Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kislányokat inkább táncra...

Kislányokat inkább táncra vagy önvédelemre lenne jobb döntés beiratni?

Figyelt kérdés

2021. szept. 17. 09:26
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
97%
Hány éves? Vidd úszni, az fontos, mindenkinek kell.
2021. szept. 17. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Minden edzést, vagy szakkört ki lehet próbálni. Részt vesz egy foglalkozáson, aztán talán tud dönteni, hogy tetszik-e neki.
2021. szept. 17. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha önvédelem alatt mondjuk ovis karatét értesz, az tapasztalatom szerint azoknak a lányoknak abszolút bejön, akik kirobbanóan mozgékonyak, pl. szeretnek fejjel lefelé lógni a mászókáról :) De ha inkább tipikus királylány, aki szeret szerepelni és már két évesen riszálta magát, ha zenét hallott, akkor valószínűleg élvezni fogja a táncot - ekkoráknak művészi torna vagy néptánc szokott a kezdés lenni. És simán lehet olyan típus is, hogy mindkettőt szereti. Vagy valami egészen mást. Általában az első órák vagy hét ingyenes az ilyen szakköröknél, pont ezért, hogy ki lehessen próbálni, tetszik-e. Egyébként nálunk - a fiaimmal - oviban és iskolában még focira is jelentkeznek lányok, karatén is mindig voltak páran, néptáncon meg a fiúkból volt kevés, de azért persze akadt, szóval ennyi alapján, hogy "kislány", nem lehet eldönteni. Minden mozgás fejleszt valamit, szabálykövetés, kitartás... ha 6- éven aluli, a váltott/átlós kéz-láb mozgások (pont mint a karate, tánc, de jó az úszás, bicikli) a legjobbak.
2021. szept. 17. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem írod, milyen idős kislányról van szó,azért az sem mindegy. Én hagynám dönteni, ha már van olyan idős. Nekem egyébként 2 kislányom van, 5 és 8 évesek. Mindketten járnak táncra és szeretik. A kisebb viszont imádja a zenét és most el kezdett zeneiskolába járni, énekelni stb. A nagyobbik meg focizik már másfél éve. És ezeket abszolút ők választották. Kipróbálták mindkettem a focit is, úszást stb. Sőt én nem is akartam, hogy 2 dologra járjanak, ekkora gyerekeknek bőven elég egy sport/foglalkozás is ovim/sulin kívül. De amint írtam a 8 évesem táncra és focira is jár és imádja, ott nem hagyná.
2021. szept. 17. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

Amelyik jobban illik hozzá. Ki lehet próbálni mindkettőt. Vidd el, nézze meg, mi történik ott. Érezni fogod te is, ő is, melyik a jó döntés.


A tánc és az önvédelmi sportok is tartást adnak, nem lesz görbe hátú, hisz fontos az egyensúly, ezért szerintem bármelyik jó választás, ha csak a szülőn múlik, de hát nem csak rajtunk múlik.


Ha tánc, akkor ne balett... vsz te is azért utáltad, mert nagyon gyötrelmes, kikezdi a kis fejlődő bokáját, lábfejét.

2021. szept. 17. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

"Nem írod, milyen idős kislányról van szó,azért az sem mindegy."


Azért nem írja, mert troll.

Vegyük észre a provokációt a 7. kommentjében: "A kicsik nem tudják még mit akarnak."

Nyilván az volt a célja, hogy az előtte levő válaszolók ugorjanak rá erre a mondatára.

2021. szept. 17. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
Önvédelemre semmiképp nem vinnék gyereket. Harcművészetre már annál inkább. Nekem nem az a fontos, hogy jól tudjon verekedni a gyerek. Hanem az, hogy fejlődjön a fegyelme, koncentrációja, alázata, kitartása, mozgáskoordinációja. (Ezt éppen a tánctól is megkapja.) És ahogy egy jó harcművészhez illik, tanulja meg, hogyan ne kelljen verekednie. Tanulja meg felismerni a veszélyes helyzeteket és tudjon kilépni belőlük.
2021. szept. 17. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:
72%
11 éve táncolok, imádom. Egy gyerek nagyon sokat profitálhat és főleg a néptáncból. Mint, mozgáskészség, emberi kapcsolatok, elfogadás, az iskolában ma már sajnos nem vagy ritkán megszerezhető tudás arról az időről amiben az ő nagyszülei, dédszülei felnőttek. Egy kislánynak szerintem különben sem való az önvédelem(egyéni vélemény) ugyis a szülők hozzák viszik. Bármit választotok neki sok sikert kívánok!
2021. szept. 19. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%
Mindketto. En versenytancoltam egy idoben meg aktuvan uzok egy japan harcmuveszetet es a ketto kozott csomo szinergia van. (Egyes technikakat konnyebb megtanulni ha tancolsz es vica versa)
2021. szept. 20. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!