Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mekkora plusz költséget...

Mekkora plusz költséget jelent havonta a 0-3 éves gyermeketek a családi kasszában?

Figyelt kérdés
Nyilván átlagolva gondolom, hiszen minden hónapban más kellhet. Használtan veszitek a ruhákat/játékokat/bútorokat vagy újonnan? Egészségesen észtek vagy nem annyira (ételköltségre gondolva).

2021. febr. 15. 17:01
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
15%

Nem tudom .. lehet hogy túlzásba esek de egyszerűen imádom ahogy örül. Ha meglátja az amazon csomagot már vigyorog . ... A kisautó meg szerintem nagyon szuper ,főleg fiúknak

Persze nem muszáj 80 ezerért. Van már sokkal olcsóbb is ,csak ebben van MP3 lejátszó és így a saját zenéjét tudja hallgatni. Ha valaki megteheti akkor miért ne ?


Van egy külön kb 20 M2 jatszoazoba és ott tárolom a játékokat. Így is alig fér el ,tegnap is akkorát estem a ló lábába hogy majdnem kitört a nyakam. 🤣🤣🤣 A gyerek meg szó szerint beszart a nevetéstől. 🤣🤣🤣🤣


Mindenki szereti a sajátját,és szerintem mi se bantsuk egymást, elvégre is anyukák vagyunk .


Annyit még szeretnék hozzátenni hogy ha már nagyon megunja ,sok mindent oda fogok adni a vöröskeresztnek.

2021. febr. 19. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 A kérdező kommentje:

31-aés, és arra nem gondolsz, hogy 30 év múlva mi marad a gyerekednek a Föld erőforrásaiból, ha már most erre a pazarló életmódra tanítod??? Lehet, hogy felnőttként inkább azt köszönné meg, hogy fontos volt számodra a jövője a klímaváltozás korában és nem tettél még rá egy lapáttal a Föld kizsákmányolására.


Te vagy a másik véglet, tulajdonképpen milyen értékekre tanítod meg, ha folyton kap valamit? Még 10 éves sincs, de már konzumidiótát faragsz szegényből, aki mást sem lát, minthogy vásárolj, vásárolj, vásárol... :/


Arról nem beszélve, hogy olyan hülyeségeket írsz, hogy aki nem kap ennyi játékot, az nélkülözik... atyaúristen. Ne ezt add már tovább...

2021. febr. 19. 11:18
 33/38 anonim ***** válasza:
63%
31, itt nem arról van szó, hogy megteheti-e valaki vagy sem. Én is megtehetném, de nem akarok rosszat a saját gyerekemnek. Mi értelme valóban konzumidiótát nevelni a gyerekedből, akinek a fogyasztás és vásárlás a mindene? Nemrég olvastam egy tanulmányt, hogy pont azoknak a gyereke lesz tizenéves korára már teljesen kiégett, életunt és öngyilkosságra hajlamosabb, akik midnig mindent megkaptak.
2021. febr. 19. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
43%
Pontosan. Nem tanulja meg azt, hogy a való életben nem pottyan minfen csak úgy az ölébe és igenis van amit nem kaphat meg. Ettől lesz felnőttként depressziós meg idegbeteg
2021. febr. 19. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
16%

Ja persze . Nem is ismertek. Fogalmatok sincs hogy hogy nevelem . Igen ,megkap mindent de az miért jelenti az hogy nem foglalkozok vele ? Hol van az összefüggés? Rengeteg közös programunk van és szeretetben neveljük . Mégcsak 1 éves de határokat szabtunk neki . Később is meg kell tanulnia hogy csak akkor kap valamit ha tesz is érte . Igenis megnevelem a gyerekemet és értékelni fogja amilye van ...


Ítélkezni nagyon könnyű de nem is ismertek minket úgyhogy csak firkaljatok erre a zs kategóriás oldalra amit akartok.

2021. febr. 19. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
0%
Nem tudom amúgy ki kezdte azzal a szöveggel, hogy aki nem tudja ezt a sok felesleges sz.rt megvenni az minek szül. 😂😂😂
2021. febr. 19. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
29%
De hát te is ezen a zs kategóriás oldalon nyomod a szöveget... :/
2021. febr. 19. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:
66%

Nem a havi 30 a bajom nekem sem, mert értelmes dolgokra is el lehet költeni gyerekkel kapcsolatban. Például közös programok.

De ez a végtelen mennyiségű fröccsönött gyermek öröm totál hülyeség. A gyerek persze, hogy örül neki. Minden újdonságnak örül minden egészséges pici gyerek.

2021. febr. 19. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!