Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kezdő, első gyerekes anyukák!...

Kezdő, első gyerekes anyukák! Ti hogyan oldjátok meg a főzést a kisbabátok mellett? Mikor van erre időtök?

Figyelt kérdés
Nekem mindjárt 6 hónapos a fiam, de annyira igényli a társaságomat, hogy egyedül nem képes ellenni, így eddig ételfutár hozta az ebédünket. De már nagyon unom, főzni szeretnék! Neki is és nekünk is! Ugyanis eddig Ő is bébiételt evett kizárólag. Számomra egyenlőre összeegyeztethetetlen a főzés és a gyereknevelés, ebben kérnék segítséget tőletek.
2010. dec. 16. 15:52
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Nekem senki segítségem nincs, és itt étel futár sincs. álltalában egyszerü kajákat csinálok, mint föt zöldség és maradék hús. a zöldség nélkülem is megfö és leginkább fagyasztottat csinálok.


ha hétfégén fözök akkor nagyobb mennyiséget és lefagyasztom.


mikor anya itt volt tele fözte a hütöt.


az én kislányom(3 hós) sokszor eljátszik a kezeivel egyedül, vagy kukucsol, de nem mereki neki álli semminek mert ha megunja akkor rögtön ott kell lenni mellette.

2010. dec. 16. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
Ez nagyon babafüggő, a többet alvó gyerekek mellett könnyebb főzni. Majd belejössz, szervezés kérdése, két gyerekkel szinte több ideje lesz az embernek, mint az elsővel volt.
2010. dec. 16. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
Elhiszem, hogy nagyon nehéz (nekem is az volt). De ezt te is látod, hogy így nem jó. Nézd meg gyermeked mikor a legnyugodtabb. Nekem a reggeli ébredés utáni órákban. Így én mindig délelőtt főztem. Mondjuk én az első héttől kezdve, így a gyermek ezt meg is szokta. Neked így sokkal nehezebb lesz, de nem csak az ebéd miatt fontos, hanem hogy a gyermek is megtanuljon egyedül játszani. Nehéz tanácsot adni, hisz nem ismerem a gyermeked, de ajánlanám, hogy tedd le a földre és kezdj neki. Énekelj (ha szereti) adj neki műanyag edényeket, lapos fakanalat, vagy olyan játékokat amik újdonságnak számítanak. Jobban leköthesse saját magát. Én ilyenkor már adtam a kezébe répát, zöldséget, hogy rágcsálja (elvolt vele és még egészséges is). Így röviden ennyi. Apránként növeld az időt, de az adott idő alatt légy kitartó. Ne vedd fel, ne kezdj játszani vele. Simogasd meg, dicsérd meg milyen ügyes egyedül, esetleg adj a kezébe valamit és csináld tovább a dolgod. Kezdj gyors étellel (pl csak tésztafőzés, vagy egy gyors leves). És apránként növeld az időt.
2010. dec. 16. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:

Nekem 2 éves a kisfiam.

Én mindig az alvásidejében főzök, főztem. Amíg kétszer aludt, akkor a délelőtti alvásakor csináltam az ő ebédjét, a délutánikor pedig a mi vacsoránkat.

Mióta egyszer alszik, azóta a déli alvás idejében előkészítem vagy megfőzöm úgy a vacsorát, hogy abból nekünk maradjon másnapra ebéd. Persze, mióta azt eszi, amit mi is, azóta kicsit könnyebb.

2010. dec. 16. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:

- Délután, amikor alszik?

- vidd ki magaddal a konyhába és ültesd az etetőszékbe vagy pihenőszékbe, adj a kezébe olyan játékot, fakanalat, amivel csak ott játszhat

- detto ugyanez, csak a földre rakd le és akkor kedve szerint arrébb kúszhat

- rakd a járókába, húzd ki az előszobába, a konyhába, ahol hely van, hogy lásson, közben folyamatosan beszélj hozzá, akár azt is, hogy éppen mit csinálsz


bár nekem két apróság van itthon, de előbb-utóbb meg kell oldani ;-)

2010. dec. 16. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
míg ennyi idős volt, addig főztem, míg ő délben aludt. Sosem kellett ételfutár, sőt, 5 hónapos kora óta neki is ilyenkor főztem. Mit csinálsz, amíg ő alszik? Ha nem jött össze a dolog délben, este főztem, miután lefeküdt aludni. Nekem sincs ilyen jellegű segítségem, aki főzne helyettem, de eddig simán megoldottam én is.
2010. dec. 16. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

Én amíg nem volt nagyon napirend, akkor pihenőszékbe tettem, felraktam a konyhapultra, és "vele" főztem. Kb.: 1 órát bírt így ki amíg elfogyott a cérnája, de csak egy félét csináltam, így belefért az időbe.(0 hónaptól 7 hónapos koráig tartó időszak volt) Alvásidőben nem tudtam főzni, mert kiszámíthatatlan volt az alvási napirendje, így volt, hogy 4 órát aludt, és volt, hogy 20 percet!) :)


Mikor már 2szer aludt, akkor a délelőtti alvás idejében megfőztem. (7-18 hónapos időszak)


Aztán mikor átálltunk az egyszeri alvásra, úgy kicsit bonyolódott a történet, mert ebédet ugye deles alvás előtt kap. Plusz játszótér, séta, úgyhogy ilyenkor nem lustiztam az ágyba fél 8-ig (a fiam olyan fél 9kor szokott kelni), hanem keltem fél 7kor, összekészítettem mindent és ha volt kedvem meg is főztem, ha nem akkor játszótér után főzöcskéztem. Vagy vele, vagy addig mesét nézett, én meg gyorsan megfőztem. (18 hónaptól- jelenleg bölcsis és 2 éves múlt)

2010. dec. 16. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
55%
Csak hogy legyen egy sorstársad is: én sem tudom összeegyeztetni, pedig már 13 hónapos a kislányom. Mondjuk én sosem szerettem főzni, így - bár sokmindent meg tudok csinálni - de nincs nagy rutinom. Mellé van egy párom, aki viszont kifejezetten szeret, és aki sokat van itthon, így a héten kb. fele időben ő főz, fele időben rendelünk. A házimunkát már a baba előtt is úgy osztottuk be, hogy ő főzött, én meg csináltam minden mást. Most a babának én csinálom a kaját, de a mienket nem tudom mellette még plusszban. Hozzátartozik ehhez, hogy kislányom nappal nagyon rossz alvó, félórákat alszik csak, kiszámíthatatlan ritmusban, és nagyon éberen, így az alvásideje alatt nekem soha nem volt időm nagy projektek végrahajtására, legyen az főzés, vagy bármi más, pláne, ha az hangos, vagy zörgéssal jár. Épp csak szusszanok, és már ébren van.
2010. dec. 16. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
az én babám is 6 hos.sosem volt el egyedül még 5 percet sem. a pihenő széket kiviszem a konyhára,beleteszem, énekelek,beszélek,bohockodok neki addig még fel nem teszem főlni az ételt.utánna már csak kavargatni kell.felénk sincs ételfutár,igaz nem is telne rá mert szerintem abbol az árbol már olyan kaját főzök hogy másnap is eszünk belőlle.
2010. dec. 16. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem sincs segítségem. A babát kiviszem magammal a pihenőszékben, vagy a járókában van, az pedig a konyhában. Folyton beszélek hozzá, énekelek, mondókázok, vagy csak magyarázom neki, éppen mit csinálok. Nagyon jól elvan ha hallja a hangom és lát is.
2010. dec. 16. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!