Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kötődő nevelésben napirend?

Kötődő nevelésben napirend?

Figyelt kérdés

Kérlek kérlek olyanok valaszoljanak akik egyetértenek a kötődő neveléssel :)


A válaszkész nevelésben a napirend része nekem nem világos, mert nem igazán esik szó róla.

Újszülöttnél még a napirend szerinti nevelés pártolói is azt mondják h az első hónapban ne erőltessük.

De utána hogyan alakulnak a napjai azoknak, akik válaszkészen gondozzák a babát?


(Nem baj ha senki nem ír, csak ne kezdjünk el vitatkozni ezen az irányzaton, elég összetett a dolog és nekem még nem született meg a babám úgyhogy tapasztalatból nem is tudok vitatkozni még semmin 🙃)


Köszi 🥰🥰


2021. szept. 23. 09:02
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Alakul magától. Nagyon sokáig csak az esti fürdetés, altatás lesz a biztos pont, amit te "hozol be kívülről" (hisz a csecsemő ugyan nem fogja jelezni, hogy fürdeni akar).

Utána a nappali altatások és a köré alakult etetések (ami lehet tápszer is, hisz tápszeres babát is lehet igény szerint etetni és természetesen kötődően nevelni) körvonalazódnak megfigyelés alapján. Látod, hogy mikor kezd nyűgösebb lenni (kitapasztalod a jeleit mikor mit szeretne) és akkor elaltatod...stb.

2021. szept. 23. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Ha jól értem arról van szó, hogy a babának "magától" is kialakul egy ritmus, és az lesz a napirend, nem én ülök le egy papírral kigondolni, hogy akkor 2 órakkor alvás lesz, 2:30-kor pedig játékidő.
2021. szept. 23. 09:17
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Igen. Kis segítséggel, amit te adsz neki azzal, hogy figyelsz rá. Például az idegrendszeri éretlenség miatt nehezen tudnak maguktól elaludni, ezért segíted.


Egy kitétel van: ez csak egészséges gyereknél oké. Pl: ha az élettani sárgaságnál jobban besárgul a baba, akkor aluszékony, nehezen kelthető, nem eszik eleget, akkor nem lehet ráhagyni, hogy mikor eszik mennyit alszik. Persze ha rendbe jött, utána már lehet.

2021. szept. 23. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Az előzőnél igaza van , éj is úgy nevelem a gyerekem, magától kialakult mikor mit csinálunk

Most már nyolc hónapos nyilván nem minden nap ugyan olyan de az alvás a fürdés a hozzátáplálás nagyjából azonos időpontban van

2021. szept. 23. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
*én
2021. szept. 23. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
68%
Valaki mondja már meg mi jó abban, hogy te szigorúan “kötődően nevelsz”, miért kell bekategorizálni ezt az egészet és mereven idióta szabályrendszerekhez ragaszkodni és a gyereket ragaszkodtatni csak mert az írták valami elavult könyvben? Figyelj oda a gyerek igényeire, mérd fel a sajátjaidat és igazodj, hangold össze őket, ennyi, nem atomfizika, nem egy agytröszt nem egy óriási spanyol viasz. Nem kell ilyen-olyan divathóbortokat követni, meg könyvből nevelni, rég rossz a helyzet ha neked ilyen hülyeségekre kell támaszkodnod és mész vakon a sok birka után lengetve a kötődve nevelek zászlót, szánalmas, előre sajnálom a gyereket amikor majd teljesen más igényei lesznek, az anyjánál meg megáll a tudomány mert hát a kötődő nevelő szektánál ez így nem divat.
2021. szept. 23. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is alakul magától. Az esti rutin nagyjából legyen fix. De hogy a tiéd mikor aludja majd át az éjszakát és egyszerre szeret sokat enni vagy többször kevesebbet, az ugyanúgy változó, mint felnőtteknél. Közben meg majd lesznek növekedési ugrások, mozgásfejlődés, fogzás... szóval úgyis lesz valami, amire rá lehet fogni, most miért amúgy van, ezért kár görcsölni, hogy miért nem inkább úgy van, ahogy te kitaláltad. Mondjuk egy gyereknél még könnyű neked hozzá alkalmazkodni, többediknél már óhatatlan, hogy vagy tud enni-aludni menet közben vagy így járt, hisz nem ülhettek otthon egész nap és sok helyre időre kell menni. Később hozzátáplálásnál már érdemesebb, ha becsatlakozik a család napirendjébe. Amit egyébként érdemes szerintem úgy alakítani - magatokon kezdve :) -, ahogy majd oviban, iskolában is lesz.
2021. szept. 23. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

