Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kicsi es nem tud vele mit...

Kicsi es nem tud vele mit kezdeni?

Figyelt kérdés

Parom a gyerek szuletese ota ezzel szedit, hogy azert nem foglalkozik a gyerekkel, mert kicsi es nem tud vele mit kezdeni. Az elejen megertettem, mert tenyleg kicsi volt, aligha volt ket es fel kilo. De mara mar 8 kilo es eleg nagy mar. Az neki a foglalkozas a gyerekkel, hogy leulteti a tv ele mikozbe o telefonozik. Mar millioszor osszevesztem vele emiatt es ilyenkor en vagyok a szr ember, mert "mit csinaljak elnezi" hiaba mondom, kerem, vagy fejenallok hogy ne nezesse mar a tvt a gyerekkel bszik ra. Kezdem nagyon megunni ezt.

Annyira akarta ezt a gyereket, annyira varta es most megse segit, megse foglalkozik vele korahoz kepest.


A ti ferjetek/ti apak foglalkoznak/tok a gyerekkel, mit csinaltok vele? Vagy ez a normalis felallas, hogy en torom magam hogy tanuljon, legyen eletkepes es a masik fel feladata valoban ennyi lenne?


2021. júl. 21. 22:16
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
73%

Nem kicsi és nem tud vele mit kezdeni, hanem köcsög és nem akar vele mit kezdeni. Nem ugyanaz.

Beleválasztottál, szivacs. Nem fog változni.

2021. júl. 22. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
80%
A férjem mindent megcsinál amit én is, olyan sincs, hogy ne tudnám rábízni.
2021. júl. 22. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
65%

Az enyém egy az egyben ilyen volt. Mindent nekem kellett csinálni, pedig ígérte, hogy segíteni fog mindenben, erre rá se nézett a gyerekre, pedig ő akarta, hogy legyen. Én főztem, mostam, takarítottam, elláttam a gyereket és még a boltba is én jártam, mert arra sem volt képes. Csak gépezett, telefonozott meg döglött délig szabadnapokon is. Mások előtt előadta a tökéletes, gondoskodó apát. Az nem számított, hogy én nem aludtam napok óta, hogy kiesett a cumisüveg a kezemből etetés közben 3-szor, mert ülve elaludtam a fáradtságtól. Rengeteget veszekedtünk, hogy ő nem csinálhat semmit, ő nem játszhat, nem pihenthet, nekem semmi nem jó. Megígérte, hogy változni fog, 2-3 napig tartotta magát.

Mikor végleg belefáradtam, fogtam magam és összeszedtem a cuccainkat, hogy elmegyünk, akkor ő nagyon szeret minket, értünk dolgozik, miért teszem tönkre a gyerek életét, miért akarom, hogy apa nélkül nőjön fel, elveszem tőle stb.

Na azóta teljesen kicserélték. Most is gépezik persze, de csak alvás időben, vagy ha fent van a kisfiunk, akkor megkérdezi, hogy játszhat-e, ha nemet mondok, akkor nem játszik. Szó nélkül feláll a gép elől, ha szólok, és leviszi a kisfiunkat sétálni, játszani, hogy nyugodtan ki tudjak takarítani. Olyan is van, hogy én játszok a telefonomon vagy olvasok és ő van a gyerekkel, hétvégén ő kel hozzá.

Komolyan le kellene ülnötök beszélgetni. Vagy megváltozik, vagy nem, de én akkor lelépnék a helyedben.

2021. júl. 22. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
10%

Nekünk koraszülött volt a fiunk.Bejárt minden nap a kórházba munka után apa hozzánk,együtt vártuk hogy végre kijöhessünk.

Mégse foglalkozott úgy vele,ahogy egy anyuka tenné miután kijöttünk.Miért? Mert nem anyuka.


Éjjelente nem kelt soha hozzá,ha szabad napos és éjszaka még a számítógép előtt ül ő megy át hozzá megitatni,betakarni,vagy vissza ringatni,de sose vártam el,hogy akár munka idő alatt ő is keljen.Hiszen másnap reggel megy dolgozni,egész nap oda lesz,fáradt lesz.Úgyis átveszi a kicsit ha haza jön,hogy köszönjön neki,pár percig addig van időm inni és kávét főzni,vissza adja és megy zuhanyozni.


Etetni sem sokszor etette hiszen eleinte szoptattam,utána meg már magától is tudott inni cumisüvegből.Ebédidőre vagy nem volt itthon mert dolgozott (és dolgozik) vagy egyszerűen felváltva adunk egy-egy falatot a szájába evés közben.Felesleges külön szedni neki,úgyis a miénk a finomabb.


Pelenkát már az elején kikötötte,hogy ha műsoros nem cseréli,ha nem muszáj.Én megértem,nem mindenki gyomra elég erős hozzá.Meg úgy..na.Vele járó,de nem a legkellemesebb dolog.Ezt is elfogadtam,én vagyok vele itthon úgyis miért is bíznék rá a gyerekből pont egy kakis pelenkát.


Tudom,hogy manapság az a menő,hogy apa is besegít,de én ezt nem erőltetem.

Ha megyünk valahová megkérem,hogy pelenkázza át (ameddig csak pisis úgyis megcsinálja,ha nem akkor szól és azt megcsinálom,nem nagy ügy..),öltöztesse fel mert én lassabban készülök amúgy is mint ők ketten,így kb egyszerre végzünk.

Ha boltba kell mennem,vagy szeretnék menni valahová ahová vele macerás,vagy felkészítem az ebédet és itthon van én is rábízom,de nem mindegy mit csinál vele addig?


Van,hogy ők is a számítógép előtt néznek meg pár videót,vagy a tv előtt ülnek le,de ez semmit sem árt a gyereknek..az a fél óra amit MAXIMUM néz belőle nem ront rajta semmit.főleg,ha utána te foglalkozol vele és mást is csinálsz.


Ne veszekedj mindenért,nem éri meg.Ő apuka.Nem feltétlenül úgy látja a kicsit ahogy te.(bár én sem,nem cukorból van..egy kis tv nem árt meg neki,ha nem közelről nézi és nincs semmi baja..)

2021. júl. 22. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
16%
59%-os hobbipontozó azt is lepontozza akinek segít a férje, meg azt is akinek nem. Neked mi a jó válasz? 😀
2021. júl. 22. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
27%

Milyen 59%-os?

Változnak a százalékok folyamatosan hiába szólongatsz százalékokat okostojás,senki nem tudja kire gondolsz éppen..

2021. júl. 22. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
16%

Ja, biztos percenként változnak 😀

Mi az magadra vetted?

2021. júl. 22. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
23%
Amúgy tudod, ha belekattintasz a nagy zöld pöttybe, láthatod ki adott pirosat, meg ki zöldet "okostojás". És az ott lèvő százalékok nem változnak "folyamatosan". Csak hogy tudd...
2021. júl. 22. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
14%
Jelen pillanatban nekem is te vagy 59%-os.Senki nem vett semmit magára,de tényleg bosszantó hogy nem tudsz legalább egy kérdés időt mondani vagy valami,ha már tényleg meg akarod szólítani valamelyik kommentelőt.
2021. júl. 22. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
13%

Jól van 129%-oska legközelebb kéretik tényleg valami konkréttal hozzánk szólni.

Amúgy sem azért kommentelnek az emberek a kérdezőnek (és benne is van a szabályzatban),hogy te reagáld le.Ha bajod van valakivel írj neki privátot.

2021. júl. 22. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!