Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akik együttalváshoz babaöbölle...

Akik együttalváshoz babaöböllel vagy babafészekkel készültek, használták végül ezeket?

Figyelt kérdés
A kérdésem tehát kizárólag azoknak szól, akik együtt (egy ágyban) aludtak a babával, tehát rendelkeznek tapasztalattal. Vagy esetleg a szűk környezetükben láttak ilyet és le tudják írni, hogy segítették-e ezek az eszközök az első időszakot vagy inkább feleslegesnek bizonyultak. Tehát nem az irányzatról való vélemények, hanem gyakorlóinak a tapasztalatai érdekelnek! Köszönöm!

2021. ápr. 14. 20:49
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
Vettünk babaoblot, meg volt babafeszek is, de aztán valahogy atszivargott a gyerek. :D Szóval így utólag felesleges beruházás volt mindkettő.
2021. ápr. 16. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

A baba fészket nagyon sokáig használtuk, úgy 5 hónapos korában váltottunk le egy XXL méretűre amit majdnem 1 éves korig használtunk.

Így biztonságosabban éreztem az együtt alvást, a babám is nagyon szerette. És ha mamanal aludtunk könnyen tudtuk vinni magunkkal.

Szerettem hogy olyan az anyaga is hogy könnyen szárad, így ha baleset volt, gyorsan ki mostam, estére már száraz volt.

Szóval számunkra a baba fészek nagyon hasznos dolog volt

2021. ápr. 17. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
71%

12 es vagyok, mi is már a terhesség alatt el döntöttük hogy a baba velünk alszik! Most 13 hónapos, még mindig velünk alszik és remélem ez sokáig így is marad. Mindnekinek a saját dolga hogy hol alszik a babája de számomra ez így tökéletes és csodálatos érzés 😍

Szerintem ha teljesen egy ágyban akartok akkor a fészek a jó, ha meg csak úgy hogy melletted ( bár szerintem az is együtt alvás és semmi gond nincs vele hisz karnyujtasnyira van) akkor pedig az öböl.

2021. ápr. 17. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

Szia en nem akartam egyutt aludni a babaval de ugy hozta a sors hogy az elso masfel honapban megis velunk aludt mert hasfajos volt es sajnaltuk szegenyket. Nem nyoszorgott annyit koztunk. Aztan ha elaludt cicin atraktuk a sajat agyaba amiben feszek van es ejszaka ott alszik vegig. 2x-3x kel, szopival altatom vissza es visszateszem de neha lusta vagyok meg koma es ott marad koztunk. Mar 7 honapos es soha nem fekudtunk ra. De szerintem ha valaki rafekszik az is ugy mukodik hogy kiad valami hangot 😅 meg egyebkent foleg az elejen nem nagyon van melyalvasa az anyukanak minden rezdulest erezni fogsz.


Nem hiszem hogy pont az elejen kell obol, mert azt hanar kinovi eleve es minek kisebb annal inkabb mozdulatlan kis krumpli, nem fog kiturni.


Ikea agyat alakitsatok at inkabb [link]

2021. ápr. 17. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
3 hónapos koráig aludt köztünk, a babafészekben. Hasznosnak bizonyult.
2021. ápr. 17. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
A szülésfelkészítőn is, meg a szülésznőktől is elhangzott, hogy az együttalvás lényege pont az lenne, hogy a babát körbevegye a testünk melege, az illatunk, a megszokott neszek stb. és a fészek/öböl már ebben is korlátozhatja. Szerintük élettanilag fontos a babának a szülők állandó testközelsége az első hónapokban, különben szeparációs jelenség léphet fel, aminek a sok sírás, nehezen elalvás, szorongás, emésztési panaszok a jelei (mint ahogy felnőtteknél is a stressz első körben az emésztésre megy rá). De a férjem parázik, hogy baja eshet, ha köztünk alszik, bár nem vagyunk túlsúlyosak, nem dohányzunk, nem vagyunk más függőségek rabjai sem - úgy tudom, ilyeneknél ellenjavalt az együttalvás. Ezért érdekel, hogy készüljünk-e mégis fészekkel vagy öböllel.
2021. ápr. 17. 22:30
 17/22 anonim ***** válasza:

Igen ezt nagyon jól tudod hogy ez a fontos a babának!

Igazából a fészek nem korlátol ezekben, én pl a fészek szélét használtam parnanak és így vegulis tényleg tok közel voltunk egymáshoz. Apa meg nem félt hogy rá fekszik a fészeknek köszönhetően.

Bár nálunk már apa a nappaliba alszik, mert hajnalban kel és a baba mindig fel ébredt az ébresztő órára.

Én is úgy gondolom hogy nagyon fontos hogy érezzen a baba, de ebben a fészek nem gátol kicsit sem, az elején meg nagyrészt úgyis cicin lesz éjjel is jó sokat, szóval bőven érezni fog téged.

De amúgy úgyis ki fog alakulni hogy hogy a legjobb.

Tudni fogjátok.

12 es voltam

2021. ápr. 17. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Megkerdezhetem hogy hova jársz szülés felkeszitore? Tok jó hogy van ezek szerint egy hely ahol értelmes és jó dolgokat mondanak 😉

Nálunk pl a védőnő is nagyon nagyon húzta a száját mikor megtudta hogy velünk fog aludni a baba.

2021. ápr. 17. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

14 vagyok


Eszembe jutott hogy nekem is mondta a vedono hogy no para az elso 3 honapban semmihez nem lehet hozzaszoktatni, 4. Trimeszter (en veled ellentetben ugye nem akartam egyutt aludni). Lehet hogy ez a masfel honapos egyutt alvas ahogy irtad kialakitott valamilyen erzelmi kapcsot mert siman attudtuk rakni a sajatjaba kesobb. De tenyleg nem fogtok rafekudni. A ferjem a mai napig emlegeti imadott egyutt aludni a lanyunkkal :) o is felt hogy rafekszunk.

2021. ápr. 18. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:
Igen, azt mondják, hogy ha az elején megvan ez a szoros kontaktus, ez erősíti meg a babát abban, hogy biztonságban van és megbízhat a "külvilágban" és így nem sokkal később már bátran tud külön aludni is, meg még később is önállóbb lehet. Szemben azokkal a babákkal, akiket szeparációra kényszerítenek, így abban erősítik meg őket, hogy a világ nem biztonságos és ez nagyon bizonytalanná és akár szülőfüggővé is teszi őket.
2021. ápr. 18. 21:32
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!