Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hany honapos kortol lett napi...

Hany honapos kortol lett napi rendje a kisbabanak?

Figyelt kérdés
Az en babam 3 honapos, valamifele napirendünk van, ugyan abba az oraba eszik nagyjabol, ejjel 1x kel enni, este 8tol reggel 8ig alszik, ez mindig fix, de ö alakitotta igy lenyegeben. Noppal viszont nem jo alvo csak a baba kocsiba alszik azt is csak tolva. Azt mondta valaki azert van igy mert nincs napi rendje. Bevallom nehez, sokszor nem tudom hol all a fejem egyedül vagyok vele, ferjem 3 müszakba, anya anyos mind 1200 km re tölem. Sokszor nem sikerül mindent ugy alakitani ahogy kene napi rend szerint.

2021. márc. 31. 11:04
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Annak csak örülj, hogy egy az egyben te vagy vele, mert igy a legkönnyebb kialakitanod, nem szól bele senki, nincs jövés menés, változtatgatások. Nézd, hogy mennyit bír ébren lenni, így ha ejjel nagyjából ugyanannyit alszik, ugyanakkor kell utana x órával jön a következő alvas. es igy tovább estig. A map többi részét igazitsdagadhoz is, a fürdést is tudid fixen tartani. Az ő igényeit is nézd, mikor aktívabb, mikor jobb neki levegőn stb.
2021. márc. 31. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
59%

Érdekes, valaki mindig mond valamit, hogy elbizonytalanítsa az anyukákat. Általában valaki 50 eves kor felett.


6-7 hónaposan alakult ki a napirend nálunk.

3 hónapos babának még nincs, és nem is annyira kell napirend, csak az éjszakák legyenek rendezve, a fürdés legyen fix, és ez nálatok megvan.


Azok akik úgy adnak tanácsot, hogy ezt kell, meg azt kell csinálnia a babának ennyi és ennyi idősen, és beléd ülteti a kudarc és az aggósás érzését, azok általában nem adnak jó tanácsot.


Bőven van időd kialakítani a napirendet.

2021. márc. 31. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
A fürdes idö mindig de mindig fix. A nap többi resze alakul, meg en is van hogy el kell szaladjak valamiert a boltba vagy valami törtenik, postara menes vagy barmi, nem tudom mindig 100% ban ugy alakitani a napot mint az elözöt
2021. márc. 31. 11:26
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk nálunk nem én alakítom, hanem a kisfiam. Próbálhatom én alakítani, ha álmos akkor alszik, ha éhes akkor eszik.

Kisfiam 4,5 hónapos. Mindig mire azt hiszem van egy jó kis napirendünk változtat valamit. Akkor alkalmazkodom. Mondjuk a boltba és postára járást tudod rugalmasan kezelni, egész nap nyitva van. Séta időben pl.

Szóval most így néz ki a napirendünk:

Reggel 9kor ébred, szopik, 11ig van fent, alszik 1ig, szopi, fent van 15ig. Akkor megyünk ki babakocsival ( ekkor megyek boltba, gyógyszertárba).

18ig alszik, szopi. 20kor fürdés, szopi, legkésőbb 21kor alszik. Hajnali 5ig egyet alszik, akkor szopi és alvás 9ig.

Most pár hete ilyen, lehet holnap már változik.

2021. márc. 31. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Soha nem erőltettem rá egy általam kitalált napirendet. Egy idő után beállt, hogy mikor éhes, mikor álmos. De a gyerek úgy változik, mint az időjárás. Fontos, hogy tudj alkalmazkodni. Úgy csináld, ahogy nektek jó.

Nővérem 1.5 éves lánya is csak babakocsiban alszik. Az én fiam hintában aludt csak, 1 évesen tettük le a “szert” :)

2021. márc. 31. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
8 hónaposan, amikor átállt 2 nappali alvásra. Addig egy nagy káosz volt a napunk. Biztos pont csak az esti fürdés volt. De nem is erőltettem, ha álmos volt letettem aludni, ha éhes volt evett. Nincs testvére, így nem kellett fix időpontokhoz igazodnunk. Persze sokkal jobb lett miután már tudtam én is számolni azzal, hogy nagyjából mikor alszik és úgy elmenni valahova, hazaérni... én is vártam a csodát, hogy majd magának kialakítja. De nem olvasott szakirodalmat. 😅
2021. márc. 31. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
56%
7 hos babamnak nincs, kbra van fekves meg keles a kajakat probalom betartani de ma is borult itt voltak nagyszulok kertben voltunk stb. Nekem nem hianyzik total fix napirend, ugyis covid van. Furdes az fix teljesen a kelese kb 8kor van es max 3 orat bir ebren lenni de inkabb kettot. Ha pl 2,5 orat alszik du nem fogom felkelteni hogy jaj csak kettot aludjon. Sok csoportban olvasom hogy vannak babak akik ejszaka orankent kelnek meg felorankent es virrasztanak, ott eltudom kepzelni milyen fejetlenseg lehet a legkisebb gondjuk a napirend megis felnonek. Az enyem szuletesetol fogva 1-2x kel es alszik tovabb, ez legyen a legnagyobb baj hogy nincs orara pontos napirend :) inkabb osszeteszem a ket kezem hogy eddig! megusztuk az alvasborulast :) ezt csak azert irom hogy engedd el, vedd lazan :)
2021. márc. 31. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Nekünk kb 3 hónaposan kezdett kialakulni, persze nem óramű pontossággal, de azért már tervezhető volt.
2021. márc. 31. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Az elsőnek 2-3 hónaposan, a kicsiknek 5-6 naposan. Muszáj volt beigazítani őket is a napba, plusz a 2. gyógyszert szedett időre.
2021. márc. 31. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Kicsit később, olyan 5-6 hósan


De én nem is ragaszkodtam fix kelesi idoponthoz pl.


Nem is siettünk sehova.


Amikor 6 hós lett, akkor kezdünk heti 2x járni tornára, amihez ugye alkalmazkodni kellett, akkor emiatt egyre jobban beállt.


Amikor 8 hós lett és már csak 2x aludt, akkor lett igazán fix, de nem minden percre pontosan.

Kivéve nálunk is a fürdés volt mindig ugyanakkor és utána az altatás.

2021. márc. 31. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!