Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Titeket is idegesít ha nagyszü...

Titeket is idegesít ha nagyszülők bele akarnak szólni a babátok dolgaiba?

Figyelt kérdés
Pl a hozzátáplálásba,hogy mit meg hogy egyen. Szerintem én vagyok az anyja én fogom eldönteni. És ha boltban akarom megvenni a zöldséget,vagy a kész bébiételt akkor azt fogom tenni, és pont lesz*rom h anyosóm mit gondol a bolti dolgokról. Azért vágatott háztáji csirkét h majd a gyerekem azt fogja enni nem "bolti sz*rt." Hát nagyon nem ő fogja eldönteni. Ha legalább megkérdezett volna róla. Még nem szóltam érze,de alig várom,hogy belekössön valamibe és akkor lesz mit mondanom. És ez nem csak a kajában van így,"ő már nézett kengurut ilyem meg olyan kell" na akkor mondtam,hogy makd olyan lesz amilyen nekünk tetszik...vagy túl reagálom?

2019. márc. 1. 06:37
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
89%
Igen, túlreagálod. Alig várod, hogy bele kössön valamibe, tehát még nem kötött bele semmibe, de te már arra készülsz! Inkább foglalkozz a babával!
2019. márc. 1. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Az baj,hogy már sok ilyen apróság volt, olyan is,hogy a kiságy hogyan álljon a szobában. És mindig csak vettem egy magy levegőt és nem szóltam. De már elegem van belőle.
2019. márc. 1. 07:17
 3/20 anonim ***** válasza:
92%

Ezek alapján anyósod egyszerüen csak segíteni akar, te meg veszekedni vele!

Ha neked már az is baj, hogy jó minöségü, házi baromfit szerez be, a tápos bolti helyett, akkor igen komoly bajok vannak veled!

2019. márc. 1. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Abból a részből megertelek h ne ő döntson már mindenben. DE! szerintem orulnod kellene, hogy foglalkozik az unokaval, hogy ne silány minőségű kaját egyen. A kengurut döntsd el te, a húst pedig köszönd meg és fogadd el.
2019. márc. 1. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Nem is az baj,hanem hogy ő kijelent. Kijelenti,hogy az én lányom mit meg hogy fog enni. Ha megkérdezte volna nem lett volna bajom. De én meg úgy gondolom,hogy nem minden rossz amit boltban lehet kapni, én a háztáji,bio dolgokért nem vagyok oda. Mégse mondtam neki sose ilyet,hogy az sz*r.
2019. márc. 1. 07:32
 6/20 A kérdező kommentje:
Persze alapvetőleg,tudom,hogy jót akar,csak a stílus,meg hangnem nem stimmel,és nehezen fogja fel,hogy nem az ő dolga dönteni a babánk dolgai felől,és attól tartok,ha nem állítom le időben rosszabb lesz. Mondjuk a multkor nem ő,hanem az ő anyja,szóval a dédi azzal jött,hogy miért adunk neki cumit,ne adjunk. Akkor mondtam,hogy azt,h mi mit hogy akarunk lányunkkal csinálni mi döntjük el. Ezt anyós is hallotta,hátha vette az adást. Meg azt is mondtam,hogy majd fog bölcsibe járni,mire a dédi "jaj szegényt bölcsibe akarod vinni? Majd ide hozod!!" Én:" a nagy túrót hozom ide,majd megy bölcsibe" szóval inkább ezekkel a tolakodó kijelentésekkel van bajom.
2019. márc. 1. 07:41
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Az én még csak tejes babámat mig elfordultam akkor akarta tejösszetevős sütivel tömni, zsarolta olyanokkal ha rossz vagy nem szeretlek, 2 évesen a halállal traktálta, a csokit direkt ebéd előtt lobogtatta neki h a gyerekben az anyja miatt legyen frusztracio h nem engedi, fel akarta ébreszteni ha aludt, autout mellett elengedte a kezét, mindent mindig tiltásom ellenére.

Nem is értem kerdezőnek mi a baja

2019. márc. 1. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
*tojásösszetevős sos sütivel akarta tömni mig elfordultam
2019. márc. 1. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
69%

Megértem a frusztrációd. Én se és szerintem nagyon sokan nem szeretjük a kéretlen tanácsokat.

Mond meg neki, hogy mielőtt vesz valamit beszéljétek meg. Ne tiltsd, hogy jó dolgokat vegyen az unokáinak, de ne is engedd, hogy kihagyjon a döntésből.

Ha tudtára adod, hogy megjegyezted, hogy tud szerezni háztáji csirkét és ha aktuális lesz szólsz neki, hogy vegyen. Ha mindig elutasításba ütközik, egyre jobban fog nyomulni.

2019. márc. 1. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
76%

Egyelőre MÉG túlreagálod, de sajnos jól látod, hogy ez elfajulhat... vannak nagyszülők, akik szerint az apa/anya egyszerűen tökkelütött, mert nem úgy és azt csinálják, amit ő javasol, pedig hát felnevelt x gyereket.


Első körben javaslom az udvariasságot, a KIJELENTÉSEKET, hisz azt írod, ő is kijelent. Pl.

- Csodálatos az orvostudomány fejlődése, örülök, hogy már van lehetőség erre-arra, kár, hogy az én kiskoromban ilyen még nem volt!

- De jó, hogy sok termék elérhető a számunkra, régen még csak kétfajta volt mindenből... most meg a babához és a családhoz lehet igazítani sok mindent, hogy egészségben s boldogságban éljünk.

- Legtöbbször az anyai ösztönök mutatják meg a helyes utat. Milyen csodálatos, hogy ez így van. Kedves mama, biztos nálad is volt ilyen, hogy a környezet mást javasolt, de te érezted belül, hogy másként kell. De jól tetted, igyekszem én is ilyen lenni!


Én eléggé markáns csaj vagyok három gyerekkel, de anyukám s anyósom szintén markáns! El tudod képzelni, milyen harcok folynak már 8 éve? :D


Amit a későbbiekben tegyél meg: szólj a védőnőnek/óvónőnek/bébiszitternek, hogy mindig veletek, szülőkkel beszélje meg a dolgokat, mert a mamák szeretnek belefolyni külső dolgokba is!!!


Kitartást! :D

2019. márc. 1. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!