod" a babádat, addig szerintem ne aggódj, ha túljuttok ezen az első időszakon, sokkal jobb lesz.

Néhány hét múlva sok erőt fog adni, amikor már a szemedbe néz és rádmosolyog. :))

2015. okt. 30. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Nekem az jött be, hogy evés után egy órával adtam neki újra enni ilyenkor. Elfáradt az evésben és kidőlt végül. Sokszor bejött, de a büfiztetés és hasaltatás/hason altatás összekapcsolva ezzel.


Amúgy minden korszaka a gyerekeknek nehéz valamiért a szülőnek. Ez ilyen, de egyik sem tart örökké. Az enyémek most kezdték ölni egymást pl. előtte a földhöz tapadt, ha nyűgös volt a nagyobb és haza kellett jönni bárhol is voltunk, előtte nem akart enni, előtte jött a foga és olyan is volt, amit te írsz. Nincs ezzel baj, de bele kell törődni hogy ez ezzel jár és megoldást keresni mellette.

2015. okt. 30. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm hogy válaszoltatok!

Persze ha sìr felveszem jàrkàlok vele de ez nem mindig válik be. Persze tudok külömbséget is tenni a sìrásai között van hogy csak nyöszörög úgymond "kényeskedve"sír de van olyan is hogy torkaszakadtàból üvölt,ikeg, fuldoklik. Na olyankor kap el engem is a sírás mert egyszerüen nem tudok vele mit csinálni.

Már arra gondolok hogy nem jó a tejcsim vagy nem lakik jól mert mostanàban elég bénàn cicizik sokszor kiköpi de aztàn kéri ujra csak ilyen eddig nem volt, tejem van!

Sajnos tàrsasban lakunk nem tudom kivinni a kertbe de a teraszon szoktunk levegőzni, a sétàt jövőhétre tervezem még nem igazàn mertem eddig levinni, a màsik meg akàrhànyszor kiviszem a teraszra sír minntha nem szeretne levegőn lenni.

2015. okt. 30. 10:04
 7/15 anonim ***** válasza:

nem vagy rossz anya, ha az lennél, nem vetted volna a fáradtságot hogy utána kérdezz.


más részről lehet hogy hasfájós, és ha az, akkor sajnos csak az idő fogja megoldani a kérdést, persze lehet enyhíteni az olyan dolgokkal mint a hosszas büfiztetés, a pocak masszázs, a hason-altatás, a különböző pocak cseppek.


harmadrészt szerintem ott rontod el hogy görcsösen altatni próbálod egész nap, amiben ő tulajdonképpen nem fárad el sőt gondolom roppant kellemes neki ciciről kézbe, kézből cicire, ciciből és kézből ágyba majd onnan megint anyához vándorolni. Nem jó. Fáraszd le, hagyd a fenébe az altatást. Ugyan egy hónapos, túl sok mindent nem lehet vele csinálni, de nyugodtan énekelhetsz, mondókázhatsz neki, próbálhatod lekötni a "figyelmét" a tekintetét...megfürdetheted akár egy nap kétszer is (akár csak tiszta vízben), és nyugodtan viheted ki sétálni, ebben az időben akár napi kétszer háromszor fél-egy órára....a levegőn fáradnak a legjobban.

2015. okt. 30. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Dehogy vagy rossz anya. A picid nyűgös, te is nyűgös vagy, mert fáradt vagy, ez természetes. Hamarosan könnyebb lesz, meglátod.
2015. okt. 30. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Igaza van a 7-esnek, ne altasd egész nap! Ebbe a hibába szerintem minden kezdő anya beleesik, én is beleestem, aztán valahogy rájöttem, hogy ez lehet a hiba. Ott rontjuk el, hogy egy újszülött ugyebár elviekben eszik-alszik, ami az első 1-2 hétben talán még igaz is lehet bizonyos babáknál (nem mindnél), viszont nem vesszük észre, hogy telik az idő. A te babád egy hónapos, pontosan ilyenkor kezdi már érdekelni őket a környezetük. Magyarán, nem akarnak annyit aludni, nézelődni akarnak, és sokkal több éber és aktív időszakuk van, mint eddig. Az én lányom egy hónaposan nagyon hirtelen lett sokkal éberebb, előtte ő az eszik-alszik álombaba volt, kis túlzással észre se vettem, hogy van egy gyerekem. És ugyanazt csináltam, mint te, továbbra is folyton altatni akartam, és nem értettem, miért nem alszik. Ne altasd, játssz vele, hagyd nézelődni, mutass neki színes dolgokat, azokat szívesen elnézegeti már ilyenkor. Szépen el fog fáradni, és akkor tedd le aludni, úgy valószínűleg menni is fog az alvás.
2015. okt. 30. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Nálunk a hordozókendő segített, az első hónapokban csak ott volt hajlandó aludni. Testmelegben, anyaillatban. Csak éjjel aludt fekve, az ágyban. Nekem is jó volt, mert így tudtam csinálni a dolgomat, de mégis mindig velem volt. Szépen egymásra hangolódtunk. Aztán mikor már többet volt ébren és láttam, hogy jobban igényli az új ingereket, akkor egyre többet volt a földön, kiságyban... Már 14 hónapos, de ha beteg, vagy valami baj van, akkor még mindig felveszem a kendőbe és megnyugszik.
2015. okt. 30. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!