Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hasfájós elsö babás anyukák...

Hasfájós elsö babás anyukák hogy haladtok a házimunkával? Nektek is megmondják a tutit?

Figyelt kérdés

Nekem anyósom mondta a babamrol hogy oh ez nemis hasfájás mert az ö gyereke is hasfajós volt, és többet sírt, és ö ilyenkor már főzött és mindent csinált.

Én sajnos örülök ha a babamtól enni tudok és összeszedni a konyhát..


2021. márc. 11. 17:40
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Most a tutit mondom én is.


Egy gyerekkel majd meg haltam.

Megvolt minden.. de sok melóba, nem alvásba, hordozásba került.


Aztán rájöttem, hogy az gyalog galopp volt a 2 gyerekes lét mellett.

( 1,5 év van köztük)


Azóta, ha az egyik mamázik, vagy apja viszi valahova mindent is megcsinálok, de még meg is sütök egy 15 fős ünnepségre...ebéddel.


Ilyen ez.. ha megszoku k egy szintet, akkor a könnyîtett verzió lazán megy.. pedig 2 éve ugyanilyen felállásbanint most a könnyîtett nem ment ilyen flottul.



Anyóst meg szard le


Elfelejtik!!!!!


Komolyan!!


Anyukámon tudom...


Mondja nekem, hogy nem emlékszik ilyenekre..

Nah de én igen.

Mondom neki... tényleeeeg

Igazából 34 év távlatából az, hogy hisztis voltam nem hagyott olyan nyomot..( apukámban igen) de a fogzásra egyik sem emlekszik...


Szóval nehogy emiatt rosszul érezd magad...


Lehet, hogy a dolgok most nehezek, de jól csinálod


Amikor x év múlva erre gondolsz, akkor azt fogod látni, hogy a konyha rendben volt, főztél is

Elhalványul az, hogy ez nehéz volt ekkor.


És ne mások elvárásainak próbálj megfelelni.


Erős vagy, és minden rendben lesz

2021. márc. 11. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Én is mondom a tutit.

Az első fejletlen idegrendszerű, pokoli hasfájós, többemberes gyerek. Hordozás kilőve.. Férj külföldön hetel 2 évig, + 1 évig itthon hetel.. Megoldottam mindent egyedül.

Most harmadik gyerekkel olajozottabban megy minden.

Én 3.alkalomra kaptam meg a "beetetős" gyereket.

Minden gyerek más, mondenkinek más a tűrőképessége. Ne aggódj idővel majd Te is átlendülsz minden nehézségen. 🙂

2021. márc. 11. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Engem már nem érdekel a lakás, csak a gyerek legyen jól, és az akkor lehetséges, ha én nem vagyok a végtelenségig kimerülve. Ha valaki beszólna, ott be is fejeznénk a beszélgetést. Szerencsére senk nem teszi.
2021. márc. 11. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

1 az idő mindent megszépít

2 anyósnak volt e segítség (akkoriban jellemző volt h egy házrartásban laknak a mamával)


Első gyerek igazi többemberes

Vért izzadva erőn felül próbáltam teljesíteni.

Eredmény: én fáradt,idegbeteg. A baba ugyan úgy sírt, a férjem legszívesebben felkötötte volna magát.


Az ikreknél (a 2 együtt nem olyan nehéz eset mint a nagy)

Már elengedtem a házimunkát.

Megcsinálgattam amikor volt rá időm. De nem stresszeltem rá.

Amit nem csináltam meg, az megmaradt másmapra

Eredmény: jó fej voltam a kölykökkel ill férjél

Gyerekek elégedettek

Férj sem akart öngyilkos lenni.

2021. márc. 11. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem szerencsére sokat segít a férjem, ketten megoldjuk. De nekem is voltak olyan hetek, amikor elengedtem ezt, és úgy voltam vele, hogy nem fogok kikészülni, a babát maximálisan elláttam, vigasztaltam, szeretgettem, amikor meg végre aludt, akkor én is pihentem. Férjem családja ezért éppen nem szólt be (csak a gyereknevelési módszereinket szeretik kritizálni, meg a gyereket, aki "rossz", mert sír...). Anyámék meg ha jönnek, akkor segítenek is, pl. átveszik a babát, ameddig csinálom a dolgomat meg hoznak főtt kaját. Úgyhogy nem veled van a baj, anyósod is inkább segíthetne, ha látja, hogy semmire nincs időd.
2021. márc. 11. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
82%

Az én kislányom is nagyon hasfájós, két hónapos. Anyósom szerint nem normális hogy fáj a hasa és biztos beteg, mert az ő gyerekeinek sose fájt...

A háztartás nálam is katasztrófa, nem lehet letenni a gyereket fél óránál tovább.

