Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek szabad hagyni...

Szerintetek szabad hagyni vagy nem?

Figyelt kérdés
3 hós a fiam. Napközben szinte nincs bekapcsolva a TV, max ha szoptatok a nappaliba vagy alszik és nézek valamit, de ritka,mert sok figyelmet, mondókát stb igényel a babám. Este viszont már megy a TV, olykor a híradó vagy a férjem berak valami filmet. Na ilyenkor a fiam is nézi, ha épp ölben van velünk. Tetszik neki, mert fényes, színes. A férjem múltkor a PC-n animézett, neki ez az esti 20 perces kikapcs, rengeteget dolgozik, hajnali 4 kor már indul itthonról. Közben én zuhiztam, a fiunk vele volt, az ölében és hát ő is nézte apucival. Férjem szerint ennyitől semmi baja sem lesz, mert amúgy sincs ez minden nap, ő még olyat nem hallott, hogy a baba születése miatt ki kell iktatni a monitorokat. Én bevallom fogalmam sincs hogy hagyjam vagy ne? Egész nap foglalkozva van vele, nagyobb korában sem szeretném a TV, telefon előtti mesenézésre nevelni. Persze nézhet majd mesét, ha nagyobb lesz, de nem egész nap és ilyen pici korban. Szerintetek?
2021. febr. 18. 10:33
 1/9 anonim ***** válasza:
49%
Szerintem kifejezetten kàros. Giglizzatok valami szakirodalmat.
2021. febr. 18. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
51%
Biztos nem olyan jó neki,de ma már elég nehéz kikerülni,hacsak az embernél semmi médium nincs. Ha a férjem itthon van, a tv egész nap megy,ha épp nincs kint dolga. Ha dolgozik,én reggel 9kor megnézem a sorozatomat,az egyetlen ami érdekel. Ha akkor a baba épp alszik,akkor örülök,de ha fent van,kint van velem és hallja,bár annyira nem érdekli,inkább felém fordul a kanapén a cici miatt. :) utána nálam egész nap nincs tv. A hálóban ahol alszunk,alapból nincs tv,nem is akarok,ott aludni kell. Szóval a lényeg az,hogy ne legyen rendszeres és ne közelről nézze, az nekünk se jó. Kikerülni úgysem tudod.
2021. febr. 18. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
43%
Nalunk sokszor megy háttérzajnak valami film vagy pl spoty. De az en fiam ennyi idősen nem foglalkozott vele. Most egy éves már érdekli a mese, úgyhogy jobban figyelünk hogy nap közben ne legyen bekapcsolva semmi. Nehéz kérdés. Szerintem nem konkrétan az a baj hogy most nézi, hanem hogy igényelni fogja. Illetve jóval magasabb lesz az ingerkuszobe, hogy mi köti le a figyelmet. Lássuk be a te mondokad elég unalmas a tv-hez képest.
2021. febr. 18. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem erősen ingerlő hatású a babára (főleg este). Nem éppen jótékony az idegrendszerére. Ez a baja nem lesz tőle dolog is, kinek mi a baj. Ha lesz belőle egy túlpörgött, figyelemhiányos, állandó ingereket kereső gyerek később nem kell csodálkozni. Nem vagyok tv ellenes, de ő még csak 3 hónapos.
2021. febr. 18. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
60%

Már nagyon sokan és sokszor elmondták, hogy egy pár hónapos kisbaba idegrendszeri fejlődésének káros a tévéztetés, nem tudom, miért nem lehet ezt megérteni. A baba agy nem ilyen ingerekre kalibrálódott az elmúlt 40 ezer évnyi evolúció során.


Persze, ettől függetlenül mindenki azt csinál, amit akar, az én ismerőseim is tök büszkén töltik fel, hogy tévéztetik a 3-4 hós gyereket, de azért, mert nem kap nyomban epilepsziás rohamot a gyerek, a hosszútávú káros hatások megmaradnak.


Kb. mint amikor cukros dolgokkal, nasikkal tolják a babákat 6 hónapos kortól. Mindenki tudja, hogy nincs rá szüksége, nem jó neki és mégis csinálják. Nem értem egyszerűen.

2021. febr. 18. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
41%

2-es vagyok. Remélem aki így lepontozta a válaszomat,az barlangban lakik vagy amish.

Egyébként tv-n nőttem fel. Nálunk ment állandóan,mert apám pont lesz.arta. Nem lettem sni-s, túlpörgött stb.

Ennek ellenére mint írtam,nálunk sincs tv, amennyi van,azt nehéz kikerülni. A napi egy db. 40 perces sorozatomat meg talán megérdemlem.

2021. febr. 18. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
50%

Eleg kulonbozo valaszokat fogsz kapni, van aki szerint ordogtol valo a tv van aki szerint semmi baja nem lesz tole. Es az igazsag a ketto kozott van. Baja nem lesz tole de jo hatassal egesz biztosan nincs ra kb 20 okbol.

Egy biztos, 3 honaposan rettento kicsi ahhoz hogy akar 1 percet is nezzen barmilyen kepernyot

2021. febr. 18. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%

5 remelem barlangban laksz, a kézzel leölt állatok bőrét hordod meg ilyenek. Nem arra vagyunk mi kitalálva hogy ülő életmódot folytassunk.

Sokmindenben egyébként igazad van de hagyjuk már ezt az evolúciót. Mivel tv már 100 éve van és a pocakban is jóval több inger éri a gyereket mint anno ezért nyilván ne hasonlitgassuk.

Nem tesz jót egy pár honaposnak az biztos. De az is biztos hogy olyan csalad nem létezik, aki nem kapcsol tévét vagy pl mint mi filmet mert amúgy tv nincs bekötve.

2021. febr. 18. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nem kell egymásnak esni, emberek. Nyilván én sem akarok rosszat a gyerekemnek, megerősítettetek abban, hogy inkább ne érje feleslegesen az idegrendszerét, főleg este ne ilyen impulzus. De ezt szebben is leírhatnák egyesek, nem kioktató stílusban... Megmondtam a férjemnek, hogy ha PC-zni akar inkább szóljon vagy rakja be a gyereket az Adamo hintába, de ne vegye olyankor az ölébe. Ha meg megy a TV este majd háttal fordítom neki vagy lerakom a játszó sarokba, ahonna nem látja...
2021. febr. 19. 11:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!