#6 külön kértem, de azért válaszolok, mert elég sértő voltál.


Nem írtam, hogy "szigorúan kötődően nevelek". Feltettem egy kérdést, hogy aki ebben a szellemben nevel, annál hogyan alakulnak a napok, mert túl sok infót nem találtam róla.


Nem írtam, hogy mereven szeretnék ragaszkodni szabályrendszerekhez.


Szándékosan nem olvasok elavult könyveket. Tudományos kutatásokat olvasok és orvos, kutató, pszichológus előadásokat hallgatok.


Nem csinálok semmit mereven csak azért mert valaki valamit leírt.


Az ösztönből való nevelést részesítem előnyben, hallgatva a megérzésekre, de könnyebb úgy árral szemben úszni (mert sokan még a ridegtartás elveit ajánlgatják), ha tudományosan is alá van támasztva, hogy jók a megérzéseim. Nehezebben bizonytalanodok el a saját ösztöneimmel kapcsolatban egy nehezebb időszakban, ha tudatosan is tudom, hogy ez egy helyes útirány.


A könyvek hasznosak, mert pl. én nem tudtam, hogy jó ötlet vörös fényt és fehér zajt használni éjszaka, mert könnyebben elalszik a baba és a vörös fény nem teszi teljesen éberré, mint a kislámpa.

Én nem tartom hülyeségnek a tájékozottságot és az információ gyűjtést.


Nem lengetek semmilyen zászlót, hanem érdekel a kötődő nevelés elve, mert szimpatikus és úgy látom ez áll legközelebb a tudományos bizonyítékokhoz és az ösztönös neveléshez (a legtöbb ponton azt támogatja, hogy az anya azt tegye, amit ösztönösen érez).


Nem tudom mire gondolsz azzal kapcsolatban, hogy más igénye lesz a gyereknek, mert pont az igények megfigyelése és az aszerinti alakítás a lényeg az egészben. Épphogy a baba igényeire vannak szabva a dolgok és aszerint változnak.


Tetszik a hordozókendő és ma már tudjuk, hogy mennyire fontos a bőr-bőr kontaktus a fejlődésben, valamint hogy jótékony hatással van a baba idegrendszeri és mozgásfejlődésére.

De ez nem azt jelenti h bele fogom erőszakolni a babát akkor is ha nem akarja és 5 évesen is magamra akarom kötni.

Ha valaki ezt csinálja, az teljesen félre értette a dolgokat.


Biztos sokszor meg fog állni a tudomány nálam, mert első baba és teljesen tapasztalatlan leszek :)

2021. szept. 23. 10:07
 9/16 anonim ***** válasza:
Nálunk is alakult magától, az esti fektetést igyekeztünk mindig 8-9 között megejteni, és valahogy idomult hozzá a többi, most fél éves, de kb. 3 hónapos kora óta 3x alszik nappal (most már egyre kevesebbet), nagyjából ugyanakkor, nagyjából ugyanannyit, mindig ébredés után eszik, utána játék (nagyjából = plusz-mínusz fél óra). Hozzáteszem, hogy első gyerek, és ráérek pl. visszaaltatni, ha fél óra után megébredne.
2021. szept. 23. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
50%

#8

Nem olvastam végig bocsi, nekem erre az üres magyarázkodásra nincs időm, egyetlen kérdésem van akkor, minek itt kérdezősködsz, hogy mit hogyan kellene csinálod egy x elv alapján?

2021. szept. 23. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!