2021. márc. 14. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim válasza:
100%
Nálunk három hónapig tartott az extrém sírós időszak. Első baba, egy pillanatra nem lehetett letenni,nagyon rosszul aludt. Azt hittem megzakkanok. Nálunk már azt is mondták, hogy biztos szellem van a gyereken,meg szemmel verte valaki. A rossz a tej volt az alap. Nem jutottam közelebb a megoldáshoz. Egyedül voltam vele, férjem csak este járt haza munkából. Sokszor csak bőgtem, fájt a hegem, nem tudtam csinálni semmit a gyerek mellett. Persze kerdezgettek telefonon, hogy már vasalok - e. Konkrétan magasról tettem a vasalóra. De egy idő után szerencsére jobb lett,mondjuk vasalni meg mindig csak ritkán tudok. :D
2021. márc. 21. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekem hasfájós szerencsére nem volt,de nagyon sokáig nagyon refluxos volt.Még az sem segített,hogy mindenféle készítményt vetetett velem a védőnő,hogy az majd enyhít neki rajta...

Nem enyhített ugyan úgy jött vissza minden csak sima anyatej helyett pudingosított anyatej formában..

Áttértünk utána refluxos babáknak való tápszerre mert rohamosan fogyni kezdett,és emellett is kapott sűrítőt,de még így is sokkal többször kellett kis adagokban etetni.(1-2 óránként.)


Tudod ki foglalkozott ezek mellett azzal,hogy hogy néz ki a lakás.Kosz ne legyen,a rendetlenség kit érdekel.Tiszta ruhát csinált a mosógép,azt az egy szelet kenyeret amit volt időm megenni elmosta a mosogatógép a szinte tiszta tányért (mert másra amúgy rohadtul haszontalan egy masina..),az ágyat rendbe szedtem ha arra jártam és úgy ennyi..


Most mondanám,hogy több időm lett,de..de nem.

Most ott tartunk,hogy az átlagnál is aktívabb babámat letenni le lehet,mert nem sír és elvan magának,de le se lehet róla venni a szemet és menni kell utána.mert ha van fiók és konnektor zár akkor talál magának mást amivel biztosan kárt okozhat magának.

Megtanult felállni is tárgyak mellett így annyi szabad percem sincs,hogy elmenjek pisilni mert az alatt az egy perc alatt 4 öngyilkossági kísérletet és három súlyos sérülést okozó produkciót tud legalább produkálni.


PEDIG..elviekben minden bababiztos.Minden le van zárva,minden sarok-élvédőzve van.De a baba úgy van kitalálva,hogy akkor is találjon meglepő és veszélyes mutatványra alkalmas eszközt,helyet és időt.

2021. ápr. 12. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Gyerekes barátaink azt mondták, hogy olyantól ne fogadjunk el tanácsot, akinek nincs gyereke. Mióta megszületett a babám azt mondom, hogy legalább annyira idegesítő, amikor olyan szól bele, akinek van ugyan gyereke, de 30 éve szülte. Az idő megszépít mindent, nem emlékeznek ők már, milyen volt anno, más volt a szokás is, pl akkor is 3 óránként etették a gyereket, ha cserébe másfél órát sírt, legalább erősödik a tüdeje és amúgy sem szabad felvenni, mert akkor elkapatod. Nem kell velük foglalkozni, én is megcsinálnék mindent is, ha a gyerekemet hagynám egész nap üvölteni az ágyában, de nem az ágynak szültem, retek nincs így se, hogy az ebéd rendelt kaja, az pont nem érdekel minket. Egyébként vannak jelei annak, hogy a legtöbb ilyen “ én mindent is megcsináltam” sztori kamu. Egész terhességem alatt anyósom folyamatosan azt mondogatta, hogy nekem majd mennyi segítségre lesz szükségem és majd jön. Jött is, de ő a segítséget úgy képzelte el, hogy az alvó babát ölikézteti. Szóltam a férjemnek, hogy nem pont erről volt szó, aki szerint nyugodtan adjam ki a feladatot neki, mert magától nem veszi észre, hogy mit kell. No pont mikor megjött, a babàm odapisilt a parkettára, de éhes volt és nagyon sírt, úgyhogy megkértem, hogy töröljön fel, mert pisis. Erre fogott egy textilpelust, azzal elmaszatolta azt tőle rendben is volt a dolog. Hát nem pont így képzeltem el... ha hasonló alapossággal csinàlt meg anno mindent, akkor úgy értem, hoy jutott rá ideje, erre én is képes vagyok :D
2021. ápr. 12. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes,az èn anyósom is azt mondja,egyik gyereke se sírt,nem volt hasfájós, végigaludtàk az éjszakát és a fogzás is kb.vigyorogva történt. Kipihent volt és ragyogott a lakás..

Szerintem meg csak simán elfelejtik.

2021. ápr. 12. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!