Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Létezhet olyan baba, aki...

Létezhet olyan baba, aki direkt azért sír, hogy idegesítse a szüleit meg a családját?

Figyelt kérdés
Vannak olyan gyerekek akik egész nap sírnak, akkor is ha ettek, ittak, ki van cserélve a pelus...stb. és akkor is állandóan, szinte megállás nélkül üvöltenek, semmi sem jó nekik. Az ilyenekkel mi a baj? Olyan mintha direkt csinálnák, hogy ezzel bosszantsák a családjukat. Este is felsírnak, hogy ne tudjon aludni senki a házban. Lehetséges, hogy van olyan baba, aki tényleg direkt csinálja? Vagy mi a bajuk akkor, amikor ellátják őket? Akkor miért sírnak annyit néhányan?

2021. márc. 31. 17:46
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a válaszokat. A hisztizésről még annyit, hogy én nagyon hisztis lány voltam, anyám a mai napig felemlegeti, hogy biztos nem szerettem őt, azért sírtam sokszor, meg azért hisztiztem, pedig semmi bajom nem volt anyával, sosem utáltam, de ő mégis ezzel magyarázza, hogy annyit sírtam és hisztiztem, mert biztos neki akartam ezzel fájdalmat okozni, meg idegesíteni. És így eszembe jutott ez az egész dolog, a babáknál a sírás, meg a nagyobb gyerekeknél (2-4 éveseknél) a hiszti, hogy van-e olyan gyerek aki ezt direkt csinálja, hogy bosszantsa a szülőket, meg a környezetét, de akkor nem.
2021. márc. 31. 19:08
 12/20 A kérdező kommentje:
10-es, hogy érted azt, hogy amikor látja a gyerek, hogy ideges a szülő, akkor valószínűleg örülne? Ennek miért örülnének?
2021. márc. 31. 19:12
 13/20 anonim ***** válasza:
94%

12

10-es azt írta, hogyha a gyerek örülne a szülő idegesítésánek, akkor a dühös szülőt látván a gyerek mosolyra fakadna. De ezt nem szokták tenni, sőt, ha a szülő dühös. gyakran a gyerek is jobban sír.

2021. márc. 31. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
13, így már értem. Köszi!
2021. márc. 31. 20:42
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

Hát ne haragudj de édesanyád egy idióta. Az egy dolog ha megfogalmazódik akkor egy ilyen gomdolat a fejében mert épp van egy sötét pillanata, de hogy ezt így előadja neked. 🤦🤦🤦

Nem volt veled semmi baj. Lehet sírósabb voltál mint más gyerek, de ez is teljesen normális. De az is lehet, hogy teljesen átlagos baba voltál csak anyád idegrendszere gyenge

2021. márc. 31. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
15, állítólag az öcsém jó baba volt, alig sírt, alig volt hangja, az éjszakákat is átaludta, csak én voltam "problémásabb". De persze tudom, hogy ez normális, hogy ha valaki sírosabb, csak anyám használja azt a szót, hogy én problémás baba/gyerek voltam a sok sírás, meg a hiszti miatt.
2021. márc. 31. 20:53
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

Fú de fel tudnám képelni édesanyádat 😠😠 Esküszöm viszket a tenyerem.

Az én fiam is "nehéz", "problémás" baba. Igazából TE. Nincs ezzel semmi probléma HA a szülő értelmes felnőtt módjára fel tudja fogni, hogy minden gyerek más. Attól hogy más a temperamentuma, több figyelmet, kontaktust igényel, nem lesz "rossz" baba.

Ezt azért írom le most neked, mert tudnod kell hogy soha nem veled volt probléma. Nincs "jó" meg "rossz" baba. Egy baba nem akar ártani senkinek, csak szeretné, ha kielégítenék az igényeit.

Mint mondtam az én fiam TE (több emberes). Nem egyszerű vele, de én magam verném szájba magam, ha valaha is ilyeneket mondanék neki mint neked anyád

2021. márc. 31. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sokan érezzük néha úgy, hogy direkt azért bömböl a baba, hogy idegesítsen. 2-3 év múlva azt fogod érezni, hogy a gyerek egyetlen célja az életben a szüleit kikészíteni. Hiába tudod racionálisan, hogy nem így van, a fáradtság, alváshiány elég sötét gondolatokat tud előhozni.

Nem, nincs olyan, hogy idegesíteni akar a baba.

2021. márc. 31. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
78%

Egy baba? Szándékosan idegesíteni akarna,ráadásul sírással?

Ez van b*zdmeg ha anyu meg apu testvérek,ilyen 'okos' embereket hoznak a világra.

Most oké,hogy nincs valakinek tapasztalata kisbabával vagy kisgyermekkel,de eszetekbe nem jut,hogy esetleg valami baja van azonnal azt feltételezitek,hogy idegesíteni akar titeket?:D


Az,hogy megetettek és átpelenkáztok egy babát nem jelenti,hogy minden dolgot le is tudtatok még egy nagyon kicsi esetében sem.Valamit akar,valami nem jó.

Nem evett eleget,fáj a hasa,huzatot kapott és fáj a füle (ezt nem veszed észre egy csecsemőn,ha sokat sír látszólag okvetlenül nézesd meg,hiszen a belső fájdalmakat nem veszed észre..),kényelmetlenül fekszik,viszket valamije,irritálja valami a bőrét,melege van,fázik,bepállott pelustól kipirosodott a bőre..soroljam tovább?


A nagyobb babák is jeleznek valamit,de ők már más okokat is találnak rá.

Egyedül vannak hagyva,unatkoznak,nem akarnak kiságyban/ülőkékben/hordozókban lenni,nem figyeltek rájuk ezek a legalapvetőbbek.minél nagyobb egy baba annàl több figyelmet igényel főleg az anyja felől.Nem véletlen,hogy sok nő panaszkodik,hogy pisilni is alig tud elmenni mert hiszti van.Vannak ilyen korszakok.


Idegesség vagy stressz levezetésképp is sírhatnak.Ha otthon rossz a hangulat,történt vele valami rossz,kellemetlen élménye volt akkor sírhat.(még álmában is!)


Rengeteg opció van,hogy miért sír egy csecsemő/baba/gyerek,de ezek között az okok közt nincs a szándékosság.

A hiszti kiinduló pontja is valami olyasmi amit a gyerekek akarnak,de nem sikerül/nem értitek/nem kaphatja meg.


Meg kell tanulni 'szót' érteni a gyerekekkel,és kezelni az aktuális sírás okát.

2021. ápr. 1. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%
Anyád buta, te ne legyél az. A pici baba azért sír, mert valami baja van, a hiszti meg azért van, mert kialakul, fejlődik a kisgyerek értelme. Mindkettő a természetes fejlődés része.
2021. ápr. 5. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!