Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Utálom ha vendégek jönnek...

Utálom ha vendégek jönnek hozzánk. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

2 hónapos a lányom. Egyszerűen nem tudok örülni ha jön hozzánk valaki. Stresszes leszek tőle. Már előtte sokat veszekszünk a férjemmel ha feljön a téma hogy jönnének látogatni a rokonok. Tudom hogy akkor takaríthatok mindenki után folyamatosan.

A főzéssel még nem is lenne baj, de mikor mondom hogy jó akkor összedobok majd valami egyszerű kaját mikor jönnek, benyögi hogy akkor lehetne 2 fogásos menü, meg süssünk is valamit...

Persze mondja hogy segít majd de az olyan is. Egyszerűen ha rábízok valamit pl. mosson fel addig, törölgessen, kb félmunkát végez. Ergo nekem nem nagy segítség.


Legutóbb anyósék voltak itt. Hát após enyhén szólva nem talált bele a wcbe, az étkezőasztal minden evés után tiszta mocsok volt, a fürdőben állt a víz minden este, törölköző a földre dobva, a csap zsírosan, koszosan hagyva. Én meg nem tudom elviselni a koszt kicsit se. Mivel messze élünk a családtól így csak úgy tudnak jönni látogatni hogy itt töltenek több napot.

Mi olyankor kiköltözünk a nappaliba a férjemmel mert abból nyílik a gyerek szobája és egyben van a konyhával. Tápszeres a baba, így este nem kell átgyalogolni legalább a vendégeken.

Napközben viszont elég zavaró mert semmit nem tudok pihenni, ha a baba sokat ébredt este.

Ha sógorék jönnek akkor a férjemmel nyomják a ps4-t, tvt.

Estefele már zavaró hogy 8-9 között vacsorázik a gyerek, utána alszik, szeretnék már nyugit és akkor sógornőm férje akkor akar dumálgatni, sakkozni, sörözgetni akármit.


Na mindegy, a férjem szerint hisztis vagyok és túlreagálom mikor ezek után kijelentem hogy ide jó ideig nem jön senki mert nem akarom. Egyszerűen nincs kapacitásom még arra hogy felnőttek után takarítsak, több fogásos menüt főzzek, kerülgessem őket.


Ti éreztetek már így vagy én kezdek bekattanni?


2021. febr. 14. 13:33
1 2 3
 1/22 anonim válasza:
100%
Ha annyira akarja hogy jöjjenek vendégek takaritson utánnuk ő.
2021. febr. 14. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem. Is intézzen el mindent. Rendeljen kaját, takaritson utánuk. Neked meg lejjebb kell adnod a tisztasagmaniadbol, mert amint a gyerek elindul (akar csak kúszva) kő-kövön nem marad. Ha nem akarod az életed takarítással tölteni, nem árt picit ellazulni. Nálunk már a fal is össze van firkálva. Egy építő kockával sikerült nem is az, hogy elől hagytunk valamit.
2021. febr. 14. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
2-es vagyok amúgy meg még kicsi az a gyerek. Senkire nem jutna eszembe ratelepedni 2 hónapos gyerek mellett. Vegyenek ki egy szobát egy közeli panzióban ha annyira messze van. Egyértelmű hogy 2 hónapos mellett senki se vágyik vendégekre több napon keresztül.
2021. febr. 14. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
26%

Senki nem kényszerít rá, hogy főzz többfogásos menüt. Megmondod, hogy “szívem, ehhez én fáradt vagyok, főzz most te, ha mindenképp kell”.

A tisztaságmániád meg nem normális, már bocs. Nem fogsz belepusztulni, ha akkor takarítasz, miután a vendégek elmentek. A férjed meg hiába próbál segíteni, neked semmi sem jó, amit ő csinál. Én ezek után nem is lennék hajlandó a helyében segíteni, már bocs, mert folyton belekötsz mindenbe.

Ne haragudj, de mártírkodsz ahelyett, hogy a beteges takarításmániádból visszavennél és megmondanád a férjednek, hogy intézzen komolyabb kaját ő.

“mikor ezek után kijelentem hogy ide jó ideig nem jön senki mert nem akarom”

Na ezt viszont nem te fogod egyedül eldönteni mindig, mindenkor, mintha a férjed valami alacsonyabb rangú lenne. Közösen éltek.

2021. febr. 14. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
89%

A vendégeket a férjed hívja oda vagy maguktól mennek? A fenének kell vendégeskedni pici gyerek mellett, főleg, hogy ilyen vírusos időket élünk?

Amúgy tényleg hisztisnek tűnsz, de én is az lennék, ha rám erőltetnék a vendéglátósdit.

Legyél kicsit "bunkó", nem kell neked este 9-kor csacsogni, meg jópofizni. Mondd, hogy nem érzed jól magad, menj be lefeküdni. A férjed hadd lazuljon velük, ha akar.

2021. febr. 14. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
91%

"Na ezt viszont nem te fogod egyedül eldönteni mindig, mindenkor, mintha a férjed valami alacsonyabb rangú lenne. "

Azért szerintem a jelenlegi helyzetben jobban számít az hogy az anya mit szeretne. Ő szült, ő kel fel többnyire(gondolom) a gyerekhez, ő végzi a háztartási munkát is javarészt. Igenis ha ő úgy érzi most zavarják a látogatók akkor nem köteles fogadni őket azért hogy apuka ps4el játszhasson velük. A takaritasmaniabol valóban lentebb kell adni mert a gyerek sem kevés kosszal jár majd.

2021. febr. 14. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
De amúgy tök jó,hogy járványhelyzetben ennyire menni akarnak a rokonok egy még csak 2 hónapos gyermekhez:D Annyi eszetlen van. Meg akkor ugye ott van az is,amiket mondtál,szerintem tök érthető,meg még a gyermeknevelés sem lehet az elején egy álom,úgy hogy gondolom kimerítő az is.
2021. febr. 14. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.

Az hogy ő benyögi a többfogásos menüt nem jelenti hogy el is készítem. Csak hogy ebből is feszültség van. Nem szoktam sütni sem, egyszerű kaját készítek ami hamar megvan. Az hogy megy a szájhúzás egy másik dolog.

Azzal egyetértek hogy lentebb kell adnom a takarításból, én is belátom. Majd valahogy megbarátkozom a helyzettel. Feszült leszek ha káosz van körülöttem.


"Legyél kicsit "bunkó", nem kell neked este 9-kor csacsogni, meg jópofizni. Mondd, hogy nem érzed jól magad, menj be lefeküdni. A férjed hadd lazuljon velük, ha akar."

Igazad van, csak ugye ők a nappaliban akarják ezt űzni ahol én pihennék.

2021. febr. 14. 14:11
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Azért nem tud bevonulni és lefeküdni mert mint mondta, amikor vendégek vannak ők alszanak a nappaliban. Gondolom ott a tv is. Azon játszanak a pasik.
2021. febr. 14. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Jó nagy bunkók, vagy csak senki nem mondta meg nekik, hogy ez neked fárasztó... Tökre megértelek, én sem szerettem a vendégeet, ugyanezen okokból. Sajnálom, hogy nem veszik figyelembe, amit te szeretnél...
2021. febr. 14. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!