Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan fordulhat elő ilyen, a...

Hogyan fordulhat elő ilyen, a szülők nem vették észre, hogy más babát visznek haza?

Figyelt kérdés

Hódmezővásárhelyen a kórházban másik babát adtak haza. A szülők meg haza is vitték, már otthon kapták a telefont a kórháztól, hogy csere történt.


Nekem is van gyerekem, 1 nap után már 1000 közül is megismertem volna. Nem még a hazaadás napján...


Ti mit gondoltok erről? Előfordulhatna veletek?


2021. szept. 12. 15:31
1 2 3 4 5
 11/45 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem ez nagyon változó, hogy kinek mennyire rögzül gyermeke arca. Én simán szültem volt is aranyóra és ki is kértem amint lehetett. Szóval elég jól megfigyelhettem még is mikor másnap elvitték megmérni, majd a többi babával kihozták szoptatási időben én is más gyerekért nyúltam. Viszont egy kosárban voltak és azonos keresztnévvel. Szerencsére ki sem vettem, mert rögtön gyanús lett a dolog, akkor megnéztem a karszalagjukat és vettem el a sajátom. Még szerencse, hogy nem hasonlítottak egymásra, mert azért a babák eléggé hasonlóak, nem?
2021. szept. 12. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/45 anonim ***** válasza:
24%
Attól,hogy ti nem ismeritek fel,mi még felismerhetjük az első perctől kezdve.Ezért kár lepontozni.A kérdés az volt,hogy mi mit gondolunk és hogy velünk előfordulhatott volna-e.Velem nem,így ezt én sem értem.Meg amúgy,ha csak szoptatni hozták volna akkor is látom 3nap alatt annyiszor,hogy megismerjem.Ha ezért ősanya vagyok, akkor az vagyok Ha meg komplikáció van,akkor még nem is 3napig vagytok a kórházban, akkor még többet látod Ettől függetlenül,én a kórházat nem értem,hogy fordulhatott ez elő.
2021. szept. 12. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/45 anonim ***** válasza:
29%
Na vazze ide is kár volt írnom😂 Akkor ufo vagyok,hogy felismertem mind a 4-et.
2021. szept. 12. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/45 anonim ***** válasza:
70%

Én még ugyan nem szültem meg a babám, meg lehet hülyeséget is kérdezek, de nem kapnak rögtön egy kis karszalagot a kicsik?


Elméletben tegyük fel, nem bírom megjegyezni az arcát pár nap alatt. Akkor is rá tudok nézni a kezén lévő szalagra nem? Szóval ezért se érem, hogy nem tűnt fel nekik, hogy ez nem is az én gyerekem.

2021. szept. 12. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/45 anonim ***** válasza:
100%
De kapnak. Itt is volt a babán, de csak akkor nézték meg a szülők, mikor a kórház telefonált nekik, hogy tévedés történt.
2021. szept. 12. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/45 anonim ***** válasza:
81%
A nagy értetlenkedőknek: Velem sem fordulhatna elő, hogy akár egy öthetes terhesség elkerüli a figyelmemet, mert tűpontos a cikkusom és feltűnne. Ettől még el tudok képzelni szitut, hogy valaki hathónapos terhesen veszi észre hogy bekapta a legyet. Ahogy láttam háromgyermekes sovány anyát, akiből kiesett egy két kilós gyerek a hálószobában, és a reakcióiból teljesen egyértelmű volt hogy ténylegesen nem tudta. Ezért nem érdemes ál-értetlenkedő, valójában burkoltan alázó és saját tökéletességünket bizonygató posztokat, kérdéseket és válaszokat írni...
2021. szept. 12. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/45 anonim ***** válasza:
100%

Az első gyerekemet nehéz lett volna összekeverni, ő volt a legkisebb az osztályon, kb 34-35 hetes méretekkel született. Kis kórház volt, kevés babával, így mindenki tudta, hogy "a picike" hozzám tartozik (így hívták a csecsemősök), nekem is feltűnt volna nyilván, ha egy 2x akkora gyereket kapok :D

A második esetben a hossz már stimmelt, és bár szintén kis súlyú baba volt, őt könnyebb lett volna összetéveszteni azért. Császár volt, a műtőben fél percre láttam kb, aranyóránk ugyan volt, jó hosszú, de úgy tele voltam gyógyszerekkel, hogy tök kába voltam, alig láttam ki a fejemből. Nem is értettem, miért, az elsőnél nem adtak semmi ilyesmit az őrzőben. Na mindegy. Őszintén, nem vagyok benne biztos, hogy akkor utána felismertem volna. Onnantól kezdve viszont, hogy a 6 óra fekvés után immár tiszta tudattal érte mentem, simán megjegyeztem a kis arcát. Még teszteltem is magam, mikor beadtam másnap este fürdetésre, és érte kellett menni, direkt nem olvastam a neveket, csak ránézésre próbáltam megtalálni az enyémet. Sikerült, mondjuk hozzáteszem, egész nap őt bámultam :)

Mindettől függetlenül, mikor mentünk haza, nekem direkt szólt a csecsemős, hogy még ott, előtte nézzem meg a karszalagot, tuti jó gyereket viszek-e ki. Nyilván én tudtam, hogy igen, de megnéztem, neki is megmutattam. Nem is értem, ez miért nem rutinszerű mindenhol (ez a SOTE2 volt amúgy).

2021. szept. 12. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/45 anonim ***** válasza:
81%
Minden baba ugyanúgy néz ki az elején, kicsi, ráncos, zárva a szemecskéje és nyakig be van bugyolálva. Na már most egy problémás szülés után van olyan, hogy az anya a fájdalomtól nem is lát és simán nem veszi észre a cserét vagy lát valamit de elhessegeti, hogy biztos rosszul látja hisz egy kórház nem tévedhet...
2021. szept. 12. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/45 anonim ***** válasza:
100%
14, egyik gyerekemen se volt már karszalag mire hazamentünk, mert egyszerűen leesett a kezükről. Két külön kórház, sőt két külön országban születtek.
2021. szept. 12. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/45 anonim ***** válasza:
82%

A babák hasonlóak, ez tény. Talán, ha jobban megnézik feltűnik, de csak feltételezed, hogy jó babát adnak oda. Ha elvileg az alkalmazottak végig figyelnek nem fordulhatna elő ilyen, az ember nem áll le magyarázni, hogy szerinte az övé máshogy néz ki, ha előtte alig látta.

Szomorú dolog, de szerintem senki sem azzal kezdi, hogy megnézi a szalagot

2021. szept. 12. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!