Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Màs egy èves is ilyen? Ugye...

Màs egy èves is ilyen? Ugye csak àtmeneti? Nyugtassatok meg!!!

Figyelt kérdés

Kèt hónapja jàr, mond egy-egy szót. Kb. ezekkel egyidőben elkezdett rosszabbúl aludni èjjel. Nappal az eddig kiegyensúlyozott, mosolygós baba, sokat nyafog, szinte hisztizik, mert nem akar egy helyben maradni, ha eszünk, az kell neki, ami nem szabad(olló, tàvirányító stb.) oda akar menni, ahova nem lehet. Az elterelès működik pàr percig, de utàna kezdjük előlröl. Sokat foglalkozom vele, igyekszem mindenbe bevonni, jàtszom vele, van napirendünk, rutinjaink, levegőzünk, igyekszem következetes lenni, de így kinfliktusok sorozata a napunk.

Legyek türelmes, kitartó ès munden helyrejön? Szomirú lennèk, ha ilyen hisztis, akaratos maradna.

Tapasztalt màs is ilyet? Hogy alakult a dolog?



2021. okt. 30. 10:42
 1/4 anonim ***** válasza:
64%

Igen normális. Mondjuk nekünk az alvás az 9-12 honap között volt katasztrófa, de vannak ilyen megborulások kb mindenkinél.

Szerintem amúgy ez a legnehezebb kor. Ahogy közeledik a kettő fele egyre több dolgot meg lehet velük beszélni meg alkudozni. Én most várom a nagy 2 éves hiszti kort, de nekem a fiam egy évesen totál kezelhetetlen volt. Most már tényleg megérti hogy vannak következmények. Pl leesik, fáj, büntibe kell menni és ha mondom neki, hogy ne ugrálj a lépcső tetején, mert leesel és megyünk szurira a doktor bácsihoz, akkor már megérti, hogy az nem annyira jó ötlet. Mondja, hogy szuuuu, szuuuuuu és mutatja a combját és elmegy a lépcsőtől. Szóval ne aggódj jobb lesz. De ez az 1-1,5 éves kor ez gyilkos.

2021. okt. 30. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
75%

Átmeneti persze, lesz ez rosszabb is. :D

Nem értek egyet az elsővel, szerintem ez a legegyszerűbb időszak, pedig mindkét gyerekem korán kezdett belecsúszni a dackorszakba, de még a 1,5 éves kori akaratosság is semmi volt a későbbiekhez képest.

A nagyobbnál 3-4 éves kor környékén csúcsosodott non-stop sikítozással. Akkoriban volt, hogy semmi se volt jó.

2021. okt. 30. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
17%

Az enyém 2 éves.Most elkezdett sikítani az amúgy csendes gyerkőc.Csak úgy,főleg folyosókon,mert visszhangzik a hangja és tetszik neki. :'D

Folyamatosan változni fog,hol jobban hol pedig rosszabbul fog aludni.Van,hogy az elalvás lesz a probléma nem az,hogy mennyit vagy hogyan alszik.

Az meg,hogy megy és matat teljesen normális,kezdi felfedezni a dolgokat.Ez még nagyon sokáig így is lesz.

Fiókzár,szekrényzár,hűtőzár (meg fogja tanulni kinyitni,és kirámolni..;)),ajtó becsapódás gátló,élvédők minden sarokra,és akkor talán megúszod a dolgok egy részét.:D

Nem javaslom a baba ajtót,úgyis megtanulja kinyitni,vagy átmászik rajta.


És most jön majd az is,hogy tudja mit jelent a "gyere ide",de inkább úgy dönt,hogy elsétál mintha nem is szóltál volna.Sok sikert,nekem még most is csinálja csak már szalad is..! 🤣

2021. okt. 30. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az en fiam is neha makacs, akaratos, sikitozik stb de abszolut turheto kategoria, imadnivalo. 11 honapos es szerintem ez csak meg a jeghegy csucsa :D
2021. okt. 30. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!