Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan tudnám leszoktatni...

Hogyan tudnám leszoktatni erről a 8 hetes kisfiam? Éjféltől 1/2 3-ig minden nap fent van,és csak kézben nyugszik meg.

Figyelt kérdés
Kapja az Infacolt, biztos nem a hasa fájna. Ez a nemalvás már önmagában fárasztó, de tegnap éjjel szó szerint semmit nem aludt. Napközben nagyon jó kisbaba. Arra gondoltam, fürdés előtti kajcsi után nem engedem aludni. Vagy van valami más ötlet?
2008. dec. 14. 10:26
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia! Mi is az alvást akarjuk megoldani. Egy könyvben olvastam, hogy este 5 után ne hagyjuk aludni, valahogy addig kéne megoldani a nappali alvásokat. A mi babánk nem túl sokat aludt eddig, és emellett ő is nagyon jó baba! Néha esténként nyügisebb, ilyenkor elaludna. A könyv tanácsa ellenére max. 20-30 percre hagyjuk ha este 7-ig elaludna, de többre nem (mivel úgyis magától felébred fél órán belül, ez nálunk nem is probléma).


Úgy tűnik, ez az alvás egy általános probl, nincs rá általános recept. Idővel jobb lesz! Szerintem gyerekfüggő, kinél előbb, kinél később, de jobb lesz. Addig családon belül lehetne segítséget kérni. Én a férjem segítségére számíthatok. Amikor nem dolgozik, reggel kb 6-fél 7-től 2-3 órát aludhatok egyhuzamban a következő szopiig, ez nagy segítség! Remélem, segítettem valamit.

Egy 6 hós baba anyukája

2009. márc. 28. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen. mii is ezt csináljuk, és már nincs gond. minden jót!
2009. márc. 29. 15:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!