Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg olyan nagy baj, hogy...

Tényleg olyan nagy baj, hogy semmi jelet nem mutat, hogy járni akar?

Figyelt kérdés
A kisfiam 11 hónapos múlt. Szépen sétál a bútorok mellett, egy kézzel is ügyesen kapaszkodik. De ha megfogom mindkét kezét, nem akar lépni, sokszor meg inkább leül a földre. Én ezt utána már nem is erőltettem. Tegnap itt voltak párom szülei, és próbálta após is sétáltatni, de ugye vele sem akart, és erre az volt a válasza, hogy ez baj. A 9 hónapos unokaöccse már sétál, ha fogják a kezét. A nagyobbik gyerekem is későn, 18 hónaposan indult és félnek, hogy a kicsi sem indul el időben. Anyukám is pár hete itt volt ő is próbálta vezetni és ő is el volt képedve, hogy én anno már 9-10 hónaposan menni akartam és mindig vezetni kellett. Ráadásul múltkor a védőnő is megjegyezte, hogy "reméljük, ő hamarabb elindul, mint a nővére". Most tényleg ilyen nagy baj, hogy a fiam semmi jelet, hajlandóságot nem mutat, hogy járni akar?

2021. dec. 26. 12:32
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
82%
Az én lányom jelenleg 15 hónapos de koraszülött volt, 34 hétre született ő sem jár még. Jo par honapja megy mar kapaszkodva de nem mer elindulni kapaszkodás nélkül. Én is aggódok kicsit emiatt pedig tudom hogy az ő esetében 20 honapos korig kell elindulnia. Járunk "fejlesztésre" régota de utobbi honapokba már csak azt nezik mit hogyan csinál. Vagyishát csak néznék de ott csak sír végig.
2021. dec. 26. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
78%

A lányom 11 hónaposan állt fel, és 14 hónaposan indult el stabilan.

Szépen, türelmesen kivártuk.

2021. dec. 26. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
78%
Lányom ugyanilyen. Pár nap múlva 14 hónapos. Van még idő, nem verseny.
2021. dec. 26. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!