Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Beválaljam a kistesót, ha nem...

Beválaljam a kistesót, ha nem igazán vágyom még rá, de kivétel nélkül mindenki azt szajkózza, milyen remek a kis korkülönbség a tesók közt?

Figyelt kérdés
Olyan nyomasztó ez az érzés. Engem eléggé megterhelt az elmúlt 1 év is, nehéz elképzelni, hogy bírkóznék meg kettővel? Csak engem visel meg a gyereknevelés? De ha nem most, akkor mikor??? Őrületes dilemma, a munkhely miatt is, de most elsősorban az izgat, a gyerkőcöknek mi lenne a legjobb. Hozzak áldozatot, aztán kis idő elteltével (pár év...) úgyis könynebb lesz???
2010. aug. 30. 22:14
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Én is ugyanebben a slamasztikában vagyok :) :(
2010. aug. 30. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
86%
A gyerek szemszögéből valóban a kis korkülönbség a jó. Na meg biztos, hogy olyan nagy macerát veszel a nyakadba? Mert egy gyerek rajtad lóg egész nap (igaz ez akkor is, ha a tesó már tini, a kicsi meg ovis), kettőt meg beraksz a szobába játszani, időnként rájuk nézel, de alapvetően elszórakoztatják egymást. Szerintem is jobb a kis korkülönbség. Pláne később, ott lesznek egymásnak támasznak a kamaszszerelmeknél, stb. :)
2010. aug. 30. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekem még csak féléves a fiam, de eszembe se jutott még a kistesó gondolata.

Lehet fél év múlva én is úgy leszek, mint Te, de most azt mondom, hogy elvárásból NE szülj! Csak azért mert ezt hangoztatják mindenhol. Azért mégiscsak Te leszel otthon velük, Te fogod a dolog oroszlán részét végezni, úgyhogy nem ártana, ha Te is vágynál a következő babára, és fel lennél rá készülve!


Szóval én a helyedben egészen addig elnapolnám a kérdést, még nem érzem igazán a tesó hiányát, és nem érzem magam eléggé felkészültnek rá!

2010. aug. 30. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
56%

Na jó de ha még egy gyereket akarsz, és most is megvisel a gyereknevelés, akkor bármikor szülsz újabbat, ugyanígy meg fog viselni. És van egy mondás is kis gyerek kis gond, nagy gyerek nagy gond- így bármikor szülsz mindig két gyerek gondja lesz a nyakadban (csak másfajta gondok).

Mondjuk ha úgy érzed, megvisel a gyereknevelés, akkor valszeg már ez az egy sem kellett volna most, nemhogy kettő. Én nem szülnék másodikat helyedben sosem. Ezt az egyet most már felnevelném, aztán kész. Nem bántásból mondom, komolyan így gondolom. És így gondolta például Pécsi Ildikó, Halász Judit, Pogány Judit- nincs ezzel semmi baj.

2010. aug. 30. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Örülök, hogy nem csak az én dilemmám. Érdekes a környezetembe mindenki olyan boldogan bevállalta a másodikat picike korkülönbséggel. Persze ez az első baba temperamentumától is függ...

Na meg én úgy érzem szeretném apával bepótolni mindazt, ami kimaradt a gyerekvárás miatt meg az első évben, van mit :-) Talán most kezd könnyebb lenni a helyzetünk. Más nem érez így?

2010. aug. 30. 22:27
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem igazán vágysz rá, akkor NE!

Nálunk kicsi a korkülönbség, így is terveztük, de meg kell mondjam, elég nehéz a két kicsivel. Sokszor van lelkiismeret furdalásom, hogy a "nagyra" nincs annyi időm, amennyit szeretnék. Később biztosan egyszerűbb lesz, eljátszanak majd egymással, stb, de az elején nehéz.

Pár év múlva, ha te is vágysz rá, legyen még babátok. Akkor is jó testvérek lehetnek, ha van köztük 4-5 év különbség.

2010. aug. 30. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

De, én is ugyanígy érzek.

Nekem semmilyen segítségem nincs, külföldön lakunk, még rá sem tudom sózni egy percre sem a gyereket senkire. Belegondolok mi lenne ha éppen mondjuk szoptatok és a nagyobb gyerek meg valami butaságot próbál elkövetni. Vagy hasonlók. Az én környezetemben is sokan fűzik az agyamat ezzel. Észrevettem hogy pont azok mondják, akik csak úgy simán lepasszolják a gyerekeket a nagyszülőknek vagy mikor kinek pár napra és közben élik az életüket a párjukkal, elmennek hosszú hétvégére meg hasonlók. Nekik persze könnyű, de én ezt itt nem tudom megtenni sajnos. Bébiszittert tudnék fogadni, mert megtehetnénk anyagilag, de nem azért szülök gyereket hogy más nevelje fel, én szeretnék a gyerekem minden pillanatában részt venni.

Szeretnénk már utazgatni, akár hármasban is a gyerekkel, de ha most bevállalok még eggyet akkor ez is várni fog jó darabig. Meg jó is hogy most egy kicsit könnyebb, nekem is nehéz volt ez az 1 év, most legalább pihenek egy kicsit és próbálom kialudni magam, mert eddig nem sok jutott az alvásból.

2010. aug. 30. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekem még 7 hónapos a lányom, de bevállalnám a babát és be is fogom egy pár hónap múlva! De ha ez a kérdés felvetődött benned, akkor talán várnod kellene egy kicsit a második babával! Mi 2 babát terveztünk és lesz is! Nekem sem volt könnyű ez a 7 hónap sem, de ezt vállaltam! :)

Szerintem várj még egy picit!

2010. aug. 30. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
én is hasonló helyzetben vagyok mint te, 20 hónapos a fiam. kíváncsi vagyok miket fognak még írni. én sem tudom mikor lenne ideális a második gyerek...
2010. aug. 30. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
78%

én belevágtam,hagytam hogy elhitessék velem,milyen jó is a kis korkülönbség.9hónapos volt a "nagy" mikor megfogant a kicsi.Igaz,én akartam-DE!Nem azt mondom,hogy megbántam,mert Ali nagyon jó gyerek,de rohadt nehéz volt.

A férjem külföldön,nagyszülők dolgoznak,és hatalmas hassal egy 19hónapos örökmozgó gyerekkel nem egyszerű.Aztán sajnos 9 napot kórházban voltunk szülés után,akkor meg annyira apás lett,hogy alig bírtam kezelni a hisztijét.És mióta megvan a pici,nagyon hisztis-ennyire sose volt.Mindenért nyüsszög,semmi:nemmegy;és fáj,ahogy ő mondja.Ha itthon az apja,wcre nem tud menni nélküle,de én ne pihenjek,mert alváshoz én kellek.

Viszont így 3 hónappal a szülés után,azt mondom jobb.A kicsit rászoktattam az egyedül elalvásra-a bátyja még csak most 22hónaposan szokik le az ölben alvásról.Éjjel már csak 1x kel enni.(viszont a nagy rendszeresen jön mellém aludni)És azt veszem észre a bátyó imádja az öcsit.Tegnap is már leült mellé a játszószőnyegre és mutogatta neki a játékot,és ha sír mondja hogy őcsi ne sírj . na ezekért érdemes bevállalni a picurt :-)


De ha te úgy érzed,hogy van mit bepótolni,és fárasztó egy gyerkőccel is,akkor várj vele!Nem másra kell hallgatni,hanem MAGADRA.Akik mondják,hogy milyen jó is a kis korkülönbség,nem lesznek ott hogy segítsenek,ha már hulla fáradt vagy!

2010. aug. 31. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!