Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mas hogyan főz, takarit,...

Mas hogyan főz, takarit, csinál valamit pár hónapos baba mellett?

Figyelt kérdés
Napközben általában hordozokendoben alszik vagy pedig mellettem alszik el a nagy ágyon. Ezzel nincs is baj, de mikor fent van, akkor abban az egy órában szopi illetve játszom vagy foglalkozom vele, max annyira szoktam egyedül hagyni, amíg kimegyek mosdóba vagy kávét főzök, eszem, stb. Van, hogy leteszem játszani es akkor is ott ülök mellette miközben en valami mást csinálok, de minimum beszelek hozza. Volt mar olyan, h főztem vagy sütöttem es akkor pihenő székben bevittem a konyhába. Nem tudom, h az nem problema, ha pl nincs mindig ugymond szórakoztatva direktbe, h jatek, ének, mondoka, torna, stb a játszó szőnyegen stb, hanem “csak ugy” van...

2021. ápr. 6. 13:30
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Simán. 😄 Ha elvan egyedül, akkor úgy, ha nincs el, akkor táncolva, énekelve főzök pl. A kicsiknek meg már itt voltak a nagyok is szórakoztatni. 😊
2021. ápr. 6. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
94%
Ne hülyéskedj, mert úgy maradsz. ;) Miért kéne nonstop szórakoztatni a babát? Nyilván nem arról van szó, hogy hagyd egy órán keresztül ordítani, de a ló túloldalára sem kell átesni. Egy pár hónapos baba remekül el tud szórakozni egy csörgővel vagy rágókával. Ha épp elvan magában a baba, akkor nyugodtan használd ki. Ha szüksége van rád, úgyis nyekereg majd.
2021. ápr. 6. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
84%

Miért lenne probléma?


Gondolom van pár játéka, 3 hós kortól hason érdemes lerakni, elnézelősik és játszik


Pár hónaposan még egy műanyag flakonnal is el tudnak lenni órákat... 🙂

2021. ápr. 6. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
67%

Szóval 3 évig míg otthon vagy, szórakoztatni akarod, és alárendelni neki az egész életetek? Nyugodtan tedd le, hasra vagy hátra habtapi szőnyeg a legjobb. Meg ne akard egész nap szórakoztatni, nem vicces, hogy 5 évesen is csak akkor játszik ha játszanak vele.


Miért ne nézelődhetne, vagy szórakoztathatná magát? Pihenj, vagy főzz, vagy amit akarsz. Persze alkalmazkodni kell egy babához, mint ahogy a babának is be kell szállnia a család ritmusába. Nem?

2021. ápr. 6. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy kell állandóan szórakoztatni. A legjobban az önálló játékkal tanulnak. Amikor elvan magában hagyd, majd szól, ha igényel, ne félj.
2021. ápr. 6. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Marha nagy mázlista vagy h ha nem szórakoztatnád, ő akkor is ellenne. Örülj neki. Játsz vele, de ha kell akkir csinád a dolgodat, szokja azt is h el kell foglalnia magát.

Ikreim vannak. Szerinted én egész nap csak babázok?

2021. ápr. 6. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
70%
Sajnos akiket állandóan szórakoztattak nem tudtak mit kezdeni magukkal a bölcsiben, ott álltak mellettünk és várták az alatt valóikat(szülőket) , hogy végre megmondják, hogy mit csináljanak. Sajnáltam őket egésznap ott feszengtek míg a többi gyerek vígan játszott.
2021. ápr. 6. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Huuu nagyon köszönöm mindenkinek, aki válaszolt, nagyon hasznos volt es megerősített! :) igazából lehet en parazom tul a dolgot es mindent “tökéletesen” akarok csinálni. Csak az alvashoz kellünk neki, h ek tudjon akudni vagy szopival vagy simivel es éneklésselvvagy hordozva. Egyébként valóban elvan egyedül magában jo darabig, ha ott vagyunk a szobában mellette. Ha főzök, akkor általában mutogatok neki dolgokat es beszelek hozza.

Akkor csak az en fejemben volt ez problema, ugy látom :) most lett három hónapos

2021. ápr. 6. 14:46
 9/10 anonim ***** válasza:
71%
Ha nem extra nyugos a babam, akkor sima ugy. Kreativnak kell lenni sokszor, fozes kozben berakom a jarokaba, ahol hadra is tud fordulni, ha akar, pont lat engem,beszelek hozza, mondokazok, bekapcsolom a radiot.. Ha jol van lakva es nem almos akkor tokjol elvan. Szereti a kontrasztos konyveket, csorgot, ragokajat. Ma nem foztem, de porszivoztam 1 szoba kivetelevel, 3 adagot mostam, hajtogattam szaritas utan, agyat huztam, nappali szonyeget kikefeltem, pakolasztam egy 4 hos mellett. Segitsegemre szolgal a polifomos jatszoszonyege, ahol korberakom jatekokkal, s mivel mar forog hasra nyul ertuk, elvan egesz soka hason. Ezen kivul van jarokank a sarokban, adamo hinta(ebben szokott aludni delelott), pihenoszek(nem sokat van benne, napi max fel ora, de nekem az is segitseg...). Nem mondom, hogy mindig konnyu, termeszetesen ha igenyel engem felveszem es napi szinten jatszom vele, osszebujunk, tornazunk stb. De egy kis nyefeges miatt meg pl nem hagyom abba a fozest... Probalom ot elbolonditani, altalaban sikerul is,igy fokozatosan minden meg van csinalva. Meg kell tudni beosztani az idot. Holnap pl fozok, de mar mast extraba nem tervezek. Holnaputan jon a wc es furdo kisikalasa es felmosas.
2021. ápr. 6. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Lerakod egy hordozóba és beszélsz hozzá (pl mondod, mit csinálsz épp), hangosan énekelsz neki, stb.


Ha sír, akkor persze, nyugtasd meg, de csináld aztán tovább a dolgodat. A gyereknek ki kell bírnia azt a 15-20 percet "magában", míg te gyorsan felporszívózol vagy összekészíted az ebédet.

2021. ápr. 10. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!