Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Esküvőszervezőnek szokás...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Esküvőszervezőnek szokás valami ajándékot adni az esküvő után köszönetképpen?

Figyelt kérdés
2010. aug. 19. 23:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
37%
Ha már elvitte a pénzed,akkor minek adnál neki még ajándékot is?Én max meghívnám a lagzira..
2010. aug. 19. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
A lagzin ott lesz, hisz ott is dolgozni fog...csak olyan rendes és nagyon segítőkész volt végig...gondoltam vmi apró kis ajándékot...
2010. aug. 19. 23:50
 3/11 anonim ***** válasza:
43%

Én oda sem...

Elég "ajándék" neki a pénzed.

2010. aug. 19. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
egy csokor virág
2010. aug. 20. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
66%
Most nem azért, mert rendezvényszervezőnek készülök, de: Senki nem kötelezte rá őket, hogy megbízzák az esküvőszervezőt. Ők döntöttek úgy, hogy megtehetik, hogy megfizetnek valakit, hogy ne nekik kelljen a szervezéssel bajlódniuk. Nem kell az esküvőszervezőt mindenféle gonosznak beállítani, aki elviszi a pénzüket. A kérdésre pedig: Ha te úgy érzed, hogy szeretnél neki adni valamit, akkor adj. Egy csokor virág, vagy bonbon szerintem jó lehet, nem kell semmi nagy.
2010. aug. 20. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
86%
nem hiszem. ő dolgozik. ha pl festőket fogadunk fel kifizetjük őket, nem adunk ajándékot. az esküvőszervezőt is kifizetjük. nyilván ha te személy szerint úgy érzed, hogy adnál valamit, az más dolog, akkor nyugodtan, de csak azért, mert ez illem, azért nem kell.
2010. aug. 20. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
54%
Ha tényleg a szívét-lelkét is beleadta a szakmai tudásán felül, akkor szerintem kedves figyelmesség a pár részéről egy kis jelképes ajándék (mint a virág, bonbon, ahogy az egyik válaszoló írta). Mint amikor a tanár kap virágot év végén, holott fizetést is kap (az más kérdés, hogy mennyit). Vagy pl. az idegenvezetőtől is szokás valami aprósággal búcsúzni, és bizonyára sok ilyen példát említhetnénk. Ezzel köszönjük meg, hogy valaki emberileg is részt vett a közös feladatban, nem csak szakmailag. De semmiképpen nem kötelező, és semmiképp nem kell több a jelképesnél.
2010. aug. 20. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Állítólag az esküvőszervező nem kér pénzt! Ő azoktól veszi le a %-ot, akiket megbíz a munkával. /Zenekar, virágkötő, fényképész, stb./ Úgyhogy csak egy csekély ajándékot adnék neki.
2010. aug. 22. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem szokás. Mi sem adtunk neki semmit úgy különösebben. Annyi, hogy meghívtuk, hogy ő is vacsorázzon velünk a lagziban, de nem fogadta el. Meg az esküvő után adtunk neki egy képet (esküvőset) rólunk. Én nem éreztem úgy, hogy ennél többet kellene adnom neki, sok-sok pénzt fizettünk neki. :)
2010. aug. 23. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Amatőrként dekorálgatni szoktam esküvőn, és segítkezni ötletekben. Azt gondolom, hogy az ami az ifjú párnak, illetve a szülőknek nehéz, az a rendezvényszervezőnek sem kisebb feladat. Azért tartalak (Kedves Kérdező) nagyon pozitív embernek, mert eszedbe jutott a gondolat, hogy megháláld azt, hogy JÓL végezte a munkáját.Ma már elveszett a munka becsülete, mégpedig, ha valaki munkát végez, (azon felül hogy megkapta a bérét)azt igenis el kell ismerni, pláne, ha jól végzi!! Ezt persze nem kell anyagiakban, tárgyiakban kifejezni, hidd el az elismerésed, pár kedves szavad, és biztosítod, hogy csak jó szívvel ajánlod őt mindenkinek legalább olyan fontos neki, mintha adnál egy csokor virágot.
2010. aug. 26. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!