Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisbaba mellett örüljek...

Kisbaba mellett örüljek minden segítségnek? Túlreagálom?

Figyelt kérdés

5 hetes a lányom.

Mióta megszületett, vagy az anyám, vagy a nagyim, vagy a dédim itt vannak, de így félnapokat.

A dédimmel még nincs is baj, mert ő mondjuk reggel hoz reggelit, kávét, aztán azt megesszük, megisszuk együtt, beszélgetünk közben, ő addig babázik, amíg elkészülök, majd sétálva hazakísérjük, ha olyan az idő. Meg ő kb heti 3-szor jön.

Anyukám és a nagyim viszont ha jönnek, itt vannak egész nap.

A pici sokat alszik, én meg olyan vagyok, hogy szeretem a csendet, szeretek kicsit magamban lenni. De nem tudok, mert itt vannak, beszélgessünk, főzzünk, stb. Ez is zavar, hogy én hétköznap nagyon ritkán főztem korábban is, rendelni szeretek (Wolt, Netpincér). Ők meg nem, olyankor kapom a szájhúzogatást, hogy minek rendelek, hát itthon vagyok, ráérek főzni, meg segítenek...

A másik, hogy még a terhességem előtt lett felvéve hozzánk egy hölgy, aki heti kétszer kitakarít, megcsinálja a nagyobb dolgokat. Nekem ez hatalmas segítség volt már akkor is. Most is jár. Mindig, amikor jön, kapom a nagyimtól a szemforgatásokat, hogy miért egy idegen pakolja a dolgainkat, húzza át az ágyunkat és hogy ő is tudna segíteni ebben, ketten végeznénk hamar. Csakhogy én nem akarom, hogy a 67 éves nagyanyám húzza le nálunk az ágyneműt, vagy vasalja a ruháinkat, takarítsa a fürdőszobánkat...


Néha tényleg örülök, ha jönnek és tudok picit szusszanni, de bőven elég lenne mondjuk heti egyszer. Nem akarom megbántani őket, mert nagyon lelkesek az unoka miatt és tudom, hogy nem akarnak rosszat. De annyira eltérően gondolkozunk sok mindenről, hogy előbb, vagy utóbb biztosan konfliktus lesz. Panaszkodtam erről a legjobb barátnőmnek, ő azt mondta, hogy szerinte örüljek inkább, mert neki baba mellett semmi segítsége és az sokkal nehezebb... Tudom, hogy lehetne rosszabb is, de mikor már hallom, hogy megáll az egyik kocsi a ház előtt, legszívesebben magamra húznám a takarót és be sem engedném őket.


2021. máj. 14. 10:33
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is kivette a ferjem szules utan a rengeteg szabit,majd anyam is idekoltozott. Hat hadd ne mondjam csak feltartott es zavart kindenki mert a baba 6 hetig konretan aludt,evett,neha 20 percre nyitva volt a szeme,de hangja se volt.de allando nyuzsi volt a tobbiek miatt. Igy nagyon megbantam ,tudtam volna pihenni. Hasfajos babánál lehet hogy jo,de ha minden o.k.felesleges. mond meg hogy Pihenni aludni szeretnel egyedul.
2021. máj. 14. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
100%

Megértelek! Kell a nyugi, főleg, ha azt szereted. Teljesen megváltozott az életed, fel kell dolgozni, ezt állandó nyüzsiben nem könnyű. Amúgy tényleg lehet azt gondolják a rendelések és a takarító miatr, h.nem tudsz megbírkózni a dologgal. A régi beidegződések miatt..

Szerintem mondd meg nekik, h.legyenek a hétvégék családozósak, hétköznap esetleg egy-két óra, mert szeretnél kettesben/hármasban lenni a babátokkal, elvégre ti vagytok a szűk család, nektek kell összeszokni. Hagyják ezt meg nektek. Ha kell valami szólsz v.csatlakozzanak egy sétához.

2021. máj. 14. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
100%

Nálam kb ugyan ez, csak anyós, és egy helyen lakunk, nem az ő házukban 2 generációs ők alsószinten mi fent 2 külön bejárattal. Mikor megszületett a kicsi kb minden délután jött fel, tudom segíteni akart, de én magamnak való vagyok 2 gyereket már felneveltem, bölcsődei gondozónő vagyok 20 gyerekkel elbirok nem egyel.

Nekem is olyan érzésem volt, hogy sosem lehetünk hárman, az ok, hogy néha feljön, de minden nap reggel is meg délután is.

Én sokat mentem ki a gyerekkel anyósom nem szereti a levegőt😂

Már oda jutottam, hogy görcsberándul a gyomrom ha jön, de főleg azért mert nem tud úgy jönni, hogy ne okoskodjon, de csak úgy sunyiba, jajj nagyon hideg van, fúj a szél stb stb én ezt nem bírom.

2021. máj. 14. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
100%
Én pont az ilyen helyzetek miatt már előre tisztáztam anyuval meg anyóssal is, hogy az első pár hétben nekem az lesz a legnagyobb segítség, ha lesz minden nap főtt étel az asztalon és én pihenhetek, a többit megoldjuk mi a férjemmel. Anyuval nem lesz gond biztosan, anyóst majd meglátjuk. Én biztosan szóvá tenném a helyedben, alapból én is kicsit befelé forduló személy vagyok és szeretem a csendet, tuti nem birnám az egész napos nyüzsgèst.
2021. máj. 16. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
71%
Igen,utolso,ez a legnagyobb segitseg,hozzak a fott kajat aztan hagyjanak beken.,de ezen altalaban besertodnek,mert mindenki fontoskodni ,nyuzsogni akar a baba korul,közben pedig zavarja az anyukat.
2021. máj. 16. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
11%
Abban igazuk van hogy fozni takaritani illene ha mar egesz nap otthon vagy...
2021. máj. 16. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
76%
Hat utolso,gyerekagy van hat hetig. Verzessel sebgyogyulassal. Szerintem meg ilyenkor nyugodtan hozhatjak a fott kajat a tobbiek.
2021. máj. 17. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 A kérdező kommentje:

Nem azért vagyok itthon, hogy bejárónőt játsszak. Nyilván az alap dolgokat megcsinálom minden nap, de félnapos takarításoknak nem fogok nekiállni. Akkor sem tettem, amíg dolgoztam, most sem fogom.

Főzni nem szeretek minden nap, számomra unalmas, de hétvégente szívesen teszem. Ráadásul a férjem nem is ebédel itthon, magamnak meg nem állok neki pakolni, pancsolni. Az állott ételt nem szeretjük, számomra az nem ebéd, hogy 3 napig eszem a paprikás krumplit, 6-szor újramelegítve. Párezer forintos kiadásról beszélünk, könyörgöm.

2021. máj. 17. 09:21
 19/28 anonim ***** válasza:
77%
Ugyanigy vagyok en is. Fott etelt csak frissen esszuk,masnap mar nem esik jol,nem tudom hogy lehet elore fozni 3-4 napra. Nagytakaritasnak csak segitseggel allok neki,es lehetoleg gyerek nelkul.
2021. máj. 17. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
42%

Kepzeljetek enis verzek 1 hetes a kisfiam😁

Nagytakaritasnak nem allok neki, de egy mosast betenni, fozni egy kis krumplipuret fasirtot, elmosogatani, nem okoz gondot..

Nekem is besegit anyukam, de ha bejaronot akarnek fogadni, szerintem kirohogne...

2021. máj. 19. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!