Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, ti nem vagytok egy...

Anyukák, ti nem vagytok egy kicsit ,,egyedül"?

Figyelt kérdés

Nekem 12 hetes a kislányom, imádom őt, mikor ébren van tök jól elvagyunk, ha alszik, vagy házimunka van, vagy én is pihenek egy kicsit. Viszont elképesztően zavar, hogy nincs úgy kivel beszélgetni. Barátnőm külföldön él, szomszéd nincs sajnos olyan, testvéremmel úgy volt, hogy majd ő itt lesz és milyen jó lesz, de bepasizott, felém se néz. Egy rokonom van, akivel szoktam beszélgetni, ő 75 éves,amivel nincs baj, de azért más, na. Illetve az anyósom, akit imádok, de a vége mindig az, hogy ő beszél, én meg próbálom követni, de így is hatalmas lelki feltöltődés ha itt van 1-2 napot. A férjem pedig este 6 körül szokott hazaérni szegény. Tavaly költöztünk egy Pest megyében lévő városba, jó lenne ha lenne valami baba-mama klub, de ha van is, a vírus miatt most biztos nincs. Facebookon több anyukás csoportban is benne vagyok, de inkább csak olvasgatok,nem írok sehova 😅 szoktunk menni sétálni, akkor se nagyon találkozunk senkivel, talán majd tavasszal-nyáron, meg amikor lehet járni játszótérre, akkor majd könnyebb lesz.

Ti hogy vagytok így ezzel? Én pörgöm ezt túl?



2021. dec. 30. 21:27
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
84%
Ên introvertált vagyok, de a gyerek mellett felébred az extrovertált énem.
2021. dec. 31. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
80%
Nekem nem igazán hiányzik. Igaz, hogy mostmár van két család, hasonló korú gyermekekkel, velük szoktunk összejárni. Marha szerencsém van, az egyik csajjal együtt szültem, a másikkal meg egy baba-tornára jártunk S utána, mikor nem volt kedvünk hazamenni, véletlenül egy irányba indultunk el sétálni. S mivel jól alakult, így igyekeztünk minden alkalommal ezt ismételni. Utólag kiderült, hogy mindketten elég visszahúzódó típusú emberek vagyunk. De kb azonosak a dolgaink. (Edesanyáink elvesztése, szinte ugyanabban az évben ugyanazzal a betegséggel, saját testvéreinkkel való kapcsolatunk). Csak sajnos egyik anyuka sem él velünk egy faluban. Egyik 20, másik 40 km-re van tőlünk. Így azért a fizikai kontaktus csak akkor megoldható, ha összeszervezzük és családilag találkozunk, sajnos. Helyi szinten meg valahogy nehéz kapcsolatot teremtenem, pedig most már ovis a nagyobb gyermekem és amikor várjuk, hogy kijönnek, lenne rá lehetőségem, de én vagyok a máshonnan jött, nekem kellene kezdeményezni, én meg nem igazán tudok megfelelően kapcsolatot teremteni az introvertáltságom miatt.
2021. dec. 31. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
9%
Hát itt veled van a baj, ha 1db barátnőd van, az is külföldön.
2021. dec. 31. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
54%
En is ugyanígy érzek. Ha esetleg van babás anyuka, aki Bekasmegyeren keres babás barátnőt jelezzen:)
2021. dec. 31. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
52%

Nekem anya és az anyós nagy megmentő volt ilyen téren.Bármelyiküket fel lehetett hívni,ha nem dolgoztak gyakran jöttek is,és nem csak a babáról meg a babázásról voltak hajlandóak faggatózni vagy bele okoskodni abba amit csinálok (sokaknál olvasom ezt,és örülök,hogy ezt megúsztam..). :'D

Néha el tudtunk menni anyámmal is kávézni hogy ki is mozduljak miután a fiam meglett 6 hetes,nekem valahogy nagyobb biztonságot is adott ha vele mentem ki az elején olyan pici babával.(szó szerint nagyon pici,mindössze 44 centivel született és 6 hetesen volt 48.mindig azthitték mikor aludt hogy játék baba.. :D)

Tudtam,hogy ha bármi van anyám helyettem is tudja mit kell tenni.:D


Van akinek barátnője van ilyen akivel babástul is el lehet lenni gond nélkül,valaki egyedül megy és ott ha bele botlik másik anyukába vele beszélget egyet.

Nagyon sokan vagyunk úgy (akár csak időnként),hogy jó lenne valaki akivel legalább beszélgetni lehet.

2022. jan. 1. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!