Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mitől jöhetne meg (újra) a...

Mitől jöhetne meg (újra) a kedvem az első gyerekhez?

Figyelt kérdés

Évekig szinte rögeszmésen akartam gyereket. Felértem ésszel, hogy akkor nem lehetett, de persze az érzéseimen nem változtatott.

Most lassan időszerű lenne próbálkozni. De egyszerűen kb 1 éve érzem azt, hogy nem érdekelnek a kisgyerekek, de még a babák sem. Előtte úgy tervezgettem, hogy majd mit és hogyan csinálok, ha nekem lesz (legapróbb részletekig). Ha találkoztam egy kisbabás ismerőssel és odaadta, annyira boldog voltam. Most meg abszolút semmi. De tényleg semmi. Nem idegesítenek (mint néhány nőt, akinek nem lehet), hanem egyszerűen nem érdekelnek. Míg korábban egy édes, ártalmatlan, védtelen, különleges kis lényt láttam bennük, most egyszerűen egy kisebb embernek, akiben semmi extra nincs.


Valaha ez visszaváltozik még? Irányítani tudom szerintetek a figyelmem, érzéseim ezzel kapcsolatban? Nem érzek már késztetést rá, úgy mint korábban.


2021. máj. 14. 23:28
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A párod is szeretne gyereket?

Lehet olyan mélyre nyomtad a vágyat, hogy nem undor de közöny lett belőle.

Nem tudom, hogy visszajön e a vágy, de elmondhatnád hogy csináltad, hogy elmúljon.

2021. máj. 14. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
87%
Voltam hasonló helyzetben. Nagyon vágytam gyerekre, de akkor még nem lehetett. Átestem a ló túloldalára, már úgy éreztem, hogy le tudnám élni az életemet gyerek nélkül, más életcéljaim lettek. Aztán egy alkalommal nem jött meg a menzeszem (utólag kiderült, csak késett), egyből terhességre gyanakodtam. És mivel már azért benne voltam a korban és minden adott volt a gyermekvállaláshoz, eljátszottam a gondolattal, hogy mi van, ha valóban terhes vagyok. Akkor tört meg a jég, és onnantól fogja újra gyermeket szerettem volna. És amikor megjött, csalódott is lettem. Szóval szerintem van rá esély, hogy ez nálad is megváltozik vmikor.
2021. máj. 15. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg örülj neki, hogy benőtt a fejed lágya mielőtt összejött. Sokkal rosszabb lenne, ha túl korán jön a gyerek és csak utána jutnál el ide, hogy nem is érdekel az egész.
2021. máj. 15. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!