Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy döntenétek ebben az esetben?

Hogy döntenétek ebben az esetben?

Figyelt kérdés
Babát várok,nézegettem a keresztneveket,megtetszett egy név,de sajnos édesapám öccsének a feleségének az anyukáját is így hívják.Férjemnek akárhányszor felhozom ezt a nevet,Mindig "leszavazza" merthogy egy idősebb személy jut eszébe róla,de szerinte is szép lenne a vezetéknévvel,de ez miatt mindig lebeszél róla.Ti adnátok ettől függetlenül?(azt elfelejtettem hogy a Lia/Lianna névről van szó)

2021. ápr. 4. 18:47
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
Akármilyen névről is van szó, ha a férjednek nem tetszik, akkor ne adjátok. Csak olyant válasszatok, ami mindkettőtöknek tetszik.
2021. ápr. 4. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
92%

A férjednek nem tetszik, vagy csak az ismerős okán nem akarja


Mert nem mindegy

Vagy csak nem akarja mert mit szólnak?


Olyan nevet amit nem akar a férjem nem adnék..

Bàrmi oka is van.. ez lehet mondvacsinált ok is.


Nekem a Johanna a szerelmetes nevem

Férjemnek nem tetszik.

Remélem a 3. Fiú lesz😅 akkor nem kell elsiratmom ismét a nevet

2021. ápr. 4. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
12 Gratulálok a három gyerekhez !🙂
2021. ápr. 4. 20:18
 14/21 anonim ***** válasza:
55%

Hát az elég távoli rokon, de még ha közeli lenne, akkor is mi lenne? :D Sok családban ismétlődnek a nevek, és az, hogy valakinek eszébe jut a névről valaki, az nem lehet kizáró ok szerintem.

Egyébként a Lia/Lianna szerintem gyönyörű szép név, egyáltalán nem öreg nénis, ritka, de mégis könnyen kimondható, becézhető, végre nem egy agyonhasznált divatnév, mint a Lili, Hanna, Lara, Zara, Emili és társai. :D

Egyébként pedig igen, szerencsére lehet két keresztnevet adni a gyereknek, egyet válasszon akkor a férjed, ehhez meg ragaszkodj, aztán majd a gyerek eldönti, ha elég nagy lesz hozzá, hogy melyiket akarja használni. Mert ugye ez elsősorban az Ő neve lesz, nem apukáé, és szerintem bármelyik kislány büszkén viselné ezt a szép nevet.

2021. ápr. 4. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is volt egy álom nevem, de a férjem hallani sem akart róla. Ez egy ilyen biznisz. Senkinek sincs több joga nevet adni a másiknál. Meg kell egyezni egy másik nevben.
2021. ápr. 4. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
Mi közösen vâlasztottunk nevet a gyerekeinknek. Ami valamelyikünknek határozott nem volt, azt nem adtuk.
2021. ápr. 4. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim válasza:
75%
Azt hiszem nektek Barta a családneveket szerintem a Barta Luca jobban illik
2021. ápr. 5. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
#17 Ne már...Tudom ki vagy
2021. ápr. 5. 19:45
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

17-18

Kicsi a világ?


Én még nem futottam bele ismerősbe..

2021. ápr. 5. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Mondjuk, ha Barta a vezetéknév, és Lianna lesz, szerintem tuti sokan azt fogják hinni, hogy Bartali Anna...
2021. máj. 14. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!