Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha el van a baba magában...

Ha el van a baba magában akkor hagyjátok?

Figyelt kérdés

3 hónapos a lányom, most kezdi igazán észrevenni a dolgokat, "eldumálgat" magában, szereti ha grimaszolunk neki, nagyon jópofa. Viszont mikor épp el van a játszószőnyegen, akkor hagyni szoktam mert ha oda megyek elkezd hamarosan nyűglődni és vége a bulinak. Van hogy felébred és hallom a hangját, de nem sír, olyankor is várok. Egyszer bekukucskáltam épp az ágy feletti forgónak "beszélt".

Megszóltak emiatt, hogy nekem a gyerek mellett kellene ülnöm, kicsi még, játszani, beszélni hozzá folyamatosan mert akkor később visszamaradott lesz. Kérdésem hogy lehet ebből bármi negatív hatás? Foglalkozom vele, beszélek hozzá amikor igényli, de ha látom hogy el van akkor békén hagyom.


2021. márc. 5. 08:47
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is hagytam, ha elvolt magában a lányom, nem kell minden másodpercben mellette lenni. Nem volt ebből soha probléma, amikor nagyobb lett is szépen eljátszott egyedül.
2021. márc. 5. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
92%

De hogy ! Sőt tudni kell időt szánni más dolgokra is, ilyenkor ha tetszik ha nem “egymagában” lesz, ja és megsúgom akkor sem

Lesz baja ha hagyod hogy sírjon magában kicsit nem pedig rögtön felkapod. Sőt akkor sem lesz baja ha te elmész barátnőzni, szalonba néha és napi 2 órát az apja vigyáz rá amíg edzel stb

2021. márc. 5. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Hogy lenne már ettől visszamaradott? Ki beszél neked ilyen ostobaságokat? 3 hónapos, felfedezi a dolgokat egyedül is, nyugodtan hagyjad.
2021. márc. 5. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Az En fiam igazából egyedül jobban el van, mintha mellette vagyunk :D

Most 10 hónapos, nem igazán szereti már hogyha 'babusgatjuk', állandóan eltol olyankor és megy a 'dolgára'. Tesz-vesz, szereli a kis játékait. Ha igényli a társaságunkat akkor jelez, de egyébként sokkal inkább szeret a játékaival babrálni. Szerintem ez teljesen normális, legalábbis nálunk ez valahogy így alakult ki, így érzi jól magát :)

2021. márc. 5. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is hagyom, ha elvan, szerintem így nagyobb korában is jobban eljátszik majd egyedül. Ilyenkor tudom csinálni a házimunkát. Persze minden nap beszélek hozzá, mondókázunk, énekelünk, de azért nem kell szerintem egész nap.
2021. márc. 5. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Jaj ne hallgass senkire aki “megszól”.

Én is nagyon szerencsés vagyok ebből a szempontból a gyerekeimmel, mert pici koruk óta nagyon jól elvannak magukban.

Semmi bajuk nem származik ebből.

Amikor igénylik akkor természetesen foglalkozunk velük, de ha jól elvannak akkor minek piszkálnám őket.

A nagyobb már 4,5 éves. Mai napig nagyon jókat tud játszani egyedül.

A pici 6 hónapos, épp a kiságyában fekszik, már 20 perce. Hallom, hogy “beszélget”, de ameddig nem sír, addig nem megyek oda, mert nagyon jól elvan.

2021. márc. 5. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Hagyd nyugodtan. Ha hozzaszoktatod egy perc nyugtod sem lesz. Elég menned ha sír,egy idő után úgyis megunja.
2021. márc. 5. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!