Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák! Mit gondoltok arról,...

Anyukák! Mit gondoltok arról, ha a pasi/férj nem hajlandó pelenkázni a babát, mert az "női munka"?

Figyelt kérdés

2021. dec. 19. 17:38
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
74%

Rossz válasz...és a cuccával együtt kint találná magát..

De ezt gyerek előtt kell tisztázni, aztán ha tudtad és bevállaltad, akkor így jártál

2021. dec. 19. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
84%

Nekem erről az jut eszembe, hogy akkor nem bízhatja rà az anyja sosem.. kb 2,5 èves koràig a gyereket.


Elég gàz.


( sz

2021. dec. 19. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
71%
A férjem csinálja, de annyit dolgozik, hogy volt olyan, hogy 2-3 hónapig egyszer sem volt itthon egy pelenkázásnál. Reggel csere előtt elmegy, este már nem kell cserélni miután hazajön. Hétvégén detto.
2021. dec. 19. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
40%

Hogy akkor szüljön magának.


8-as, a középkorban egy-egy dajkára vagy öregasszonyra voltak hagyva a falu gyerekei, aki valamiért nem tudott dolgozni; csak nem gondolod, hogy a férfiaknak erre volt idejük, mikor vagy egész nap a földeken voltak, vagy szolgáltak vagy épp katonáskodtak?

2021. dec. 19. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
100%
Erről nekem is az jut eszembe, hogy akkor apuka sose vigyáz kicsit több időt a gyerekre, vagy ha igen, akkor az óráját lesi, hogy mikor ér anyuka végre haza, hogy kicserélje a kakis pelust? Addig a gyerek abba ül?
2021. dec. 19. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk nagy szªrban lett volna akkor a gyerek míg én kórházban voltam pár napig 😃

Én undorodok a takonytól, öklendezek, de valahogy ez az undor kikapcsol mikor szívni kell a gyerek orrát.

Szerintem bárki képes erőt venni magán, a többi csak kifogás.

2021. dec. 19. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
87%

Nálunk az apuka a babakocsit se tolta mert b*zis, nem pelenkázott mert büdös, nem volt lent amikor játszottam a gyerekkel nem játszott velünk mert minek üljön ott, nem csinált semmit egy darabig mert neki csak dolgoznia kellett

Nem fürdette a gyerek mert holnap dolgoznom kell címmel

Azt gondolom hogy aki nem akar csinálni semmit ott mindig van kifogás

Persze ha az ember még nem hagyja ezt szóvá teszi az se jó az ilyen apukának

Sose kellett volna látástól vakulásig dolgoznia devő csak dolgozni akart

2021. dec. 19. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
9%

2 és fél éves a fiam.

1 kezemen meg tudom számolni, hányszor cserélt rajta a férjem pelenkát.

3 honapos a lányunk, rajta még nem cserélt.


Ettöl kevésbé férfiatlan a szamomra, vagy hogy irta itt valaki 🤣🤣

Azért mert nem cserélt pelenkát egyből össze kell csomagolni a cuccait és szelnek ereszteni, elválni?! 🤣🤣

Na én meg az ilyen hozzáállású nőktől menekülnék ha férfi lennék.



Nem cserél, nagy cucc. Én meg nem furok fel polcot, nem cserélek a kocsiban olajat és még sorolhatnám miket csinál kizárolag a férjem.

2021. dec. 19. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
77%

Először megkérdezném tőle, hogy ha ez ennyire undorító, akkor miért ül a sajátján fél órát a wc-n? Minden pasi beköltözik a wc-re, érdekes, ott nem gond.


Aztán közölném vele, hogy hagyja abba ezt a műbalhét, nagyon gyenge indok ahhoz, hogy kibújjon egy feladat alól, tessék szépen pelenkázni.


Ez persze csak elmélet, fel sem merült soha, hogy ne csinálná meg.

2021. dec. 19. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
88%

Megpróbálnék utánajárni, hogy mi ennek az oka első körben. Mondom ezt azért, mert a férjem pl. imádja a lányunkat, eleinte mégis mindig a kezembe adta, ha pelenkázni kellett. Aztán elkezdtem mondogatni neki, hogy ő is cserélhet pelust nyugodtan és egyszercsak elmondta, hogy tart egy kicsit tőle, merthogy kislány és nem tudja hogy bánjon vele odalent, hogy ne kenjen mindent össze-vissza.

Hát én olyan jót nevettem... Előbb is megbeszélhettük volna, hogy mi a baj, így csak jól elkommunikáltunk egymás mellett. Megmutattam neki egyszer-kétszer, hogy mit hogy kell és azóta semmi baja a helyzettel. Megjegyzem fürdetni simán fürdette már előbb is.

Egyébként egy-egy durvább pelusnál most is van, hogy csak azt látom, hogy lóg a pucér kakis gyerek a kezében és viszi át a lakás másik végébe a fürdőbe, inkább lemossa alulról teljesen, minthogy törölgesse. Valahogy megragadt neki, hogy a kislányokkal óvatosan kell bánni ilyen téren.

Szóval igazából a történet, ami feszkóval indult, nálunk egy nagyon "megindító" véget ért, hiszen kiderült, hogy némi félsz miatt nem akarta, nem azért, mert tapló és ez a nő dolga. :D


Ha a férfi-női szerepek, vagy nemi különbségek miatt nem akarná, arról én is azt gondolom, hogy már előbb meg kellett hogy jelenjen egy kapcsolatban, hogy milyen hozzáállású is az adott férfi. Nincs min meglepődni.


Én egyébként úgy gondolom, hogy ketten vállaltuk a gyereket, ketten is foglalkozzunk vele. Ha én valamiért elmegyek egy napra itthonról, akkor egésznap nem cserélne pelenkát rajta az ember? Nekem ez felfoghatatlan.

2021. dec. 19. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!