Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kötődő nevelésben napirend?

Kötődő nevelésben napirend?

Figyelt kérdés

Kérlek kérlek olyanok valaszoljanak akik egyetértenek a kötődő neveléssel :)


A válaszkész nevelésben a napirend része nekem nem világos, mert nem igazán esik szó róla.

Újszülöttnél még a napirend szerinti nevelés pártolói is azt mondják h az első hónapban ne erőltessük.

De utána hogyan alakulnak a napjai azoknak, akik válaszkészen gondozzák a babát?


(Nem baj ha senki nem ír, csak ne kezdjünk el vitatkozni ezen az irányzaton, elég összetett a dolog és nekem még nem született meg a babám úgyhogy tapasztalatból nem is tudok vitatkozni még semmin 🙃)


Köszi 🥰🥰


2021. szept. 23. 09:02
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
65%

a kötődő/válaszkész nevelés meg a napirend között semmi összefüggés nincs. szigorú napirenddel is lehetsz kötődő/válaszkész és totál kaotikus napokkal is lehetsz ezek ellentéte. nem ezen múlik. főleg nem a címkézésen. figyeld meg a gyerekedet, hogy a legjobb neki, igazodj az igényeihez. ha őt követed, akkor is simán kialakulhat egy órára pontos napirendetek (ami persze alakul idővel, ahogy csökken a nappali alvások száma, rendszeresedik a szoptatás/evés).

sok sikert!

2021. szept. 23. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
56%
10-es, te mekkora egy tapló vagy...:D Azt kérdezte nyilvánvalóan, hogy hogyan működik a gyakorlatban a dolog, te meg idejössz kötözködni. Neked mi a bajod, hogy ennyire ugrasz a ,,kötődő nevelés" kifejezésre? Neked miért baj, ha valaki tudományos alapon közelíti meg a gyereknevelést? Szó se volt merev szabályrendszerekről, a kötődő nevelésnek amúgy épp ez a lényege. Nincs időd végigolvasni a választ, de azért arra van, hogy még egyet hozzászólj a témához :D? Vannak bajok, úgy látom.
2021. szept. 23. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

#12 az én hibám volt, én etettem meg a trollt :D

De annyira tájékozatlan és 0 infóval rendelkező hozzászólás volt, hogy nem tudtam szó nélkül hagyni :S

Mondjuk amikor valaki szinte büszke rá, hogy egy könyvet sem olvasott el soha, az már azért intő jel, hogy nem biztos, hogy képben van :D

2021. szept. 23. 10:53
 14/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Úgy érzem sokat segítettetek!

2021. szept. 23. 11:30
 15/16 anonim ***** válasza:
53%

Kötődő nevelés mint tudományos gyereknevelés, jaj, nagyon nevetek, anyám borogass! 😂 Ezért ugrom erre a kötődő nevelés maszlagra, mert egy rakat ostoba ember egy rakat ostobaságot képes összehordani és mindenre IS ráfogni ezt a nagy tudományt.

Olvasok könyveket, valóban értékes információt átadó, izgalmas könyveket nem ilyen marhaságokról, nem tudtál mit visszavágni már, hogy ilyeneket találsz ki vagy ezt honnan szedted? Remélem én is segítettem! 😏

2021. szept. 23. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Nálunk maga a gyerek alakította magának, igazából nekem is tök kényelmes volt, aztán meg fél órákat, akár egy órát is lehetett tolni a dolgokon, ahogy kicsit nagyobb lett. De sok múlik a gyereken is. Most két éves múlt, feszegeti a jól bevált dolgokat, de nyilván engedni mindenben és teljesen ésszerűtlennek lenni sem lehet.
2021. szept. 23. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!