Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha a bolti babakaják nem...

Ha a bolti babakaják nem tartalmaznak tartósítószert, akkor mégis mitől állnak el évekig?

Figyelt kérdés
2010. aug. 17. 08:31
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
53%

Szintén a "linkelős" vagyok.

Íme az Ovko bébiétel honlapja,azon belül a fogyasztói információ,és nem írnak arról,h nincs a termékükben tartósítószer.Nemhiába olyan olcsó..

[link]

2010. szept. 16. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:

ha kap néha a gyerek, nem lesz attól semmi baja, de ha mindig azt eszi akkor nem feltétlenül jó, ennyi


azt, hogy mi van benne, csak azok tudják igazán, akik összeállították, kár ezen vitázni

2010. szept. 16. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
100%
Igaza van a védőnőnek! A bébiételek tartalmaznak tartósítószert (igaz kis mennyiségben) tudom, mert az egyik bébiételt gyártó cég alkalmazottja voltam. Én tudom miből készülnek, épp ezért nem adok a gyerekemnek...
2010. szept. 16. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 A kérdező kommentje:

Szerintem a védőnő kompentensebb, mint egy hétköznapi anyuka, elvégre ez a foglalkozása. Ő konkrétan a Nestlére mondta, hogy abban van tartósítószer, de biztos a többiben is. Hogy mit állít a gyártó, az egy dolog. Épp arról beszélek, hogy csak kis mennyiség van benne, és azt letagadják.

Attól függetlenül én adok a babának, mert sokszor nincs időm főzni. Meg télen a primőr zöldség-gyümölcs sem hiszem, hogy sokkal egészségesebb lenne. A bébiétel gyártók legalább bevizsgálják a feldolgozott gyümiket, vagy bioüzemből vásárolják.

2010. szept. 16. 13:41
 35/38 anonim ***** válasza:
100%

Hát igen..mielőtt kikiáltanánk az armageddont,vettem a fáradtságot és kimentem kukázni egyet..Kecskeméti bolognai spagetti cimkéjén ez áll:

Károsanyag tartalomra szigorúan ellenőrzött


Nem az van ott h nem tartalmaz tartósítószert..igaz ez már 8 hónapos kortól adható.


Ha vkinek van esetleg kedve felemelni a fenekét a gép elől,v letenni a picijét egy kicsit,és kimenni a hűtőbe szétnézni a bébiételek között,szívesen fogadnám h miket találtok a cimkéken.Lehet h a 4 hóstól adható kajákon még rajta van h nincs benne tartósítószer.


Ill. ezt találtam még:


"Bizonyos alapanyagok tekintetében fennáll a lehetőség, hogy azok felhasználásával tartósítószer kerül az ételbe, ezért nem használja a cég a „Tartósítószert nem tartalmaz” kiírást. Helyette így használjuk a pontos információ átadás érdekében: „Hozzáadott tartósítószert nem tartalmaz.” Amennyiben valamely alapanyagban (legyen az pudingpor, vagy valamilyen fűszer, esetleg aroma, általában ezek az alapanyagok, melyeket friss élelmiszerrel nem tudunk kiváltani, viszont a gyártó tartósítószerrel kezeli) van tartósítószer, úgy azt az összetevőknél jelezzük. Ugyanakkor ez a tartósítószer mennyiség oly alacsony, hogy általában el sem éri a tájékoztatási küszöböt, melyre a törvény kötelez, mégis a korrekt kommunikáció miatt feltüntetjük a csomagoláson.


Termékeinket folyamatosan fejlesztjük, hogy lehetőleg csak friss alapanyagokkal dolgozzunk, melyek nem tartalmaznak semmilyen tartósítószert. Emellett nagyon fontos számunkra a korrekt tájékoztatás is, így bízunk benne, hogy ezt a félreértést tisztázni tudtunk Fogyasztóink felé.


Számunkra úgy tűnik a kommentekből, hogy létezik még az a fogyasztói réteg, aki érti, mi a célja a terméken jelzett megkülönböztetésnek. Ugyanakkor az is látható, hogy a készétellel szemben igen sok félreértés és előítélet van a fogyasztók fejében. Nem minden készétel konzerv és igénytelen tömegcikk.

Manapság nagyon divatos szidni a gyártót és tudatos vásárlónak vallani magunkat. De léteznek még tudatos gyártók is, akik azért dolgoznak, hogy az, amit kiadnak a kezük közül, az olyan legyen, ami miatt nem kell szégyenkezni. Mi ilyenek vagyunk és ezért gondoltuk úgy, hogy „Tudatos gyártóként” mi is elmondjuk a véleményünket."

2010. szept. 16. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 A kérdező kommentje:
Az utolsónak. Ez a Kecskeméti?
2010. szept. 16. 17:46
 37/38 anonim ***** válasza:
Na, én is megnéztem, az 5 hós húsos Kecskemétire konkrétan rá van írva, hogy hőkezeléssel tartósított, NEM TARTALMAZ TARTÓSíTÓSZERT! Igaz, utána kiscsillag: "előírás szerint". Ebből én arra következtetek, hogy egy gyártósori élelmiszernél elkerülhetetlen, hogy teljesen mentes legyen mindenféle anyagtól, és ennek nagyon szigorú feltételei vannak, mit írhatnak rá a termékre. Az viszont 100 %, hogy akkor is jobban ellenőrzött, mint a mi általunk vásárolt zöldség-gyümölcs, fűszer, stb többsége. Nem kell ezt a dolgot túlmisztifikálni, bármit eszünk, teljesen nem iktathatjuk ki a káros anyagokat. Épp ezért választottam az aranyközéputat: megnézem, mit veszek/főzök a Babámnak, de tisztába vagyok vele, hogy steril környezetet nem teremthetek, nem is akarok, különben később hogy venné az akadályokat ebben az agyonszennyezett világban?
2010. szept. 17. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:

Igen,ez a Kecskeméti.Hogy korrekt választ adjak végre a kérdésedre,miután áttanulmányoztam a cimkéket és a neten talált dolgokat a témában:igen,a bébiételek is tartalmaznak tartósítószert.Ezt én magam sem gondoltam volna,mivel a köztudatban az él,hogy nincs benne,és a gyártók is ezt mondják.Valójában van benne, DE azt fontos hozzátenni,hogy olyan menyiségben,ami nem ártalmas semmilyen módon (allergia,betegségek) a babák szervezetének.Ezért senki nem követ el bűnt és nem mérgezi a gyermekét azzal,ha bébiételt ad neki.Kikerülni azt a kevés tartósítószert pedig csakis akkor tudod,ha főzől a gyermeknek,DE CSAKIS és kizárólag olyan alapanyagokból,amikről tudod h nem permetezték növényvédőszerrel/génkezelték/műtrágyázták stb.Mivel ezeket az anyagokat vízzel lemosni nem tudod,mert az egész növénybe beépültek a gyökerétől kezdve a leveléin át a száráig.Magyarán vagy magad termelted,vagy pontosan tudod h honnan származik és ott mit csináltak vele.

Ki-ki eldöntheti ezután hogy hogyan cselekszik,én őszintén szólva az utóbbit macerásabbnak találom..

Sajnos ilyen világot élünk,ezt hozza magával a civilizáció,a társadalom,az elvárások.Erről nem tehet senki.

2010. szept. 17. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!