Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha a bolti babakaják nem...

Ha a bolti babakaják nem tartalmaznak tartósítószert, akkor mégis mitől állnak el évekig?

Figyelt kérdés
2010. aug. 17. 08:31
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
100%

Tegnapi 8.37-es vagyok. Miért kell minden kérdésnek vitával végződnie? A kérdésre válaszoltunk, nem az észt kezdtük el osztani. Elméletileg amire nincs ráírva, nem tartalmazhat káros tartósítószert.

Válaszoltam a kérdésre, nem pedig azt írtam, hú, milyen egészségesek a bébikaják. Én is elsősorban főzök, piacon vásárolt zöldségekből, amiknek sokszor sajnos semmi köze pl. a nagyszüleim kertjében termelt zöldségekhez... De bizony az is előfordul időnként, hogy üvegesre kényszerülünk. Amúgy meg szíve joga eldönteni mindenkinek, főz vagy üvegeset vesz.

Csatlakozom, idén szörnyűek az őszibarackok, bár múlt héten sikerült az első finom darabokat megvennem!

2010. aug. 18. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 A kérdező kommentje:
Ma kérdeztem a védőnőt, azt mondta, hogy igenis tartalmaznak tartósítószert. Csak kis mennyiségben, és ezért nem kell a gyártóknak ráírni. Most azért kampányolnak, hogy akkor is írják rá, mert mi van, ha a baba pont arra allergiás? De ha ráírnák, kevesebben vennék. Na, ehhez mit szóltok?
2010. szept. 16. 11:39
 23/38 anonim ***** válasza:
87%
Azt, hogy ez csak egy (db) védőnő véleménye. Ugyanannyit ér, mint bármelyikünké...
2010. szept. 16. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok!Nem tudom eszébe jutott -e egyik v másik tábornak kutakodni a neten,és bizonyítani állítását.Íme egy szakember által adott válasz:


Gyakran feltett kérdések


Tartalmaznak ételszínezéket vagy mesterséges ízesítőt az Univer bébiételek?


- Semmilyem mértékben nem tartalmaznak. Ételszínezékre és mesterséges ízesítőkre nincs szükség.


Tartalmaznak tartósítószer az Univer bébiételek?


- A bébiételek csíramentességét megfelelő mértékű hőkezeléssel (az üvegbe töltött és légmentesen lezárt termékeket 100 ºC feletti hőmérsékleten kifőzzük) így tartósítószerekre nincs szükség.


Tartalmaznak cukrot az Univer bébiételek?


A megújult Univer bébiétel család egyik tagja sem tartalmaz hozzáadott cukrot, valamint glutén, tejfehérje, tejcukor allergént sem.


2009.05.12.


A bébiételeket tekintve Márton Márkkal februárfolyamán pontosított, és honlapjukon február 19-én módosított adatok ma is helytállóak. [link]

Bébiétel családunkat ez évben szándékunkban áll kibővíteni,néhány terméket receptura szinten megváltoztatni.

Erről bevezetése után értesíteni fogom haladéktalanul Önöket.


Tisztelettel: Kónya Imréné

technológus

julia.konyane@univer.hu



Hipp


Hipp Kapcsolat

Levelezési cím: 1386 Budapest, Pf.: 906/103


Hipp Mamaszolgálat: 06-40/200-302

(Helyi tarifával hívható kék szám)


E-mail: info@hipp.hu

[link]


Termékek

[link] termekek/


A Hipp bébiételek előírás szerint nem tartalmaznak


- tartósítószert

- állományjavítót

- mesterséges színezéket

- ízfokozókat


A képekre klikkelve megtudhatjuk, az adott termék gluténmentes-e.


A bébiételek üvegén vagy dobozán mindig feltüntetik, ha a termék gluténmentes.



[link]



Ha találtok olyan állítást,cikket,melyben arról írnak,h van tartósítószer a bébiételekben,linkeljétek be.A lényeg h ne a hasatokra üssetek és úgy marjátok egymást,hanem támaszd alá álláspontodat bizonyítékkal.

2010. szept. 16. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
71%
12:19-nél a pont.. !!
2010. szept. 16. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
100%

Megnyugtató, hogy tényleg nincs bennük. Amúgy sem tudjuk mindentől megvédeni a kicsiket, és szerintem nem is kell. Ahogy bekerülnek oviba-suliba enni fogják a sok műkaját, addig maximum megpróbálhatjuk minimumra csökkenteni a káros behatásokat.

Amúgy én olyan finom barackokat vettem idén, hogy a fagyasztót is teletömtem vele!:)

2010. szept. 16. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a 70 éves gyerekorvosunk, aki kb 40 éve praktizál, mondta azt, hogy nyugodtan adhatok üveges kaját a babának, abban jobban tudható mi van, mint a zöldségesben vásárolt áruban.

Ennek ellenére persze kap friss gyümölcsöt a kislányom, és szoktam főzni is neki, de nem hiszem hogy az üveges bébikaja ördögtől való.

2010. szept. 16. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:

12.19-es vagyok.Még annyit,h azt gondolom h mindkét tábornak igaza van.A bébiétel minőségétől függ,h van e benne tartósítószer v nem,ill. a gyártótól h van e benne v sem.Azt gondolom h a neves cégek így :Nestlé,Univer?kecskeméti stb. márkájú ételekben nincs tartósító.Vannak azonban egyéb kevésbé ismertek is pl. Ovko,nem hiába van ez mindig a Tesco-ban leárazva...Én őszintén szólva ki voltam akadva h most megint akciós volt,azután h a múltkor kivonták a forgalomból mert vmi veszélyes rákkeltő anyagot találtak benne.Biztos h nem vettem volna a gyerekemnek a mostani akcióból.

Íme egy cikk arról,amiről beszélek:


[link]


Szóval sztem nem kellene veszekedni,mert mindenkinek igaza van.

2010. szept. 16. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
12:26, a számból vetted ki a szavakat! :)
2010. szept. 16. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
100%

én is a cimkéknek hiszek, és azon nincs feltüntetve, hogy lenne bennük bármi tartósítószer.

én adok a gyereknek mert:

-finomak,

-kényelmes is, mert én pl lusta vagyok minden nap főzöcskézni (nem mindenki születik a háziasszonyok gyöngyének - sajnálom)

-a mások által emlegetett bio zoldségek-gyömölcsökben sem hiszek annyira és szerintem költségesebb is lenne mindig olyanokat venni.

Szóval, ha árakat nézek, szerintem kevesebből, vagy ugyanannyiból jönne ki a gyerek ennivalója, ha bébiételt eszik.

2010. szept. 16. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!