Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egész nap hurcizott babának...

Egész nap hurcizott babának nem károsul a mozgásfejlődése?

Figyelt kérdés

Fél éves a lányom, nyűgösebb napokon egyszerűen letehetetlen, akkor tényleg csak akkor nincs rám kötve, amikor sikerül elaltatni és átvarázsolni az ágyába. És ilyenkor azért megfordul a fejemben, hogy oké, hogy hurci meg anatómiai testtartás, meg megtámasztott hát meg minden kutyafüle, de azért mégis csak egy bizonyos pózba van kényszerítve, ahol ugye a szabad mozgása meglehetősen akadályozott.

Ez ugye nem káros? Ti hogy oldjátok meg az egész nap tapadó babátok megfelelő mozgását?


2021. jan. 31. 16:34
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
55%
2021. jan. 31. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
63%

Gyogytornasz baratnom mindharom babajat hordozta. Ha belegondolunk, emberek millioi nottek fel az anyjuk mellkasan vagy hatan amig azok dolgoztak.

Bizonyos suly elerese miatt v gyerek aktivitasa okan ugysem lehet ezt erettsegiig csinalni.

Szerintem ilyen napok siman belefernek, ha ahogy irod, egyebkent kuszik, forog stb. En a baba refluxa miatt hordozok de abszolut nem tekintem magam osanyanak emiatt. Hasznalom ha kell es leteszem a lanyom ha a derekamnak eleg volt aznapra.

2021. jan. 31. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
74%
12 azért mert generációk nőttek fel így, nem jelenti, hogy követni kell. A babykompban is felnőttek generációk. Meg áztatott kenyeren is. Most épp ez a divat, máskor meg nem. De ne higgyük mi aztan most tudjuk a tutit. Nyilván mindig mindent mértékkel kell csinálni.
2021. jan. 31. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
63%

De, kifejezetten káros az egész napos hordozás, mivel a gyerek teljesen passzív, ebben a korban pedig nagy hely kellene neki, ahol szabadon tud mozogni, hogy fejlődjön a mozgáskészsége, idegrendszere, erősödjenek az izmai.

Ha ez az egész napos hordozás rendszeres, akkor bekerülsz egy ördögi körbe: leteszed, hogy mozogjon (mert tudod, hogy az is kell), de a sok hurcolástól hipotónná vált. Mivel a gyenge izomzatával nehézkes mozognia és/vagy nem éri el célját; ezért sírni kezd. Hogy megnyugodjon magadra kötöd (hiszen tudod, hogy ez működik), ő megnyugszik (nem csak a közelség miatt, hanem azért is, mert 'kimentetted abból, amiért neki kéne megdolgoznia). Miután megnyugodott, próbálod letenni, de már ahogy közeledik a földhöz, sírni fog, mert tudja, hogy ott neki már dolgoznia kell, ami a gyenge izomzata miatt nehéz...

Szóval jóból is megárt a sok!

2021. jan. 31. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
42%
14, abban egyetértünk, hogy a hordozó ennyire 0-24 káros, de olyan butaságot ne írj már, hogy hipotónná válik. Ahogy a hipotónia nem elmúlasztható (egy hipotón örök életében az lesz, csak szinten lehet tartani, de emiatt bele se lehet esni.
2021. febr. 1. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
37%

Úristen 14es, ezt te komolyan is gondolod?

Csak halkan megjegyzem a hipotón izomzat nem egyenlő a gyenge izomzattal. Az laza izomzatot jelent, attól még lehet erős. De ahogy a 15ös leírta, hipotónná nem lehet válni, annak születni kell.

Amit írsz, még azért is butaság, mert egy csecsemőben olyan szinten dolgozik a mozgásfejlődés program (ami fut anélkül hogy te vagy bármelyik szülő hozzátenne), ami hajtja előre. Lusta baba nincs, csak késői mozgásfejlődésű (ilyenkor kérdés az ok). De a hordozás pont nem ok, mivel a testközelség és a ritmusos mozgás idegrendszer fejlesztő hatású, pont hogy segíti a fejlődést, mint a hinták, fitlabda, bármilyen instabil környezet. Nem lehet túladagolni. És ahogy a kérdező írta, vannak ilyen napok, de más napok meg nem ilyenek. Szóval nem 7/24ben van rákötve. Ezzel nem lehet ártani.

De mivel ez is hitrendszer kérdése, annak meg senki nem hisz, aki ezzel foglalkozik, mert az biztos elfogult, miért beszélne maga ellen, mondják a laikusok 🙈 De ha valakinek az orvos/gyógytornász/védőnő mégis azt mondja, hogy nem ártasz vele. Biztos jön három másik, akinek az orvosa/gyógytornásza/védőnője meg azt mondta, hogy ártalmas... sok védőnő, orvos, de még gyógytornász sem megy továbbképzésekre, így ahonnan hiteles infót várnál, se kapsz.

Én ezektől függetlenül abban hiszek, hogy nem árt, de ezt csak a saját tapasztalatra alapozva mondom, illetve a mi Dévényesünk véleménye alapján. Plusz a cikkek, amiket a témában olvastam. Olyan cikket még nem olvastam ami hitelesen, alátámasztva azt írta volna, hogy ártalmas... De várom, hogy valaki linkeljen.

2021. febr. 1. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
72%
16 végül is senki se írta, hogy ártalmas, csak hogy sokkal jobb, ha szabadon mozoghat és 0-24-ben viszont már ártalmas lehet. Aranyközépút. Mindenben. Azért azt ki ne találjuk mindjárt hogy nincs annál jobb, mint lekötözni a gyereket egész napra. Azt senki sem allitotta, hogy napi 1-2 óra baj lenne.
2021. febr. 1. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
Nekem sem ajánlotta a dévényes ismerősöm. De vettem egy kengurut mert 5 hónaposan 10 kg a kicsi, hát marhára fájt a karoma nyűgösebb napokon. Talán 2x használtam. Nem tetszett neki.
2021. febr. 1. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
12%
Ezek a gyógytornászok akik nem ajánlják a hordozást csak verbálisan osztják az észt, vagy vannak tudományosan alátámasztott érveik leírva is? Szeretném látni. Vagy a hurci-lobbi nem engedi? 😂
2021. febr. 1. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
27%

17# olvass vissza, hogy hányan írták, hogy ártalmas, normális indoklás nélkül.

Plusz, olvasd el mégegyszer amit írtam. Nem mondtam egy szóval sem hogy 0-24ben "le kell kötözni" egy gyereket 🤦 azt írtam, hogy bármennyit hordozza, nem tud vele kárt tenni. A gyerek jelzi, ha le akar menni. Illetve amint még jobban beindul a mozgásfejlődés, nem fogja igényelni annyira a hordozást. Ez ennyire egyszerű.

2021. febr. 1. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!