Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csak én regálnám túl? Úgy...

Csak én regálnám túl? Úgy érzem keveset eszik a babám. Lassan hízik mostanában nagyon, vagy szinte alig.

Figyelt kérdés

Tegnap volt 14 hónapos. Elég nehézkesen kezdődött a hozzátáplálás. Nem nagyon eszik darabosabb ételt (pl ebédre, annak szinte teljesen pürésnek kell lennie, hogy normális adagot egyen) leírom, hogy mit és kb mennyit eszik egy nap.

Reggeli kb 7kor 200-220 ml táp. Utána nemsokkal vagy kap egy üveges gyümölcsös kaját (kb 160g, belereszelve 2-3 babakeksz) vagy eszik 2 danoniot, vagy 1 krémtúrót, vagy banánt, avokádóval összenyomva, vagy zabkását gyümölcsökkel, ilyesmik. Alszik 11 fele, akkor általában megiszik előtte 1 dl teát. Ebédre (változóan fél1-fél2 fele) ha üveges kaját nézünk, vagy ha én főzök mindegy, max 170 g-ot eszik kb. Utána szokott rágcsálni vagy kekszet, vagy pukit pár dbot. Délutáni alvás előtt( kb 3-kor) kap kb 160 ml tápot, ( ebbe megy a béres cepp, d vitamin, cebion). Uzsira (kb 17.30) csipeget vajaskenyér falatokat, reszelt sajtot, vagy gyümölcsöt eszik kekszel, vagy itt kap kremtúrót, ez változó. Az esti vacsi tápszer(220 ml) előtt, ami kb 20.30kor van, szokott rágcsálni még kenyeret vagy kekszet, nem sokat, meg nem is mindig. Délután is kb 1 dl tea lemegy. Próbáltam ad i neki tőbbször rántottát, de csak foegatja a szájában kb. Aggódom, hogy keveset eszik, (sosem erőltetem, csak annyit eszik amennyit akar) nem túl változatosan, pedig próbálkozom neki minnél többfélét adni. Fogzásnál borzasztóan eszik, szinte alig. Jelenleg kb 10 kg, fiú, 3710el született, és 5l4 foga van normálisabban kint, 2 alig, a többi jön. Lehet túlaggódom, tudom, hogy mindem baba más, első gyerekem, kérlek ne szedjetek szét. Tanácsokat kérnék.



2021. ápr. 27. 23:31
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok, nem kell a vedonore hallgatni. 1 éves kortol mar nem igazán hiznak sokat a babák. Nem is értem mit vár.
2021. ápr. 29. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
62%

Ami még nekem furcsa, hogy osszenyomod a banánt, avokádót, kekszet reszeled...


Egyaltalan nem eszik darabosat?

2021. ápr. 29. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 A kérdező kommentje:
22es. Elolvastad a kérdést? 2. Mondatom ez.. hogy nem nagyon
2021. ápr. 29. 09:08
 24/26 anonim ***** válasza:

És egyszer próbáltad?


Mert a végén ki szokott derülni, hogy egyszer adtál, öklendezett, meg hogy úgy csak 2 falatot evett.


Valahol el kell kezdeni :)

2021. ápr. 29. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 A kérdező kommentje:
Nem nem egyszer:) azt is leírtsm, hogy a kekszet, kenyeret, reszelt sajtot simán megeszi
2021. ápr. 29. 11:53
 26/26 anonim ***** válasza:

De nem értem, mit kell ennyit stresszelni ezen az etetésen, amíg a gyerek láthatóan gyarapszik és egészséges.


Még ha picit vékonyabb az átlagnál, az sem gáz, teljesen értelmetlen így tömnöd még sz*rokkal etetned, hogy hízzon, ha nem kórosan sovány.

2021. ápr. 29. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!