Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy éljem túl lelkileg ezt...

Hogy éljem túl lelkileg ezt az időszakot? Egyáltalán meddig tart?

Figyelt kérdés
Ez a gyerekvállalás dolog egyáltalán nem olyan érzés számomra, mint amit a beszámolók alapján vártam. Többnyire azt érzem, így alig több mint két hét távlatából, hogy meg fogok őrülni. Kialvatlanság, nincs kedvem semmihez, csak egy kanapén terpeszkedő tenyészkocának érzem magam, akin folyamatosan csüng egy kisbaba. Boldognak kéne lennem, és szörnyű lelkifurdalás gyötör, amiért mégsem vagyok az. Ellátom a kisbabám, és belehalnék ha valami rossz történne vele, de momentán nem érzem azt a híres mámorító "szerelmet" amiről az anyák általában beszámolnak. Mi a baj velem? Jó anyja szeretnék lenni, nagyon vártuk őt, csodálatos gyermek. Vele nincs gond, én vagyok selejt, totál alkalmatlan az anya szerepre.
2021. dec. 26. 17:03
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is ilyen volt az elso honap ...

Azota van jarom gyerekem 🤣

Szoval nyugi tulleszel rajta.

2021. dec. 26. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
96%
Nyugi. Álltalában nem alakul ki azonnal a kötődés. Csak erről nem szokás beszélni. Szar anyának meg még jajj de sokszor fogod magad érezni.
2021. dec. 26. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
73%
Szülés utáni depresszió?!
2021. dec. 26. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
93%
Baby blues, ez az első 6 hétig tart, utána már depresszió de gyermekágyi időszak alatt normális.én is így voltam bár egyáltalán nem számoltam az anyaság mámorával. Ez ilyen, rá kell állni a nem alvásra,utána már fel se tűnik hogy napi 2 órát alszol.
2021. dec. 26. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Jó anya vagy!

Teljesen természetes amit érzel, ez a rózsaszín cukorfelhős boldogság csak a filmekben letezik.

Dúlnak a hormonok, hatalmasat változott az életed, idő kell, hogy összeszokj a babával, és kialakuljon köztetek a kötődés.

Hogy ez kinél mikor jön el, az változó.

Kitartást, sok türelmet kívánok!

2021. dec. 26. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Legtöbbünkkel ìgy van, nem vagy egyedül.
2021. dec. 26. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanilyen szarul éreztem magam az elsőnél. Ugyanezeket éreztem. A védőnő azt mondta teljesen normális. Túl leszel rajta,kitartás.

És ha tudsz a baba nelkul neha mozdulj kim

2021. dec. 26. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy selejt, ezek teljesen normális érzések az elején! Kitartás, ne szégyellj segítséget kérni, amilyet csak tudsz (férjed vegye ki a részét, de ezen felül nagyszülők, testvérek, bárki).
2021. dec. 26. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Hát igen, nem reklámozzák, hogy ez ilyen. Én meg egy szörnyetegnek érzem magam. Nem segítenek a "nem szabad sírni, meg szomorúnak lenni, mert megérzi a baba/elapad a tej, stb..." tanácsok (amiket például anyósom osztogat), sőt ezektől még szarabbul érzem magam. Így már a környezetemben inkább nem is beszélek róla senkinek. Férjem nyilván látja, ő próbál támogatni. Ugyanakkor nem érti, hogy mi a gond az anyja tanácsával.
2021. dec. 26. 17:32
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy vagy szar anya. Ez neked is egy új helyzet, amihez hozzá kell szokni. Sajnos ez van akkor, amikor az anyák sem merik felvállalni, hogy a gyereknevelés bizony nem vattacukor felhő és mindenhol csak a szép dolgokat nyomatják és a nehézségekről nem esik szó, aztán a friss anyuka meg nem is tudja, hogy mi a helyzet. El fog jönni a nagy szerelem is, ne aggódj.
2021. dec. 26. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!