Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Elengednétek a babátok? És ha...

Elengednétek a babátok? És ha igen, mikor?

Figyelt kérdés

A szüleim már régóta célozgatnak rá, hogy mehetne hozzájuk a kisfiam nyaralni. A fiam most lesz egy éves.

Aggodalmaim:

Édesanyám gyerekkoromban nagyon sokat ivott és azt hiszem, hogy ez azóta sem maradt el. Az évek során sok-sok minden miatt egyre kevesebbszer mentem haza, így nem tudom, hogy heti/havi hány napon iszik, de az biztos, hogy iszik. Volt már olyan, hogy otthon voltunk a babával náluk és estére ivott, ekkor szóltam neki, hogy tegye meg, hogy amíg a baba itt van, nem iszik. Erre mondta, hogy persze-persze, tudja, de láthattam, hogy mióta ivott, nem ment közel a babához (ez persze nem így volt).

Nem szeretném, hogy lássa a fiam ittasan édesanyámat, de ami ennél is fontosabb, hogy ha igazán felönt a garatra, akkor el sem tudja látni a babát (magát sem).

Ha mondanám, hogy amíg iszol, nem jöhet a baba, mindenre megesküdne, hogy nem inna, amíg ott van nála a baba, dehát ezt ugye nem tudom ellenőrizni. És számtalanszor megigérte már, hogy többé nem iszik és mégis...


Aztán ők tipikus unokázós nagyszülők, ha én is a házban vagyok, eszükbe nem jutna pelenkát cserélni. Az is igaz, hogy ha nem vagyok a házban, akkor megteszik és ellátják a babát.


Múltkor megkértem anyut, etesse meg a babát. A fiam pár kanál után tiltakozni kezdett. Egyszerűen anyu nem bírta megetetni, mire az volt a válasz, hogy persze - mert én ott voltam a másik szobában, bezzeg, ha nem lettem volna otthon, meg tudta volna etetni...

Ha valami nem megy nekik, akkor nem látják be, hanem akkor én vagyok a hibás, mert a babát magamhoz szoktattam, anyás, stb.


A "szabályokat" nem tartják be. Pl délben ne menjetek ki a napra sapka nélkül (fehér bőrű és nincs haja)!- jól van, nem fog leégni ennyi idő alatt...-hangzik a válasz.


Egyelőre még nem lehet téma, hogy megy-e hozzájuk a baba vagy sem, mert még szopizik. De már nagyon félek, hogy mi lesz, ha már nem szopizik. Ti mit tennétek a helyemben?


Nagyon fura, de az anyósomékra, ha nem szopizna, lelkifurdallás nélkül rá merném a fiamat bízni.


Ha valami részlet még szükséges lenne, hogy dönteni tudjatok, kérdezzetek bátran. Előre is köszönöm a tanácsokat.


2010. aug. 23. 16:33
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:

Szia!

Igen, fél napokat már vigyáztak a fiamra nálunk, így itt természetesen nem ivott anyu.


Igazad van, de azért más helyzet az, amikor évi párszor látod a családot és kvázi hazamész nyaralni. Meg ugye minden ember más és más. Nekem szükségem van a nyaralásra hármasban és nem a szülőknél. Az nekem nem nyaralás (hallgatni, hogy mit csinálunk rosszul, a szomszéd, stb miért hülye, stb - mert nálunk ez megy non-stop).

2010. aug. 24. 12:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!