Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mekkora plusz költséget...

Mekkora plusz költséget jelent havonta a 0-3 éves gyermeketek a családi kasszában?

Figyelt kérdés
Nyilván átlagolva gondolom, hiszen minden hónapban más kellhet. Használtan veszitek a ruhákat/játékokat/bútorokat vagy újonnan? Egészségesen észtek vagy nem annyira (ételköltségre gondolva).

2021. febr. 15. 17:01
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
18%
Ja, és azt még kifelejtettem, hogy bébi ételt és gyümölcsöt annyit hord nekünk a két nagymama, hogy a hozzátáplálásra szinte semmit nem kell költenünk.
2021. febr. 16. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
87%

Átlag 90e Ft/fő.

Ez úgy jött ki, hogy írunk minden költséget és utóbbi egy év alapján átlagosan 450e Ft ment el havonta. Nyilván volt amikor egy hónapban csak 360 e, máskor 700e. Öten vagyunk, 3 pici gyerek (4-2-0 évesek), szóval 450/5 fő az bizony 90e/fő. És mi nagyobb részt használt ruhát adunk. A cipő az mindig új.


De nem a ruha cipő az igazán nagy költség. Hanem hogy mondjuk gyerek nélkül, sőt, 1 gyerekkel simán elvoltunk autó nélkül. 3 gyerekkel is biztos megoldhato, nekünk azért nagy könnyebbség.

Vagy pl amit más is említett, a fűtés és egyéb rezsi. Azért nyilván nem elhanyagolhato különbség, hogy gyerek nélkül ketten napközben munkahelyen voltunk illetve most 3 gyerek és egy szülő otthon van velük. És hát eleve jóval kisebb/olcsóbb lakás elég 2 felnőttnek mint 2 felnőtt és 3 gyerek.

Vagy ami még eszembe jutott: a 3 gyerek miatt vettünk szárítógépet. Itt jött el, hogy már nem tudtunk nélküle élni.


Szóval le lehet ragadni a pelenka, ruha, cipő, plusz egy pohár joghurt/banán/rudi témában, csak az igazából nagyon félre visz.

2021. febr. 16. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:

Tápszer havi 3800 Ft (7 doboz)


Poositorlo 650 / 2 csomag


Pelenka 6 ezer


Baba kaja plusz amit külön neki főzök 12-15 ezer


Baba mososzer és öblítő 1200 Ft


Tusfurdo 600 Ft


Popsi krém 2000 Ft de ez 3-4 havonta kell csak venni


Ruháját kapunk meg turi stb úgy havi 3-5 ezer de nem minden hónapban veszek


Játékok 10-20 ezer Ft 2-3 havonta


Deveny kezelés 2 hetente 6 ezer / alkalom


Tsmt torna írás 6 ezer / hónap


Patika ( orrspray 2600 Ft, cebion ezer Ft körül, d vitamin ezer Ft de ez is hónapokig elég, és omega 3 vitamin 5

ezer)


Cumi havi ezer Ft



Popsi torlot rossmannost használok, tusfurdo is rossmannos

Pelenka is

Minden kB minden mentes


Mososzer Lidl lupilus


Szóval egész olcsó minden és mégse szar.....


Nem mondanám nagy kiadásnak

2021. febr. 18. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
21%

Hu ,akkor én valamit nagyon szarul csinálok . Nekem is van egy egyéves kisgyerekem.


3 csomag Pampers : 12 ezer kb

3x 5ös Pampers törlőkendő :5 ezer

Játék : havi 30 ezer minimum

Ruha :havi 30 ezer


Gyógyszertár :havi 10 ezer


Nyilván minden nap főzök neki és rengeteg bio zöldséget és gyümölcsöt kap . Ez havi szinten legalább 30ezer pluszban .

Tisztasági dolgai : 10 ezer


Na és akkor ebben még nincs benne ha beteg vagy ha valami butorra van szükség. Bizony nem olcsó a gyereknevelés

2021. febr. 18. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
48%

Havi 30e azaz évi 360e játékra?!

Minek? És hogy fértek el ennyi játéktól?

2021. febr. 19. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
0%
Ez a minimum. Most például kapott 2 kisjatekot a furreal- tol. Ugató kutya meg egy interaktív kiscica. A kettő együtt már 30. Most rendeltem meg egy labdamedencet , van lova , kb 200 játéka, saját konyhája és 2 autója . Az egyik Mercedes 80 a masik40 ezer Ft volt .... Nincs olyan ami neki ne lenne meg. Szerintem szülőként kutya kötelességem mindenből a legjobbat megadni a gyereknek. Ha meg nincs rá pénz,nem kell gyereket vállalni . Minek ? Hogy nelkulozzon ? Nekem például fele ennyi dolgom sem volt és mindig irigykedve néztem a többit. Meg a suliban amikor a többi lány gyönyörű ruhákban járt én meg a kinaibol kaptam ruhát. Nyilván nem ez a mérvadó de szeretném ha az én fiamnak mindene meglenne. Emellé szigorú nevelést kap , hogy azért tudja hogy hol a helye és ne legyen elkényeztetve.
2021. febr. 19. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
55%
26, így nem fogja tudni soha, hogy hol a helye, ha mindig mindent megkap.
2021. febr. 19. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
85%

Tényleg kell ennyi játék!?


Nekunk csak ünnepekre kapnak de már így is alig tudjuk hova pakolni a rengeteg játékot. És ezt is nagyon soknak érzem mióta olvastam az egyszerűbb gyermekkor könyvben, hogy 20 játékra kéne csökkenteni a darabszámot.

2021. febr. 19. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
52%

"Szerintem szülőként kutya kötelességem mindenből a legjobbat megadni a gyereknek. Ha meg nincs rá pénz,nem kell gyereket vállalni"


Szerintem meg nem kötelességem minden sz@rt megvenni. Nincs a gyereknek sem szüksége rá. Boldog gyermekkora lesz mercedes autó nélkül is. Teljesen felesleges. Igen, gyermekkoromban én is vágytam rá, de most már belátom, hogy tök hülyeség lett volna.

2021. febr. 19. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
36%
Nekem pl pont jobban megmaradtak a közös élmények mint az, hogy milyen játékjaim voltak. Én is inkább ezt adom meg a gyerekemnek. Sok sok közös program.
2021. febr. 19. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!