Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisbaba mellett örüljek...

Kisbaba mellett örüljek minden segítségnek? Túlreagálom?

Figyelt kérdés

5 hetes a lányom.

Mióta megszületett, vagy az anyám, vagy a nagyim, vagy a dédim itt vannak, de így félnapokat.

A dédimmel még nincs is baj, mert ő mondjuk reggel hoz reggelit, kávét, aztán azt megesszük, megisszuk együtt, beszélgetünk közben, ő addig babázik, amíg elkészülök, majd sétálva hazakísérjük, ha olyan az idő. Meg ő kb heti 3-szor jön.

Anyukám és a nagyim viszont ha jönnek, itt vannak egész nap.

A pici sokat alszik, én meg olyan vagyok, hogy szeretem a csendet, szeretek kicsit magamban lenni. De nem tudok, mert itt vannak, beszélgessünk, főzzünk, stb. Ez is zavar, hogy én hétköznap nagyon ritkán főztem korábban is, rendelni szeretek (Wolt, Netpincér). Ők meg nem, olyankor kapom a szájhúzogatást, hogy minek rendelek, hát itthon vagyok, ráérek főzni, meg segítenek...

A másik, hogy még a terhességem előtt lett felvéve hozzánk egy hölgy, aki heti kétszer kitakarít, megcsinálja a nagyobb dolgokat. Nekem ez hatalmas segítség volt már akkor is. Most is jár. Mindig, amikor jön, kapom a nagyimtól a szemforgatásokat, hogy miért egy idegen pakolja a dolgainkat, húzza át az ágyunkat és hogy ő is tudna segíteni ebben, ketten végeznénk hamar. Csakhogy én nem akarom, hogy a 67 éves nagyanyám húzza le nálunk az ágyneműt, vagy vasalja a ruháinkat, takarítsa a fürdőszobánkat...


Néha tényleg örülök, ha jönnek és tudok picit szusszanni, de bőven elég lenne mondjuk heti egyszer. Nem akarom megbántani őket, mert nagyon lelkesek az unoka miatt és tudom, hogy nem akarnak rosszat. De annyira eltérően gondolkozunk sok mindenről, hogy előbb, vagy utóbb biztosan konfliktus lesz. Panaszkodtam erről a legjobb barátnőmnek, ő azt mondta, hogy szerinte örüljek inkább, mert neki baba mellett semmi segítsége és az sokkal nehezebb... Tudom, hogy lehetne rosszabb is, de mikor már hallom, hogy megáll az egyik kocsi a ház előtt, legszívesebben magamra húznám a takarót és be sem engedném őket.


2021. máj. 14. 10:33
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
60%
Térjünk erre vissza fél-1 év múlva, amikor már tényleg segíteni kell lekötni a gyereket. 😏
2021. máj. 14. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán ki hívja őket? Hogy gondolják, hogy állandóan ott lehetnek? És a férjed mit szól hozzá?
2021. máj. 14. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:

Párom napközben dolgozik, elmegy 8-9 között, délután jön haza. Most, hogy kinyitottak a teraszok, éttermek, néha együtt ebédelünk, de ez nem mindennapos.

Őt nem zavarják, vagyis nem mondta eddig.

2021. máj. 14. 10:41
 4/28 anonim ***** válasza:
50%
Most komolyan azért panaszkodsz mert törődnek veled? Szeretném látni mi lenne veled ha nem lenne segítséged +bejárónőre pénzed, oszt ott ülnél a sok melóval egy kisgyerekkel a nyakadon
2021. máj. 14. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:

De ezt én nem törődésnek érzem, hanem annak, hogy megfulladok lassan. Hogy alig lehetek kettesben a saját gyerekemmel, hogy nincs 10 percem se, amikor csak ülhetnék a csendben és nézhetnék ki a fejemből. Ha vendégek jönnek, akkor is itt vannak és a legjobb barátnőimmel nem fogunk az anyám, nagyim előtt olyan témákról beszélgetni, mint amúgy nélkülük...

Kb olyan, mint amikor kisgyerekként beteg voltam és az anyám beköltözött a szobámba egész napra. Csak most a szobám helyett a házamban vannak.

2021. máj. 14. 10:57
 6/28 anonim ***** válasza:
100%
Én elküldeném őket, a dédit nem, ha ő nem zavar. Meg kell érteniük, hogy van az embernek magánszférája is, értelmes ember ezt megérti, nem normális dolog, hogy, mindennap ott ülnek a nyakadon. Jöjjenek heti egy napot, már az is sok, mert egyik nap egyik, másik nap másik, dédi meg háromszor, az összes hétköznap be lett osztva, remélem legalább hétvégén békén hagynak a férjeddel. Később majd próbáld meg azt, hogy egyedül hagyod őket a babával, akkor legalább tudsz valamit csinálni és nem kell az okoskodást hallgatni.
2021. máj. 14. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
84%
Akkor ezt nekik mondd el és ne itt, idegeneknek mert akkor fog történni valami
2021. máj. 14. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
100%
Hát mond meg nékiek, hogy neked ez sok. Okés hogy jönnek unokázni de ez ne egésznapos program legyen mert szeretnél tebis pihenni vagy mit tudosm én
2021. máj. 14. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
88%
En megmondanam nekik, hogy van aki segitsen(takarito) s ne haragudjanak, de ha alszik a baba, te is aludnal, pihennel egyedul.. Egyebkent nem lehet, hogy azert mennek ilyen boszen, mert kicsit ugy gondoljak hog, is mondjam... Nem birsz a feladatokkal? Ha rendelsz mindig es bejaronotok van lehet ugy gondoljak nem tudsz megbirkozni a feladatokkal, ha mar gyerel elott sem boldogultal... Ez csak sokkal sokkal farasztobb lesz. Nekem is van segitsegem olykor, de mondog megbeszeljuk, hogy johetnek e es mikor hogy legyen.
2021. máj. 14. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
50%
4. Viszont nem így van... Ennyi erővel én meg megnézném, hogy osztanád itt az észt, ha egy alternatív valóságban, mélyszegénységben élnél és neted se lenne...
2021. máj. 14. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!