Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van más is a.k.inek nincs...

Van más is a.k.inek nincs ideje takarítani a házban 1-3hós baba mellett és nincs segítsége?

Figyelt kérdés

A férjem nagyon későn ér haza minden nap mivel van vállalkozása is , így rám marad minden. Nagyszülők sem tudnak most még a babára sem vigyázni kicsit..

Más is van így?


2021. ápr. 1. 12:10
1 2 3 4 5 6 7
 1/67 anonim ***** válasza:
70%

Én tippet adnék, hogy hogy csináld. 3 hetes a kislányom, első baba.

A férjem csak hétvégén van itthon munka miatt, nagyszülők messze laknak.


Baba 3 óránként eszik, a köztes időben mindent meg tudok csinálni. Szóval szopizik egyet, utána beteszem a pihenőszékbe (ez lehet hordozó is vagy akár egy hordozókendő) és viszem az adott szobába, amit épp csinálok. A konyhában is így van velem főzés közben.

Pici baba mellett nekem fontos a rend és a tisztaság. Szerintem meg lehet oldani, csak ki kell tapasztalni.

2021. ápr. 1. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/67 anonim ***** válasza:
58%

Hát nem tudom, de nekem nem probléma. Takarítok, főzök és nem kapkodom.


Unokahugomnak 3 gyereke van, egyedül neveli őket. Legkisebb 2 hónapos,, aztán van egy 2 éves meg egy 4 éves. Abszolút megtud oldani mindent

Szerintem nem jól osztod be az időd vagy nem tudom mi lehet a baj.

2021. ápr. 1. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/67 anonim ***** válasza:
80%
Hasfájós? Csak rajtad alszik? Vagy mi az oka, hogy egy ilyen kicsi mellett nincs időd?
2021. ápr. 1. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/67 anonim ***** válasza:
78%
Én egyedül vagyok,nincs segítségem,de sosem úszik a ház. Próbálom beosztani és takarítani apránként,megfőzni korán
2021. ápr. 1. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/67 anonim ***** válasza:
69%
3 hetes a gyereked! 2 hós koráig az enyém evett-aludt. Nem osztottam az észt, mert tudtam, hogy elmúlik ez az időszak.
2021. ápr. 1. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/67 anonim ***** válasza:
70%
4 gyerekem van és az én férjem is rengeteget dolgozik. Mindent megcsinalok (napi 100x🤣) mellettük és még az udvart is csinálni kell. És nemsokára lesz még egy babánk. Most én is félek, hogy lesz, de ha eddig ment ezután is fog. Esetleg próbáld hordozni, nekem mikor épp picit sírósabb időszaka volt a kicsinek, sokat segített. Rajtam volt és közben csináltam a dolgom. Vagy a babahordozóban volt. Vittem én is amerre mentem.
2021. ápr. 1. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/67 anonim ***** válasza:
87%
De mi az oka annak, hogy nincs időd? Mit csinál a babák egész nap? Soha nem alszik egy órát sem egész nap?
2021. ápr. 1. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/67 anonim ***** válasza:
39%
Ez aztán észosztás, hogy normálisan próbáltam segíteni. Akkor ti éljetek a koszban meg sajnáljátok magatokat.
2021. ápr. 1. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/67 anonim ***** válasza:
79%
Nálam két gyerek van. A párom reggel hattól délután négyig dolgozik. A nagyot reggel viszem a suliba és egykor megyek érte. Most hat hónapos a kisfiam. Amikor kisebb volt egyszerűbb volt a helyzet. Megetettem, elaltattam, főztem és takarítottam. Általában a főzéssel kezdtem, hogy hamarabb végezzek. Nagyobb takarítasokat hétvégén csinálok mert akkor a férjem lefoglalja. Hétköznap felületesebben tudok csak takarítani. Mindig valami gyorsabb ebédet készítek vagy olyat ami mellett nem kell ott állnom. Így könnyebb. Sajnos most az online oktatás megnehezíti a dolgokat. Másodikos a lanyom és azért jócskán kell neki a segítség. A gyerek ordít mert unatkozik a földön, az ebéd meg úszik. Azért egy ilyen kicsi babánál ki lehet tapasznalni, hogy mikor aslzik el. Akkor te is könnyebben tudod végezni a dolgodat.
2021. ápr. 1. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/67 anonim ***** válasza:
73%
Én megértelek. Ha nem segített volna a férjem, tuti úszik a ház. Tehettem volna én bármilyen pihenőszékbe, csak sírt folyamatosan. Hasfajós volt + extrém módon igényelte a testkontaktust. Esetleg a hordozást próbáld ki. Mindent nem lehet úgy sem megcsinálni, de sokat tud segíteni.
2021. ápr. 1. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!