Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj ha a baba ülni még nem...

Baj ha a baba ülni még nem tud, de már feláll?

Figyelt kérdés
2021. febr. 9. 09:08
 1/9 anonim ***** válasza:
31%
Hány hónapos? Először ülnie kéne.
2021. febr. 9. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Most lett 8 hónapos.
2021. febr. 9. 09:17
 3/9 anonim ***** válasza:
90%
Vannak babák, akik állásból ülnek le először. Mondjuk én nem értek hozzá, hogy baj-e, de ha aggódsz, szerintem semmi baj nincs azzal ha elviszed gyógytornászhoz vagy megkérdezed a védőnőt, hogy mi van ilyenkor. Erővel csak nem tolhatod vissza a földre, ha már feláll magától, hogy most még csak ülni kéne, tökmag, ne menj még sehova :D
2021. febr. 9. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
34%
Mit értesz ülés alatt? Még összerogy, eldől, ha ülteted? Az fura, ha közben meg már áll... kérdezz rá dokinál, de nem tudom, mit lehet ilyenkor csinálni. Maguktól ülésbe kerülni általában négykézlábból kidugva a popsijukat vagy állásból lehuppanva tanulnak meg véletlenül. Csak hasizomból felülni lapos háton fekvésből meg tán valamikor 2 éves kor körül :)
2021. febr. 9. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
43%
Ha leülteted akkor nem tartja magát?
2021. febr. 9. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen normális! Az állással is erősödnek azok az izmok, amik az üléshez kellenek. Én lányom 8 hónaposan állt fel, ülni csak két hét múlva tudott magától. Utána kezdett csak mászni.
2021. febr. 9. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
En fiam is előbb állt fel. Sőt meg mászni is állás és lepegetes után kezdett. 7 honaposan állt fel. Ilyenkor már ülni is próbált de csak úgy hogy valaminek nekifamasztotta magat. Pl kúszott le a matracrol és lefelé leült melle. Aztan 9 honaposan kezdett mászni és csak ez után ült ki rendesen. Semmi gond nincs ezzel. Mi folyamatos gyógytornász kontroll alatt vagyunk, azt mondta, minden tokeletes.
2021. febr. 9. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Én babám is előbb állt, onnan fenékre tottyant, majd elborult, rá egy hétre mászott, rá 2 hétre kiült mászásból. Neurológus szerint nem baj.
2021. febr. 9. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Derjaderja ***** válasza:
54%

1. Az nem baj hogy előbb áll mint ül.

2. Hogy baj-e hogy áll, az kérdes. Itt meg tudod nézni,.hogy szabad-e a mozgásfejlődése. Ha szabad és úgy állt fel, akkor rendben. Ha nem, akkor mostantól szabad mozgast biztosíts neki szerintem.


[link]

2021. febr. 9. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!