Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan szoktassam rá 3 hónapos...

Hogyan szoktassam rá 3 hónapos babámat, hogy egyedül aludjon el, ringatás nélkül?

Figyelt kérdés
2010. okt. 6. 12:24
 1/6 anonim ***** válasza:

3 hónapost?

Szerintem leginkább sehogy, én nem tudok ilyen kicsi gyerekről, aki egyedül alszik el.

(Az enyém most lesz 1 éves, még mindig így alszik csak el...)

2010. okt. 6. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem se szoktasd le. Majd ha már elég nagy lesz, leszokik magától. Remélem nem azért kérdezted, mert a terhedre van a ringatás.
2010. okt. 6. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

"Remélem nem azért kérdezted, mert a terhedre van a ringatás."=> Csak nem. Többen írtak itt olyat, hogy minél előbb el kell kezdeni, mert hozzászokik a gyerek, és szerintem azért kérdezte, mert lehet attól fél, hogy később majd nem tudja leszoktatni.


Én majd akkor szeretném leszoktatni róla, ha már el tudom neki magyarázni, és megérti:-)

2010. okt. 6. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Azért hatalmas különbség van egy 3hónapos és egy olyan korú baba között, aki már megérti, ha megmagyarázol neki vmit...
2010. okt. 6. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nálunk a kislányom hónapokig csak cicin volt hajlandó elaludni. Teljesen beparáztam, hogy ez mindig így lesz, de hagytam. Két hónapja átköltöztettük a szobájába. Azóta: fürdés, vacsi, játék, és irány a saját ágya. Kb. 5 perc alatt elalszik. (8 hónapos) Szerintem nem érdemes semmit erőltetni, majd átáll magától.
2010. okt. 6. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nem azért kérdeztem, mert terhemre van a ringatás, nem szültem volna, ha terhemre lenne a gyerek és a vele járó dolgok. Csupán szeretném rászoktatni az önálló elalvásra, hogy később ne járjak úgy, mint egyikőtök, hogy 1 éves korában is ringatnom kelljen. Mert úgy tudom, 6 hónapos korra meg kell tanulniuk egyedül elaludni, ehhez viszont nekünk is segiteni kell, leginkább úgy, ha minél előbb szoktatjuk hozzá... Tanácsot, vagy tapasztalatot várnék, nem kritikát, köszi előre is.
2010. okt. 6. 21:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!