Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Gyerekként érzékeny, kritikus...

Gyerekként érzékeny, kritikus mit jelent?

Figyelt kérdés

4 honapos szuz babam horoszkopjat nezegettem es tobb oldalon is azt irjak hogy figyelni kell mert erzekeny es kritikus gyerek. Ez pontosan mit jelent? [link]

"E jelben született gyermek egyszerű, igénytelen, értelmes, szorgalmas. Hibája mindössze az, hogy érzékeny és kritikus. Ez a két pont, ahol a nevelésnek közbe kell lépnie. Rendszeres, következetes eljárással kell mindenekelőtt az érzékenységről leszoktatni."

Van valakinek szuz gyereke vagy ismerose aki tudja miben nyilvanul meg hogy erzekeny meg kritikus? Es mivel szoktassam le az erzekenysegrol? Az erzekenyseg mint jellemzo sem vilagos nekem, esetleg konnyen elsirja magat?


2021. jan. 1. 14:16
 1/8 anonim ***** válasza:
86%
Ez mekkora baromság. Amúgy se nagyon hiszek benne, de egy pár hónapos babánál semmi értelme nincsen.
2021. jan. 1. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nyilvan ha nagyobb lesz...
2021. jan. 1. 15:48
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Én szűz vagyok és végtelenül kritikus vagyok, az igaz. De a szüzekről azt is írják, hogy rendszeretők, na itt borul a rendszer, mert ez nem igaz. Az meg mekkora egy baromság, hogy le kell szoktatni az érzékenységről. Szerintem az Ezotéria kategóriában is tedd fel a kérdést, ott tuti kapsz szakértő válaszokat :-)
2021. jan. 1. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
3: elmagyarazod hogy mit jelent ez a valo eletben hogy kritikus vagy? Pl egy peldaval? Halak vagyok es szerintem ez nem jellemzo ram. Milyen gyerek voltal?
2021. jan. 1. 16:58
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Igaz nem én írtam az előző választ, de én is Szűz jegyű vagyok. Én nehezen viselem a kritikát, gyerekként is így volt ez. Ezért gondolom magam érzékenynek. Felnőttként lettem úgymond kritikus, de szerintem inkább csak rendszerető és előrelátó. Ha valaki nem ilyen abba "belekötök" 😃
2021. jan. 1. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Kritikus - vagyis mindenben észreveszi a hibát. Nem feltétlenül rossz értelemben. Nem keresi a hibát, egyszerűen meglátja és nehezen állja meg, hogy ne tegye szóvá.


Tehát egy kritikus személyiségnél nem fér beke a "jól lesz az úgy" hozzáállás.

2021. jan. 1. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

#6 vagyok.

Utólag észrevettem egy elírást, ha lehetne javítani, nem bírnám ki, hogy ne javítsam ki.

Tehát nem beke, hanem bele. 😂

2021. jan. 1. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
3. vagyok. Egyetértek az egyik válaszolóval, valóban mindenben észreveszem a hibát és szóvá is teszem. Ez gyerekként is így volt, illetve rettenetesen nagy volt az igazságérzetem, ezzel kapcsolatban főleg a nagyanyámmal csatáztam, így utólag visszagondolva, ez a generációs különbségből adódott. Nagyon sajnáltam, ha valakinek valami baja volt, szegény, elesett, ezért képes voltam sírni is gyerekkoromban, elég volt, ha belegondoltam más szerencsétlen helyzetébe, vagy éppen a magaméba, mert azért a családunkban is akadtak gondok, szülők válása, stb. De nem gondolom, hogy a horoszkóp határozza meg a személyiségünket, én is sokat változtam gyerekkorom óta.
2021. jan. 1. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!