Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mire lehet még szüksége...

Mire lehet még szüksége ezeken kívül egy babának?

Figyelt kérdés

Bútorok, babaszoba:

-pelenkázó komód, arra matrac és huzat

-kiságy és matrac + matracvédő

-bölcső és matrac (szeretném, ha éjjel az első két hónapban mellettünk aludna, de külön ágyban)

-4 db gumis lepedő

-2 db ágynemű szett

-elfordulás gátló párna

-rácsvédő

-baldachin

-körforgó

-babafészek

-pihenőszék, újszülötteknek való "huzat" bele

-Adamo hinta

-éjjeli fény

Séták, utazások:

-babakocsi (mózeskosár + sportrész)

-autós hordozó (babakocsira rögzíthető)

-babakocsihoz szúnyogháló, esővédő, és pohártartó (esetleg még napernyő)

-hordozó eszközök (kendő és csatos hordozó)

-pelenkázó táska

Etetés:

-3 db cumisüveg (150 ml) + tisztító kefe

-Elektromos sterilizáló gép

-Etetőszék és újszülött korhoz való szűkítő

-Digitális mérleg

-Cumisüveg és bébiétel melegítő

-Tápszer és babavíz

-Tápszeradagoló

Fürdetés, pelenkázás:

-Kád + állvány (mind a kettő összecsukható)

-Kádtámasz

-Kozmetikumok

-Vízhőmérő

-Popsitörlő, popsitörlő tartó

-2 csomag pelenka

-Pelenka kuka

-Körömvágó olló

-Baba hajkefe

Textilek:

-2 db ágyneműszett

-2 db babatakaró

-4 db gumis lepedő

-1 db pólya (angol)

-25 db textilpelenka

-10 db előke

-2 db hálózsák

-4 db törölköző (2 ‘kapucnis’, 2 sima)


Ruhák:

-15 db nappalra való szett (talpas nadrág/sima nadrág+hosszú ujjú body)

-15 db pizsama + alájuk bodyk

-10 pár zokni

-2 pár kesztyű (bentre, nehogy megkarmolja magát álmában)

-5 db "kimenős" szett, ezek kicsit csinosabbak, pl ha vendégségbe megyünk, vagy hozzánk jönnek

-3 db kabát

-2 db polár kezeslábas

-4 pár kiscipő (újszülöttnél sok funkciója nem lesz)

Egyebek:

-Játszószőnyeg

-3 db játszócumi

-Nosiboo készülék

-Baba játékok (nem sok, csak pl. babakocsiba, hordozóba)


Őszi baba lesz, de ismerve magam, előre leírtam, hogy mik kellhetnek, mert szokásom túlvásárolni, vagy többet venni valamiből, mint szükséges lenne.

Szerintem elég átfogó és terjedelmes lista lett, de jó lenne, ha tapasztaltabb anyukák is ránéznének.

Köszönöm szépen a válaszaitokat!



2021. márc. 28. 13:52
 121/132 anonim ***** válasza:
36%

Az is undorító, aki habzó szájjal rosszanyázza azt, aki jól megfontolt, informált döntést hozva tápszerez, és az is, aki képes a szoptatást csöcstunkolásnak hívni. Szégyelljétek magatokat.

Kérdező, az elején volt egy válaszoló, aki nagybetűkkel kommentálta a listádat tételesen. Az egy nagyon jó hozzászólás, azt fontold meg szerintem. Boldog babavárást!

2021. márc. 29. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 122/132 anonim ***** válasza:
71%

Mi teljesen lecseréltük az egész család mosószereit babakompatibilis, illatmentes termékekre, ugyanígy a saját tisztálkodószereinket is, hiszen megfogjuk a babát, sokat van a közelünkben. Aminek meg érezzük az illatát, az azt jelenti, hogy kémiai anyagok keringenek a levegőben, amit mindenki belélegez, mindenkivel érintkezik. Először nálunk is felmerült, hogy külön mosunk neki, de férjem kiröhögött, hogy ez olyan, mint a medencében pisilős sarok kijelölése, hogy úgyis ugyanúgy érintkezik a baba az agresszívabb vegyszerekkel mosott cuccokkal is, meg a nem bababarát vegyszerekkel mosott lakással, lakásfelszereléssel.

Sajna a mi gyerekkorunkban még ez nem volt benn a köztudatban, hogy milyen egészségügyi hatásai van a túlzott higiéniának, a babák mindennapos lemosásának, vegyszerhasználatnak, van is egy csomó allergiánk, meg nem túl fényes immunrendszerünk, szerettük volna jobb alapokkal indítani a gyerekeinket.

2021. márc. 29. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 123/132 anonim ***** válasza:
100%

Cumi (az a csőrös lapított aljú nekem nem jött be csak a hagyományos Mam cumik),derékhordozó (nagyon megkönnyíti majd a nagyobb baba hordozását!),ugrálóhinta (6 hónapos kortól lehet de nekem imádta a baba).

Nézz majd baba játszószőnyeget.Amint emelgetni kezdi a fejét max 2-3 hósan leteheted hassal is rá,háttal is.Olyat nézz amin sok a lógó játék,színes és nem csúszik el könnyen rajta a baba ha ficánkol.


