Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mekkora plusz költséget...

Mekkora plusz költséget jelent havonta a 0-3 éves gyermeketek a családi kasszában?

Figyelt kérdés
Nyilván átlagolva gondolom, hiszen minden hónapban más kellhet. Használtan veszitek a ruhákat/játékokat/bútorokat vagy újonnan? Egészségesen észtek vagy nem annyira (ételköltségre gondolva).

2021. febr. 15. 17:01
1 2 3 4
 11/38 A kérdező kommentje:

Ne haragudj, 10-es, mivel beszélsz? Nem az a kérdező vagyok, akit belinkeltél. Fura, ha a gyerekvállalás kategóriában több embert is érdekelnek ilyen jellegű kérdések?


Nem tudom, milyen kell szétoffolni a kérdéseket.

2021. febr. 15. 20:46
 12/38 anonim ***** válasza:
23%
Hat nekunk az alapon kivul a gyerek havonta plussz 200ezer korul van, es nem azert mert minden heten veszek neki vmi ostoba jatekot meg megveszek minden sz.rt egyszeruen vhogy igy jon ki. Eleve Sokkkkkkal tobbet fozok amiota megvan a gyerek, mar 2 eves azt eszi amit mi es igyekszem magyon egeszsegesen is fozni ez mar onmagaban eleg nagy penztobbletet jelent. Sokkal tobb zoldseg gyunolcs van itthon, tobb programot csinalunk tobbet jovunk megyunk meg persze pelus stb ruhakbol dragabbakar veszek neki es van egy 10%ami tenyleg hulyeseg van neki egy csomo hajpantja meg fa kiskonyha amit lehetett volna 10ezerert muanyagbol de meg 35eures fat vettunk azoval sztem ez attol fugg mire vagy hajlando kolteni es persze h van e ra. De a gyerek boldogsaga nem ezen fog mulni mert az olcso paprikas krumplival meg rongyibabaval is tokeletesen boldog lehet
2021. febr. 15. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
6%
Mondjjk ha belegondolok h 10ezres a tusfurdoje meg ilyesmi lehet megvan az 300is...
2021. febr. 15. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
16%
Tizenéves gyerekemre nem költök havi 50-et, pedig lenne miből. Tök felesleges ekkora pazarlásra tanítani a gyerekeket.
2021. febr. 15. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
84%

Nem számoltam még össze, de átlag havi 30-50 körül gondolnám. Nyilván vannak olyan hónapok, amikor többet költünk, van amikor kevesebbet.

Mi ruhát főleg újat veszünk, de pl lidl-ben nagyon jó áron tudnak lenni. Játékot ritkán veszünk.

2021. febr. 15. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
90%

8-as ok,hogy a mosi nem kerül pénzbe használat közben, de a kezdő szett elég drága mulatság, pláne ha nem sikerül eltalálni a megfelelő típust,nem?


Amúgy pont a tegnapi kapcsán kezdtem el töprengeni, nálunk 10 hónapos, vacsira azt eszi,mint mi, a heti bevásárlás 2x annyiba kerül. Tavaly télen napi max 4 órát ment a fűtés, mert úgysem voltunk itthon,mert dolgoztunk,most hidegebb napokon egész nap megy. Mosni heti 3 adagot mostam 1 nap alatt, most 3 naponta 2 adagot. (Áram+mosószer megint sokkal több,puszi tavaly a gyerekszobában teregettem, most sokat megy a szárítógép is) szóval nem direktben költünk rá sokat, hanem így rejtve. Plusz nem mellékes,hogy a bevétel is alacsonyabb.

Ruhákat kaptunk párat rokonoktol, de én inkább akciókat vadászok, ha valahol leárazás van, akkor megveszem. Most 80-as méretet hord, de már a következő méretből is sok meg van, H&M-bol veszem a legtöbbet, de Aldi, Lidl is jókat árul szerintem. Szerintem is reális az 50-60

2021. febr. 15. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
30%
16. A mosizás egy olyan dolog amit lehet olcsón meg drágán is csinálni. Én nem csilivili márkás, méretes kezdő szettet vettem ami valóban jó drága. Kínai külsőim vannak meg pár zsebes. Egyméretesek. Kb 13-14 darab. A legdrágább pelenka amit vettem 1500. + A betétek. Az egész készlet jó ha van 20-25 ezer. És ez szobatisztulásig jó. + Ugye nem kell popsikrém.
2021. febr. 16. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
34%

A múlthónap pl:


-Rotavírus oltás 18000 Ft

- Neisvac 300 Ft

- A dokinéni nem ingyen oltja persze ez plusz 4000 Ft

- Havi pelenka adag 12000 Ft

- Havi popsitörlő adag 4000 Ft

- Sudocream 3000 Ft

- Kinőtte a ruháit ezért plusz 30000 a hónapban.

Persze nem minden hónap ilyen drasztikus. Ha nem kell ruha vagy oltás akkor havi 30000 körül állunk meg. És mellette van egy nagy lányunk is egy iskolás. Neki is mindig kell valami.

2021. febr. 16. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
26%
11es, senki nem offolta szet a kerdest, de teny es valo, h kiserteties a hasonlosag. Olvastam azt is, ezt is. Lathattad ott is, itt is nagy a szoras, de atlagban hidd el minimum 50-60 e havi szinten a realis.
2021. febr. 16. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
84%
Nekünk most 6 hónapos a kislányunk. Körülbelül havi 30-50.000 ft között költhetünk rá. A legtöbbe minden hónapban a tápszer kerül, mert 4 hós korától tápszeres lett. Ebbe a havi összegbe már beleszámoltam a fizetős oltások árát is (Rota, Bexsero, amik nem olcsók). Hozzáteszem, nekünk szerencsénk van, mert a sógornőm két kislánya utána szinte mindent megkaptunk. Használt, de nagyon szép állapotú ruhákat, kiságyat, ágyneműt, takarókat, játékokat, babakocsit, hintát, pihenőszéket, játszószőnyeget, a világon mindent. A havi 50.000 ft inkább az oltások miatt jön így ki, amik fizetősek, és kértük.
2021. febr. 16. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!