Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi lehet az oka, hogy 5...

Mi lehet az oka, hogy 5 hónapos babám súlya stagnál?

Figyelt kérdés
2 héttel ezelőtti méréshez képest múlt héten 10 grammal volt kevesebb, majd 2 nap múlva még 60 mínusz. 4 nappal később volt kis hízás, és most megint kevesebb, a 2 héthez képest 170 grammal. Tény, hogy utolsó időben kaja előtt mértük, eddig utána. Viszont szerintem ez ahoz képest sok. Ha sikerült jól mérni a hosszát, akkor nőtt 3 cm 3 hét alatt. 1 hónapja elkezdtük a hozzátáplálást. Ebben a nagy melegben amik most voltak, nem igazán akarta a tápszert elfogadni, inkább a gyümölcsöt és a vizet.... leginkább a vizet. Ez lehet az oka? Egyébként eleve nagy súlyú, 7 hónaposnak nézik, mosolygós, nyugodt baba. Nem hiszem hogy baj lenne, mégis idegesít a súlya :/ pénteken megyünk védőnőhöz, kicsit tartok tőle mit fog mondani. Volt már így valaki? Előző hónaphoz képest így most minimális a hízás, pedig olyan szépen nekilendült
2021. júl. 4. 20:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
A percentilise szerint hogy áll?
2021. júl. 4. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Mennyi most a súlya?
2021. júl. 4. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Ezt még sosem hallottam. Hát most találtam egy táblázatot, súly és kor alapján 50 és 85 között van felfelé.

Husigolyó így is, jó hurkát, csak zavar a fogyás

2021. júl. 4. 20:34
 4/13 A kérdező kommentje:
Most 8030
2021. júl. 4. 20:35
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
És mennyivel született?
2021. júl. 4. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
4150
2021. júl. 4. 20:46
 7/13 A kérdező kommentje:
A mozgásfejlődése igencsak beindult az utóbbi hetekben, aktívan forog, és próbálkozik a kúszással is kisebb nagyobb sikerekkel és a hőségben sokat medencéztünk, próbált uszizni ahogy tartottuk. Felülni is folyamatosan próbálgat. Eleve jó étvágyú, mindent jóízűen eszik, csak ebben a melegben nemnagyon akar.
2021. júl. 4. 20:51
 8/13 anonim ***** válasza:
83%

Nos. 94%os percentilise volt születésekor. Most 74%.

Ez annyit jelent, hogy 100gyerekbol csak 6 született nagyobb súllyal, mint ő És jelenleg 100 gyerekből 26 nagyobb mint ő. Mivel ő meg így is jóval az átlag felett van, egészen biztos, hogy a védőnő annyit fog mondani, hogy szépen gyarapodik úgy összesítve. Minden baba életében van olyan időszak amikor kevésbé vagy éppen semennyire nem hiznak és ez tök normális. Most ahogy te is említetted, a mozgása is beindult és meleg is van. Pluszban ott a fogzas...

Ilyen esetben a védőnő várni szökött meg egy hónapot és ha netán akkor is így állhatok akkor TALAN javasol egy labort. De ugye lassan hozzataplalast is kezditek. Sztem így látatlanban is ki merem mondani, hogy ha a baba jókedvű, szokvanyosan viselkedik, akkor ez normális élettani reakció a körülményekre.

Esetleg ami még bekever az a rota virus elleni oltás. Annál előfordulhat hogy pár hétig etvagytalan és fogy a baba.

2021. júl. 4. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Milyen anya vagyok? Jó...a fiamnak a legjobb!

Nem a 40 fokban viszem ki, nem vagyok ostoba mint ahogy te hiszed...késő délután szoktunk csak kimenni. Egyébként mikor ennyire meleg van, akkor a lakásban is 32 fok van éjjel is folyamatos ventillátor mellett...ki vagy te hogy ítélkezz?

2021. júl. 4. 21:06
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Hja bocs most olvasom, h már hozzataplalsz. Akkor még inkább normális. És bocs a pár elgepelesert. A telóm szeret kibæszni velem.
2021. júl. 4. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!