De ezek többségével ráérsz.egy újszülöttnek a lista elemei (és az enyémek közül is sok) nem kellenek ilyen hamar.

A csecsemő csak ennivalót,pólyát (sokkal nyugodtabban alszik!) és sok sok pelenkát fog igényelni minimum az első hónapban.meg persze anyát,hogy nyugodt maradjon.


Az elején 2-3 óránként pelus cserélés lesz a program abból kell nagyon sok,popsitörlő és ha érzékeny lesz a bőre akkor popsikrém.A hagyományos gyógyszertári vagy a sudocrem vált nekem be.

Pelusból pampers,popsitörlőből a Lidl törlő vált be nagyon.

2021. márc. 29. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 124/132 anonim ***** válasza:
91%

Még egy tanács utolsó voltam.

Minél könnyebb szerkezetű babakocsit nézz,mert iszonyatos mennyiségben emelgetned kell majd,ha nem kocsival mész valahová.

Nem mindenhol alakítanak ki babakocsi feljárót és akkor fel kell cipelni a lépcsőkön,valahol egy egész emeletnyit.Ha nem fér be liftbe akkor is viheted fel kézben.

Ha a babakocsi 10-20kg abba még bele megy a baba 4-15 kilóval és ha vásároltál a kosár tartalmának súlyát is viheted fel-le.Fárasztó hosszútávon főleg nagy babával és babakocsizni minimum kb 2 éves koráig fogsz.Azt nagyon nézd meg milyet veszel.

Súly,kényelem,nézd meg milyen könnyen lehet vele padkára felmenni,legyen mindenféle kiegészítője (pohártató is kényelmi kiegészítő),nem ajánlok 2 karosat és az egykarosból is kényelmesebb ha állítható.


Vagy legyen 2 babakocsi mint nekem.Van egy nagyobb,stabil sportbabakocsi és van egy egyszerű olcsó kis esernyőre csukható amivel 'szaladgálok' a városban,orvoshoz.Azaz 5.000 forint amennyiben ezeket még lehet venni elenyésző,egy doboz tápszer vagy egy nagy kiszereléses pelus ára.

2021. márc. 29. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 125/132 A kérdező kommentje:

A Cybex Priam és a Bugaboo Fox 2 között gondolkozom nagyon, de szerintem mire odajutunk, még lesz pár esélyes jelölt. Mindenképpen szeretném boltban is kipróbálni majd őket, hogy milyen tolni, hogy boldogulok vele stb. A mérete nem gond, mert autóval közlekedek mindenhová, de azért egy nagy monstrumot sem szeretnék, amivel csak a gond van.

Utazásokhoz pedig a BabyZen Yoyo-t szeretném majd, mert azt kézipoggyászként a gépre is fel lehet vinni, ráadásul könnyű maga a babakocsi is.

2021. márc. 29. 17:07
 126/132 anonim ***** válasza:
34%
Kérdező, az itt válaszolók többségének, beleértve engem is, nem ez az anyagi szintünk, mint ami a hozzászólásaidból körvonalazódik. Én azt tanácsolnám, hogy alap dolgokat vegyél csak meg és majd ahogy összeszoktok és megismered a picit, meglátod, mit szeret és mit nem, úgy vedd meg neki a többit apránként. De értem már, hogy nem gond az se, ha valamit sose használtok. Így viszont jó tanácsot adni nem tudok, nekünk a Mamas & Papas nem megengedhető, habár olyan pelenkázónk van, de csak mert használtan vettem. Csak azért írom ezt, mert a tápszeres-szoptatós hülye vitatkozókon kívül néhány válaszolót nem annyira értettél és szerintem ezért. Boldog babavárást!
2021. márc. 30. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 127/132 anonim ***** válasza:
85%

Ugyan én még nem szültem kérdező, de nekem a védőnő azt tanácsolta, hogy ne vásároljuk túl magunkat a baba érkezése előtt, főleg ami a ruhákat illeti. Egyrészt nem lehetsz biztos a méreteiben, másrészt ki kell tapasztalni neked is meg a babának is, hogy milyen ruhanemű a kényelmes, mit szeret hordani, mit szeretsz te ráadni. Előre vásárolni túl sok dolgot nem érdemes.

A sterilizálót páran leszólták itt, nem értem miért. A nővéremnek is az volt, küld is majd egy szettet nekem, de ha nem küldene vennék én is magamnak. Anyám szerint is sokkal jobb, mint vizet forralgatni.

2021. márc. 30. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 128/132 anonim ***** válasza:
74%
125 a méret nem gond, mert autóval közlekedsz? Hacsak nem egy óriás terepjarod van akkor gond. Ford focusom van, meg a régebbi kisebb. Nagyon nem fér bele barmelyik babakocsi főleg ami külön sport és Mózes részes.
2021. márc. 30. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 129/132 A kérdező kommentje:
Q5-ös Audim van jelenleg. Nem ez a legnagyobb SUV a piacon, de eddig nem volt probléma a csomagtartó kapacitásával. De mielőtt vásárolnánk babakocsit, mindenképpen ellenőrizzük majd! :)
2021. márc. 30. 19:36
 130/132 anonim ***** válasza:
100%
Akkor befér. No problem.
2021. márc. 30. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!