Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csak én regálnám túl? Úgy...

Csak én regálnám túl? Úgy érzem keveset eszik a babám. Lassan hízik mostanában nagyon, vagy szinte alig.

Figyelt kérdés

Tegnap volt 14 hónapos. Elég nehézkesen kezdődött a hozzátáplálás. Nem nagyon eszik darabosabb ételt (pl ebédre, annak szinte teljesen pürésnek kell lennie, hogy normális adagot egyen) leírom, hogy mit és kb mennyit eszik egy nap.

Reggeli kb 7kor 200-220 ml táp. Utána nemsokkal vagy kap egy üveges gyümölcsös kaját (kb 160g, belereszelve 2-3 babakeksz) vagy eszik 2 danoniot, vagy 1 krémtúrót, vagy banánt, avokádóval összenyomva, vagy zabkását gyümölcsökkel, ilyesmik. Alszik 11 fele, akkor általában megiszik előtte 1 dl teát. Ebédre (változóan fél1-fél2 fele) ha üveges kaját nézünk, vagy ha én főzök mindegy, max 170 g-ot eszik kb. Utána szokott rágcsálni vagy kekszet, vagy pukit pár dbot. Délutáni alvás előtt( kb 3-kor) kap kb 160 ml tápot, ( ebbe megy a béres cepp, d vitamin, cebion). Uzsira (kb 17.30) csipeget vajaskenyér falatokat, reszelt sajtot, vagy gyümölcsöt eszik kekszel, vagy itt kap kremtúrót, ez változó. Az esti vacsi tápszer(220 ml) előtt, ami kb 20.30kor van, szokott rágcsálni még kenyeret vagy kekszet, nem sokat, meg nem is mindig. Délután is kb 1 dl tea lemegy. Próbáltam ad i neki tőbbször rántottát, de csak foegatja a szájában kb. Aggódom, hogy keveset eszik, (sosem erőltetem, csak annyit eszik amennyit akar) nem túl változatosan, pedig próbálkozom neki minnél többfélét adni. Fogzásnál borzasztóan eszik, szinte alig. Jelenleg kb 10 kg, fiú, 3710el született, és 5l4 foga van normálisabban kint, 2 alig, a többi jön. Lehet túlaggódom, tudom, hogy mindem baba más, első gyerekem, kérlek ne szedjetek szét. Tanácsokat kérnék.



2021. ápr. 27. 23:31
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:

Én úgy vagyok vele ha nem kell a reggeli majd megeszi az ebédet, és így is van. A fiam 2 éves a tejitalból kb 100ml iszik meg reggeli előtt, a reggeli kb 2 üres virsli vagy tojás vagy ilyesmi nem eszik ilyenkor kenyeret, de van hogy kb 2 falatot eszik.

És olyan is van hogy a semmi reggeli után délbe is 2 falatot eszik, de ezek után uzsira bekajál, megkapja az ebédet ismét és el is fogy, vacsira meg megeszik egy szelet kenyeret. Sosem izgatott menyit eszik, amennyi jól esik. Ő is 4 hósan közel 8kg volt amíg szopott, onnantól nagyon lelassult a hízás, de nem hízlalda ez. Ha éhes eszik, ha nem nem. Édeset csak akkor kap ha elfogyott a rendes étel, de olyankor már nem is kéri a túrórudit.

Van olyan aki alig eszik és hízik és ban aki zabál és mégsem hízik, azért nem fogom édességgel tömni attól ne hízzon. Iskolás korában amikor már nem mozog ennyit, de kitágult a gyomra kínozhatom, hogy ne egyen ennyit.

2021. ápr. 28. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
100%
De mi a baj azzal, ha egy ekkora gyerek 9-10 kg? Nem kell hizlalni, nem vágósertés. Ha vidám és egészségesnek látszik, tényleg nem értem, miért kell kikészíteni a rengeteg cukorral.
2021. ápr. 28. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:
Nem vágósertés, ezt én is tudom. Csak megjegyezte a védőnőnk, nem is egyszer hogy az utóbbi időben nem hízik.
2021. ápr. 28. 09:26
 14/26 anonim ***** válasza:
100%

Ez a védőnő baja az enyém azt mondta miután leállt a hízása szopi után, hogy nem baj hízott már eleget😁

És mondjuk azért az sem. Mindegy hány cm

2021. ápr. 28. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:

Jó de 8,5 kg 6 hónaposan sok. Tudom, mert 8,4 volt a lányom. SENKI értelmes nem várta el, hogy ugyanolyan ütemben hízzon a második fél évben. Hízott 8 dekát és még úgy is több, mint formás volt 1 évesen (9,2-vel). 1,5 évesen volt 9,7 kg és még úgy se volt gebe, csak normál.

A gyerekek súlygyarapodása jelentősen lelassul 1 éves kor felett. 1-2 között ~2 kg, 2 fölött évi 1-1 kiló várható a következő nagy növekedési ugrásig.

2021. ápr. 28. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:
Hát, nyúni sokat nyúlt 54 cmrel született, most olyan 83 cm körül lehet. Valószínüleg tényleg túlaggódom, de ha pl a fogai jönnek 1-2 hétig alig akar enni.
2021. ápr. 28. 10:21
 17/26 anonim ***** válasza:
100%

De az miért baj, hogy reggelire a kenyérből 1-2 katonát eszik?


Nyilván nem fog egy szeletet :)


Illetve ha tul sok krémes kaja miatt nem nagyon használja a rágáshoz szükséges izmokat sem, ami nem túl jó.


Elég nagy baba amúgy:) 3 ekkora gyermek van a rokonságban, egyik sem volt ekkora.


Szóval nyugi, elhiszem, hogy aggódsz, de meg kell próbálni mostmár együtt enni, kanalat, villát kezébe adni, ismerkedni a főtt kajakkal, darabos gyümölcsökkel.

2021. ápr. 28. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
47%
A gyereked rengeteget eszik és jó nagy a súlya is. Kifejezetten sokat hízott a második félévben. Mit szeretnél, hogy extrém dagadt legyen?
2021. ápr. 28. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:

17es, köszi a választ. Próbálkozom mindig adni neki azt, amit mi is eszünk, sokszor elutasítja egyenlőre. A kanál villa inkább dobverő jelenleg, de próbálkozom mutatni neki, mit és hogyan:)


18-as, egyértelműen nem ezt szeretnén

2021. ápr. 28. 15:13
 20/26 anonim ***** válasza:
6 hónaposan miért volt kevés szerinted a 8,5 kilo? A lányom (koraszülött de korigalltan 6 honapos most) és 6 kilo. 80-100 mili tapszert eszik nagyon ritkan 150. Bár üveges kaját vagy amit en főzök van mikor egy egészet megeszik de nem mindig. Havi 400-500 grammokat hizott mindig is és 2 honapja mar hizlalo tapszert is eszik (infatrini). Es minden etetés egy kinlodás izeg mozog, rugdalozik, forgolódik. Szerintem ne aggódj eleget eszik a babád
2021. ápr. 29. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!