Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Segítenének a napirend kialakí...

Segítenének a napirend kialakításában? Az egy alvás kevés, a kettő meg sok!

Figyelt kérdés

Már olyan Tanácstalan vagyok! Kérdeztem a védőnőt, anyukámat, anyósomat, nővéremet, de egyszerűen senki nem tud tanácsot adni.

Egy éves a kislányom, eddig tökéletesen működött, hogy délelőtt aludt másfél órát, meg délután még egy felet, és este is szépen aludt. Néhányszor felkel, picit vissza simizem vagy vissza ringatom és alszik tovább. De amióta betöltötte az egy évet ez az egész teljesen tönkrement. 11 nél előbb nem álmos, ha a fene fenét eszik is, nem tudom lerakni, viszont onnantól alszik másfél órát ami estig nem elég neki. 5-6 körül már tiszta nyűgös. Délután pedig így már öt óra előtt nem tudom lerakni, Ami viszont már nagyon késő. Próbáltuk azt is a párommal hogy Ebéd után tesszük le egyszer, viszont ezt két hétig csináltam és minden egyes éjszaka borzalmas ha csak egyet alszik napközben. Nem értem mi lehet az összefüggés de olyankor állandóan fenn van órákig, hajnali 2-3 körül. Nekem meg már leesik a fejem. Lehet hogy már túlfárad?

Mi a megoldás?

Tegyem le délelőtt, csak ébresszem fel fél óra után hogy aludjon még egyet? Az a baj, hogy az ebéd utáni alvást sehogy nem tudom megnyújtani, legalább két órára kellene. Hiába próbálom visszaaltatni. Azt mondta a védőnő, az a baj hogy nagyon keveset alszik egyszerre, és az nem elég neki estig.

Mit tegyek??


2021. jan. 19. 12:30
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos ez az átmenet a 2 és az 1 alvás közt ilyen nehéz. Mindenkinél. Itt jó tanácsot nem fogsz kapni igazán, ezen át kell esni és kibírni. Esetleg ha egyszer alszik estefelé már olyanokat csináljatok amiben annyira nem fárad el és tedd le 7 körül aludni. Pár hét és bírni fogja tovább is egy alvással. Kitartás
2021. jan. 19. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenkor kezdődött nekünk is az 1 alvás. Kb 3szor kellett napközben kihúznom délig,utána már simán ment. Most másfél éves és egyet alszik. Kb 2 órát déltől. Aztán este fél 9kor alszik.
2021. jan. 19. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!