Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak, ha mióta anya...

Mit csináljak, ha mióta anya vagyok, napi 1-2 szem 0,5-ös Frontint szedek? Lesz ez valaha jobb?

Figyelt kérdés

Annak ellenére, hogy 2 évig próbálkoztunk babával, a volt férjem a terhességem alatt elhagyott ("ő még erre nem áll készen"). Tartásdíj utalásán kívül semmi kapcsolatom vele.

A terhességem ennek ellenére problémamentes volt, örömteli időszakként gondolok rá vissza. Most 5 hónapos a lányom, igazából semmi gond nincs vele, nagyon mintababa, már ha lehet ilyet mondani...

Viszont időről időre elfog egy bizonyos szorongás, amit nem tudok hová tenni. Régen ez 2-3 hetente volt, ma már 2-3 naponta van. Gyomoridegem van, belefájdul a fejem.

A kiváltó ok/gondolat az, hogy mi lesz akkor a lányommal, ha velem valami történik. Beteg leszek, daganatot találnak nálam, vagy baleset ér és meghalok. Vagy pl. vannak ilyen műsorok, ahol ártatlan embereket gyanúsítanak meg és börtönbe kerülnek. Hiába nem vagyok bűnöző, még csak egy parkolási bírságot sem kaphattam soha, ettől is rettegek... Ma pl. kiszaladt a kocsim elé egy kutya, rohan utána egy 7-8 éves forma kisgyerek. Éppen sikerült megállnom. Mégis utána egész délután azon gondolkoztam, hogyha elütöm, elítélnek, mit csinálok?!

Vagy hiába van nagyobb tartalékom, passzív jövedelmem, rettegek attól, hogy egyik napról a másikra tönkremegyek és mihez kezdünk akkor... Pedig van két (piacképes) diplomám, jó állásom és az otthonunkon kívül még két lakásom, szóval azért ez nem menne egyik percről a másikra. Mégis rettegek.


Régen sosem voltam ennyire "parázós", úgy voltam az élettel, hogy amíg nincs probléma, nem aggódok. Ha pedig majd lesz, találok megoldást, ahogy mindig. Most ott tartok, hogy az alváshoz is Frontin kell és még amellett is forgolódok akár hajnalig.

Hatalmas felelősség az anyaság, de mostantól már mindig ilyen leszek?


2021. ápr. 1. 21:19
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
88%
Sürgősen keress fel egy pszichológust
2021. ápr. 1. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:

Ettől függetlenül szeretném leszögezni, hogy nem veszélyeztetem a babát.

Nem vagyok kába, nem alszom el (első nyöszörgésre már talpon vagyok). Csak kicsit lejjebb megy a gyógyszertől a vérnyomásom, normalizálódik a pulzusom és könnyebb elterelni a gondolataimat.

2021. ápr. 1. 21:25
 3/29 anonim ***** válasza:
94%
Húsvét után kedden hívj fel egy pszichológust!
2021. ápr. 1. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
88%
Figyelj...most 5 hónapos. Hidd el később sokkal szarabb lesz neki azt látni,hogy az anyja függő és folyton stresszes. Keress fel egy dokit,engedd el ezeket a baromságokat. Ha némelyik megtörténhet ugysem tudsz majd ellene tenni,akkor meg minek kattogni rajta. Depressziós vagy,segítségre szorulsz
2021. ápr. 1. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
32%
Szülés utáni hangulatingadozás, nekem olyan 10 hónapos koráig volt ez, aztán lassan eltűnt.
2021. ápr. 1. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
37%
Kovetem
2021. ápr. 1. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
85%
Csak ne frontint szedj altatóként, kérlek! Rá fogsz szokni, utána nagyon nehéz elhagyni, hidd el tudom miről beszélek. Ha aludni nem tudsz irass fel altatót, de ne nyugtatót. Es valóban fel kellene keresned szakembert mert a probléma gyökerét kell "meggyógyitani".
2021. ápr. 1. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
94%
Nem viccből mondják, hogy orvos kell! Most saját bevallásod szerint egy mintababával vagy. Majd képzeld el, amikor ezekre a dolgaidra jön egy dackorszak, vagy csak egy simán egyfolytában rohangáló gyerek. Te mondtad azt is, hogy egyre rosszabb. Ha tovább romlik az állapotod, akkor emiatt fogod elveszíteni a lányod. Ettől félj! Mert ez reális veszély.
2021. ápr. 1. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
94%
Csak megerősíteni tudom, hogy keress fel pszichológust. A nyugtató csak rontani fog a helyzeten, függőséget okoz és már nem lesz elég ez a dózis.
2021. ápr. 1. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
100%

+1 az orvosra.

Túl aggódod a dolgokat.A sok idegeskedés az egyetlen amitől bármi bajod lehet.

Ha meg át fog ragadni a babára a minta babád nagyon gyorsan átalakul rossz kedvű sírós babává.

Tudom,hogy nehéz főleg egyedül (én is egyedül vagyok..),de ha megnehezíted magadnak csak rosszabb.

2021. ápr. 1. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!