Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Megkereszteltetitek a babátoka...

Megkereszteltetitek a babátokat? Mennyi pénzt szokás adni ilyenkor? Főleg olyan szülők válaszára lennék kiváncsi akik nme járnak rendszeresen templomba nem volt templomi esküvő

Figyelt kérdés
2010. aug. 23. 13:24
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
0%

(ígéred-e, hogy keresztény szellemben, az egyház tanításai szerint neveled gyermekeidet...)


-re válasz


Azért a legtöbb ember pont az egyházak tanításai szerint neveli a gyereket, anélkül, hogy kihangsúlyozná vagy tudna róla. Senki nem fogja belenevelni a gyerekébe, hogy öljön pl.

2010. aug. 23. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Megkereszteltettünk. Nem adtunk pénzt, hanem a pap kapott sütit meg egy kis pálinkát, aki meg még segédkezett -egy nő, a pap jobb keze, mert ő lusta mint...-szintén sütit,meg virágot kapott. Mi nem járunk templomba, de meg vagyunk mi is keresztelve, volt templomi esküvőnk is. Én azért ragaszkodtam, h a kisfiam legyen megkeresztelve, mert engem felnőtt fejjel kereszteltek és nem volt vmi húúú de kellemes..... ő meg majd eldönti, h akarja -e gyakorolni a vallást v nem. Nem erőltetünk neki semmit. de legalább ne úgy induljon neki, ahogy én, mert az elég kellemetlen, mondhatni szörnyű volt....
2010. aug. 23. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

"Azért a legtöbb ember pont az egyházak tanításai szerint neveli a gyereket, anélkül, hogy kihangsúlyozná vagy tudna róla. Senki nem fogja belenevelni a gyerekébe, hogy öljön pl."


NA látod, pont ez az. Nem az a keresztényi erkölcs és az egyházi tanítás szerinti nevelés, hogy nem ölni tanítom. HAnem az, hogy Isten szemében jó kereszténynek nevelem, amihez ez is hozzátartozik, de ez a minimum.

2010. aug. 23. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
nekünk ugyan volt esküvőnk, de nem voltunk évekig vallásosak, sőt, most sem vagyunk. A fiunkat megkereszteltettük, reformátusra, ahogy a férjemet. Én r. katolikus vagyok. Mi például egy 200 ezres városban lakunk, Erdélyben, és kb. 7 km-re van tőlünk a templom. Azt választottuk, amelyiknél szimpatikus volt a pap, nem azt, amelyik közelebb volt. Mióta a kicsi meg van keresztelve, mi is rendszeresen járunk templomba. Nálunk semmit nem kellett fizetni, a keresztszülők intézték a pénzügyi részét, tőlük sem pénzt kértek, hanem adományt, amennyit gondolnak.
2010. aug. 23. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!