Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hordjam a maszkot vagy sem?

Hordjam a maszkot vagy sem?

Figyelt kérdés
Lehet megfertőződtem coviddal, bár még nem biztos. Apósom 2x produkált negatív antigén tesztet, miután múlt héten a kollégája pozitív lett, majd a harmadik teszt + lett neki is 7 nap elteltével, sajnos. Húsvét hétfőn voltunk náluk, én, a férjem és a 4 hós fiunk. Ők maszkban voltak, mi nem (kávéztunk). A szobában kb 15 percig voltunk és nem jöttek közel hozzánk, de ugye ez semmit sem zár ki. Tegnap a férjemmel elvégeztünk itthon egy gyorstesztet, vérből, ami IgG-t és IgM-et is mutat, mind 2 negatív. Holnap megyünk antigénesre is (Itt Szlovákiában ingyenes, bármikor mehetsz, sőt, hetente kötelező is). Bnőm szerint hordanom kéne a maszkot a baba miatt itthon egész nap. Férjem szerint hülyeség, mert nonstop együtt vagyunk. Nem puszilgatjuk, állandóan mosom a kezem, a rágókákat, cumit forró vízben,de szerinte ha beüt a krach akkor édesmindegy. Egyébként mára kapar picit a torkom és fáj a fejem is, de ez eddig is fennállt, allergiás vagyok sokmindenre és állandóan kapar a torkom, a fejem pedig a frontra fáj mindig, de persze kitudja.. Szerintetek?
2021. ápr. 8. 10:08
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
34%

Mégis minek tetted fel akkor a kérdést?


Felelôtlenek vagytok, de még neki állsz feljebb.


Akkor ne hordja a maszkot hazafele, mert kényelmetlen. Hordja szét mindenkinek, ügyesek vagytok.


És nem, nem kellett volna odamenni egy hét után, komolyan ennyit nem lehet kibírni?

Eszem megáll.

2021. ápr. 8. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:
10-es: A fiuk hetente tesztelve vannak, probald ki fp2 ben 12 orat+3 oras utat minden nap. HA nem birjak ki, nem toporzekolhatok, hogy marpedig hordjatok a kocsiban is, mert XY felesege parancsba adta... Rajtuk van a maszk, de az orrukrol lehuzzak es szelloztetnek.
2021. ápr. 8. 12:05
 13/24 A kérdező kommentje:
Miert egyes szamba beszelsz? Nem a ferjem nem akarja hordani, hanem az egesz bagazs lehuzza, amint a kocsiba beulnek. Most a ferjem nyilvan jelezte reggel a szitut, gondolom felraktak. Nem erre vonatkozott a kerdes,nem tudom ertheto e? Gyerekorvos azt mondta az elobb rakjam fel, ha birom es nem fel a gyerek,a gyakori szelloztetest javasolta. Igy mar maszkban szoptatok. De gondoltam lesznek itt olyanok, akik erintettek voltak es kerdeztem. Hiba volt. Itt mindenko tokeletes. Jo egeszseget.
2021. ápr. 8. 12:10
 14/24 anonim ***** válasza:
35%

Én december 11-től voltam Covidos.

Január 4-én szabadultam a karanténból.

A háziorvosom január 20.-a után "engedett" csak haza anyukámhoz.

Az több, mint egy hónap!

2021. ápr. 8. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
48%

Egy pici babával vagy otthon, nincs ovis, kisiskolás, kamasz, meg pluszban home office, annyit kellene csinálnod, hogy ülsz otthon a valagadon. A férjednek meg hordani a maszkot, azért van. Nem az állán, letolva az orráról, mert úgy fingot sem ér. Nem sikerült.


Senki bem mondta, hogy mások tökéletesek, de azért ahhoz nem kell sok ész, hogy ezeket betartsuk.


Gondolom a nôvértôl a kórházban azért elvárod, hogy tûrje a kényelmetlen maszkot fél-egy napon keresztül. A férjed pont ugyanannyira terjesztheti a vírust...

2021. ápr. 8. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:
15-ös: te egy éve ülsz otthon a valagadon? Nem jársz sehova 1 éve, nem érintkezel csak video chaten a családoddal? Jó neked, akkor emelem kalapom, hogy így bírod. Férjem mondta, hogy amikor kötelezővé tették az fp2 maszkokat nálunk a kollégák azóta lehúzzák a kocsiban. Ha rajta rajta is van, azzal másokat véd, nem sokat ér, ha a többi 7 nem hordja szakszerűen. Tán mondjon fel emiatt? Vagy verje meg őket?
2021. ápr. 8. 12:31
 17/24 anonim ***** válasza:
47%
16, az, hogy a férjed lesz.ta a terhes feleségét, meg a gyerekre is magasról tesz, azt nem reklámoznám. AZ én férjem hordja, leginkább miattunk.
2021. ápr. 8. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:
Terhes feleseget? Azt te honnan tudod, hogy akkor mi volt? Megkerdezted tolunk, hogy mar a terhes korszakot hozod fel? Sokaig munkaba se jart, mert feltett, illetve akkor meg hordta mindenki a maszkot, az orvosit. Most nem hordjak szakszeruen a kollegai a kocsiban, egy fecske nem csinal nyarat, ismered ezt a mondast? Azt remelem tudod, ha te hordod, azzal a masikat veded. Ha a masikon is fent van, az ved teged. Akkor mit tanacsolsz, hogyan hassunk 7 emberre, aki nem hajlando rahuzni az orrara a maszkot, mert 12 ora utan orulnek egy kis friss levegonek. Varom a tippeket...
2021. ápr. 8. 12:47
 19/24 anonim ***** válasza:
51%

édesanyám egszségügyis, ezért hiszek a szavának. Az FFP2-es maszk azért jó, mert az nem csak a körülötte lévőket védi, mint az ilyen kínais szrok, hanem a viselőjét is. Akkor vegyen fel ilyet. Hozzátenném, hogy a szüleim egy éve nem találkoztak az ő szüleikkel, mert fontosabb nekik az egészségük, szóval igenis túl lehet élni, beszélnek minden nap telefonon.

Plusz 12 óra után az a kis kocsiút már igazán nem sok, túl lehetne élni maszkban.

2021. ápr. 8. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:
Fuu de sok itt a rosszindulatu,szornyu hova jutottatok a kerdesemtol... Leidiotazni mas ferjet par kiragadott sor alapjan...Szep. Hisz nem is ismertek minket. Az a baj az emberekkel, h csak a szamukra belekothetos reszt ragadjak ki. A tobbit eszre sem veszik. Mint irtam, hordta a maszkot..De miota ez az fp 2 van, a kocsiban senki sem rakja fel, ugy, mint a gyarban kell. A ferjem meg nem tepi a szajat mar, lehuzza az ablakot. Annak konnyu, aki egyedul utazik vagy home office ban van es ki sem kell mozdulnia. Szapuljatok a ferjem, de magyar rokonok Bosch ban meg egymas hegyen hatan dolgoznak orvosi eldobhatos maszkban... Hat az sem tul rozsas, megis jarnak az emberek munkaba, mert valamibol elni kell nekik. Aztan cigiszunetben rakason bagoznak az emberek. Ez a szomoru valosag a home office os melozason tul. Es ezt nem en talaltam ki, a rokonok mondtak, mind 2 en ott dolgoznak. Na de fejezzuk is ezt be. Bizakodom, hogy megusszuk, s mivel tartom magam olyan intelligensnek, a bunkoknak sem valaszolok bunkozassal. Tehat jo egeszseget mindenkinek.
2021. ápr. 8. 13:22
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!