Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért elítélendő, ha valaki...

Miért elítélendő, ha valaki nem akar 'tesót' szülni?

Figyelt kérdés

Úgy látom, hogy kb ugyanazon a szinten van (társadalmi megítélés szempontjából) mint aki egyáltalán nem akar gyereket - nem, én senkit nem ítélek el ezért!


Van egy másfél éves lányom, és én nem akarok többet, persze imádom, de rájöttem, hogy én nem bírnám ki többször ezt a fokozott válaszkészséget, végre alszunk rendesen, többet lehet egyedül hagyni játszani, amíg teszem a dolgom, egyre több mindent tudunk együtt csinálni, menni helyekre.


Erre ilyeneket mondanak nekem, hogy ha szülnék egy 'tesót', vagy többet, akkor még ennyit sem kéne foglalkozni vele, mert ellennének egymással. Konkrétan valaki ezt mondta nekem :D szerintem meg az nem normális, ha valaki CSAK azért szül 'tesót', hogy azok egymással legyenek el, ne engem csesztessenek :D


Illetve eddig bárkinek mondtam, hogy nem lesz tesó, konkrétan fel voltak háborodva, hogy szegény gyerek, nem lesz testvére... De az senkit nem érdekel, hogy az egy teljesen önálló ember, akit ugyanúgy ki kell hordani, megszülni, ellátni, közben anya megőrül :D (persze van aki 5 gyerek után sem őrül meg, viszont jó, ha az ember tudja a saját korlátait, én nem vagyok ilyen született anya)


Ti is kaptatok ilyen megjegyzéseket?


2021. aug. 26. 06:59
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
91%

Igen, kapok. A vicc, hogy pont egy olyan ember volt az első, aki a saját életképtelensége és felelőtlensége miatt szorult rá arra, hogy velünk éljen, és miatta nem is lenne helyünk egynél több gyereknek.

Mi a férjemmel egyet terveztünk mindig is, neki van egy lánya, aki most lesz 18, őt is el kell indítanunk az életben, és nem jár neki kevesebb attól, hogy közös gyereket vállalunk. Így viszont nem fér bele a keretbe egynél több közös gyerek.

2021. aug. 26. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Én nem mert 2 gyerekem van, viszont én egyje vagyok,és én magam rengeteget kaptam. De nem kell ezzel foglalkozni,tudod aki 3 vagy több gyereket vállal azt meg a csokkal,babaváróval csesztetik. Én olyan sok "fantasztikus" felnőtt testvér kapcsolatot látok,hogy nem is bánom,hogy nekem sincs. Én se tesót szültem,hanem még egy vágyott gyereket. Ti életetek,ti döntötök,senkinek nincs joga beleszólni.
2021. aug. 26. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem, szerintem "rossz" körökben forogsz.


Nálunk még képlékeny, szintén ennyi idős majdnem a gyerek, és nem tudjuk, hogy akarunk-e még egy gyereket. Most biztos nem, talán 3-4 év múlva, és nem zavar ha nem kicsi a korkülönbség, mert saját bőrömön tapasztaltam, hogy ez nem számít.


Lehet egyáltalán nem akarok többet és az ismerősi kör is így van vele🤷🏼‍♀️

Ismerek jelenleg vagy 7-8 anyukát, és csak 1 akar második gyereket jelenleg, a többi vagy egyáltalán nem, vagy képlékeny mint nálunk.

2021. aug. 26. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
97%
Nézd, az is ugyanígy kapja az ívet, aki bevallja, mint például mi, hogy amellett, hogy vágyunk még egy gyerekre, az is szempont, igenis, hogy a meglévőnek legyen testvére. Mindig lesz, aki beszól, ezzel nem kell foglalkozni. A lényeg, hogy csináljatok úgy, ahogy nektek jó!
2021. aug. 26. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
26%

Senkinek semmi koze nincs ahhoz hogy ki hàny gyereket vàllal… aki beleugat azzal meg nem kell torodni.

DE: a tèma alapvetoen abbol fakad hogy egyre tobb az önzô ember aki pusztàn sajàt jolete miatt nem akar gyereket. Illetve a masik kategoria hogy kisebb az emberek “gyerektûrô” kèpessège.

2021. aug. 26. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
10%
Ilyenről még sosem hallottam.😅😅Nem tudom milyen körökbe mozogsz,de váltsd le az ismerőseidet!Amugy az ilyen felfogás szerintem önző.Csak a saját szempontodat/kényelmedet nézed!DE!Mikor már nem lesztek,bizony jó lenne annak a szerencsétlen gyereknek egy tesó.Az első után én is így gondolkodtam,mint te,aztán már négy van!Szoval még meg gondolhatod te is!
2021. aug. 26. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
6os!!! Pont te vagy az, aki ilyet mond, hát nem látod hogy mit írsz? Ugyanolyan vagy, mint akiket leírtam :D leszólsz, mert csak egy gyerekem van.
2021. aug. 26. 07:33
 8/17 anonim ***** válasza:
84%

Tényleg olyan, mint akiket leszól, nagyon durva hogy észre se veszi. Csak nehogy téged is elkezdjenek kerülni az ismerőseid.


Nekem van 2 tesóm, de pl bátyámról nem hallottunk ezer éve, és nem is akarunk hallani. Nem vagyunk ott egymásnak mert nem szeretjük egymást.

Szar ember, szar testvér, sajnos közös vezetéknéven és véren osztozunk, de ennyiben kimerül, a testvérség. Másikkal jól megvagyunk jó testvérek vagyunk, de mindneki éli a saját életét, nem vele élek, nem ő az első az eletemben, szóval ilyen szempontból kb mindegy hogy a testvérem-e vagy barátnőm lenne.

2021. aug. 26. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
10%
Kerdezo: ha a gyerek nem vàllalas onzesen alapul akkor ne csodalkozzunk rajta ha az embereknek negativ velemenyuk van rola.
2021. aug. 26. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
82%

Mi most várjuk az elsőt, de már most is(!) kapom az ívet több helyről... :D Anyám például, jajjj olyan nincs(!) hogy egy gyerek van csak, hát mi lesz vele az életben... emellett nekem van 1 tesóm de tizenéve olyan rossz a viszonyunk, hogy alig beszélünk, újabban fel se köszönt a szülinapomon, de persze anyám a valóság ezen szeletét letagadja... :D

Én mindig mondom hogy nézzük meg, milyen ezzel az 1-el, hogy bírjuk érzelmileg (mindketten introvertáltak vagyunk a férjemmel), illetve anyagilag. Plusz el is költözünk még 3 éves kora előtt külföldre (a vicc, hogy a kinti unokatesója 1 évvel idősebb nála, tehát tökéletes társasága lesz).


Ez nem önzőség, ahogy az egyik előző eltájolt válaszoló írja, és a Te hozzáállásod se önzőség, Kérdező, hanem felelős felnőttként belátod, hogy mennyit bírsz és mit szeretnél. A gyereknek kiegyensúlyozott érzelmi, anyagi háttér a legfontosabb, nem mindenáron egy testvér.

(Amúgy meg tudjuk, egy egyke se nő fel, illetve ha mégis, érzelmi sérülten... ja várj, mégse :D)

2021. aug. 26. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!